Capital Market Week relacja - „W tym roku Rajd św. Mikołaja zaczął się w listopadzie, wraz z wynalezieniem szczepionki na COVID19”
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
01 gru 2020, 17:09

„W tym roku Rajd św. Mikołaja zaczął się w listopadzie, wraz z wynalezieniem szczepionki na COVID-19” – relacja z 1 dnia Capital Market Week

Rajd św. Mikołaja zaczął się w listopadzie - powiedział prezes Quercus TFI Sebastian Buczek. To dopiero początek rozwoju grupy PlayWay - stwierdził prezes grupy Krzysztof Kostowski. Ultimate Games ma ambicje stać się największym wydawcą gier na Switch na świecie - wyznał prezes spółki Mateusz Zawadzki. Rok 2021 będzie rokiem crowdinvestingu - zapowiedział prof. Śliwiński z INC, a Skinnwallet jeszcze w tym roku chce uruchomić możliwość sprzedaży na swojej nowej platformie - stwierdził prezes spółki Kornel Szwaja.

Dziś, 1 grudnia odbył się pierwszy z 7 dni Capital Market Week Santa Claus Rally. Mogliśmy posłuchać prezentacji prof. Pawła Śliwińskiego (INC), Sebastiana Buczka (Quercus TFI), Krzysztofa Kostowskiego (PlayWay), Mateusza Zawadzkiego (Ultimate Games), oraz Kornela Szwai (Skinwallet). W wydarzeniu wzięło udział ponad 1000 inwestorów.

Śliwiński: 2021 rok to rok crowdinvestingu

W ramach pierwszego wykładu prof. Śliwiński potwierdził plany dynamicznego rozwoju grupy INC. W 2021 r. spółka zamierza wprowadzić 20 spółek na NewConnect. Wartość ofert w 2021 r., w których będzie pośredniczyć Dom Maklerski INC zarząd szacuje na ponad 100 mln zł.

„Jest to plan neutralny, a nie optymistyczny. W 2021 r. czeka nas też rozwój crowdinvestingu. Tym bardziej że zmieniają się pewne warunki i od października 2021 będzie zwiększona wartość ofert do 5 mln euro i lepsza ochrona inwestorów. My działamy sprawnie i etycznie więc powinniśmy być beneficjentem tych zmian” – powiedział prof. Śliwiński, prezes zarządu INC.

Nie tylko rozwój crowdfundingu udziałowego będzie motorem promocji inwestowania w najbliższych latach. Na pytanie słuchacza, czy najbliższa dekada będzie należała do rynków wschodzących, w tym Polski, profesor odpowiedział krótko: „Tak jestem tego zdania, tak jestem co do tego przekonany”.

Zobacz także: INC uruchomi oddzielny podmiot wyspecjalizowany w crowdfundingu. Trafi do niego platforma CrowdConnect i Raisemana

Zawadzki: Jesteśmy w ścisłej czołówce wydawców na konsole

Drugim wykładowcą był Mateusz Zawadzki z Ultimate Games. Przedstawił plany rozwoju spółki. Studio ma szansę znaleźć się w 2020 r. w ścisłej czołówce i zostać największym wydawcą na świecie na Nintendo Switch.

„W ciągu 2-3 lat zamierzamy utrzymać naszą pozycję w Nintendo Switch oraz osiągnąć ten sam wyniki na konsolach Xbox oraz PlayStation. Wymagać to będzie ciągłej rozbudowy grupy deweloperów" - powiedział Mateusz Zawadzki, prezes zarządu Ultimate Games.

Ultimate Games zapowiedział też rekomendację dywidendy za 2020 r. Ma ona wynieść minimum 1 zł na akcję, czyli 5,23 mln zł. Spółka jest jedną z nielicznych w branży wypłacającą regularnie dywidendę. W 2018 r. akcjonariusze otrzymali 2 mln zł, a w 2019 r. 2,1 mln zł.

Zobacz także: „W skali roku, prawdopodobnie wydajemy więcej gier niż cała grupa PlayWay razem wzięta” - relacja z czatu z prezesem zarządu Ultimate Games

Kostowski: Będę latami kształtował tę firmę, a to jest dopiero początek

Następnym wykładowcą był Krzysztof Kostowski z Grupy PlayWay liczącej już ponad 75 spółek. Prezes zapowiedział dalszy rozwój struktury. Potwierdził też chęć wprowadzania kolejnych podmiotów na rynek. Najbliżej debiutu są Big Cheese Studio oraz De Generals (na NewConnect).

Prezes odniósł się też do rozwoju działu mobilnego PlayWay. Widzi w nim dużą szansę na wzrost. Jednak, jak podkreśla, zamierza wprowadzić spółkę na to pole samodzielnie, bez współpracy z dużymi, zewnętrznymi wydawcami.
 

PlayWay


Zaprosił też na dzień inwestora indywidualnego Grupy PlayWay. Ma on się odbyć 10 grudnia. Będzie można na nim porozmawiać z poszczególnymi zespołami. Organizatorem dnia inwestora będzie Strefa Inwestorów.

Zobacz także: PlayWay może poinformować o nowej wersji "Car Mechanic Simulator" na początku '21

Buczek: W tym roku Rajd św. Mikołaja zaczął się w listopadzie, wraz z wynalezieniem szczepionki na COVID19

Prezentację Quercus TFI poprowadził prezes zarządu, prof. Sebastian Buczek. Zwrócił uwagę na znaczące zmiany na rynku inwestycyjnym, na których korzysta Quercus. Od maja TFI obserwuje stały napływ funduszy. Powiązane jest to z niskim oprocentowaniem lokat i przechodzeniem inwestorów do funduszy obligacji oraz akcji.

„Co jest niezmiernie ważne na 2021 r, to przepływ środków z funduszy pieniężnych. Jesteśmy przed przełomowym momentem dla firmy. Zapowiadamy też chęć przejęcia największego dystrybutora funduszy” - powiedział Sebastian Buczek, prezes Quercus TFI.

Podkreślił też, że Quercus jest jedną z najhojniej dzielących się zyskiem firm na GPW. Spółka przeznaczyła na buyback (formę dywidendy) w ostatnich 8 latach 162 mln zł, co jest porównywalną wielkością do obecnej kapitalizacji całego TFI.

„Mamy długoterminową strategię wypłacać do 100% zysku” - dodał.

Buczek odniósł się też do sytuacji na rynku. „W tym roku Rajd św. Mikołaja zaczął się w listopadzie, wraz z wynalezieniem szczepionki na COVID19” - powiedział i dodał „Najbliższe miesiące będą lepsze dla spółek typu ‘value’, bo to właśnie one najbardziej straciły przez koronawirusa”.
 

Quercus

Szwaja: Uruchomienie marketu to dopiero początek planów budowania całej, wielkiej platformy Skinwallet

Na koniec prezentację poprowadził Kornel Szwaja, prezes zarządu Skinwallet. Spółka w tym roku rozszerzyła działalność o bardzo istotny element – Skinwallet Marketlplace. W październiku ruszyła pierwsza część umożliwiająca graczom z całego świata kupno dóbr cyfrowych przedmiotów w nowym systemie.

„Skinwallet market to naturalna ewolucja. Pozwoli zaadresować wiele potrzeb użytkowników. Otwiera nam drogę na kilkunastokrotnie większy rynek” - mówi Kornel Szwaja, prezes zarządu Skinwallet.

Od uruchomienia marketu w październiku, odpowiada ona już za 20% wartości wszystkich dóbr cyfrowych sprzedawanych w serwisie. Market przyspieszył też rotację magazynu o 20%. Do końca roku spółka planuje wprowadzić drugą funkcjonalność, czyli umożliwić, oprócz możliwości zakupu dóbr, także ich sprzedaż. W ten sposób Skinwallet będzie już tylko pośrednikiem w transakcji.

W planach na następny rok jest dalszy rozwój usług o następne rynki, w tym brazylijski i rosyjski, oraz rozbudowa ekosystemu usługi i narzędzi wokół platformy Skinwallet i marketu.

Zapraszamy na drugi dzień Capital Market Week

Jutro zaprezentują się w transmisji na żywo spółki CreativeForge Games, Movie Games, Road Studio, DRAGO entertainment, Forestlight Games oraz Gaming Factory. Będzie można każdemu uczestnikowi zadać pytania.

Zapraszamy na transmisję live z drugiego dnia Capital Market Week, w środę 2 grudnia.

Punktualnie o 10:00 rozpocznie się prezentacja Piotra Karbowskiego z CreativeForge Games. Następnie będziemy mogli posłuchać wykładu Mateusza Wcześniaka (Movie Games) oraz Macieja Nowaka z Road Studio.

Na koniec zaprezentuje się Joanna Tynor i Lucjan Mikociak (DRAGO entertainment), Tomasz Mazur z Forestlight Games oraz Mateusz Adamkiewicz z Gaming Factory

Link do strony wydarzenia: Capital Market Week Santa Claus Rally

  • 10:00 – 10:45 CreativeForge Games S.A. - Piotr Karbowski, Prezes Zarządu
  • 10:45 – 11:30 Movie Games S.A. - Mateusz Wcześniak, Prezes Zarządu
  • 11:30 – 12:15 Road Studio S.A. - Maciej Nowak, Prezes Zarządu
  • 12:15 – 13:00 DRAGO entertainment S.A. - Joanna Tynor, Prezes Zarządu, Lucjan Mikociak, Szef Studia
  • 13:00 – 13:45 Forestlight Games S.A. - Tomasz Mazur, Prezes Zarządu
  • 13:45 – 14:30 Gaming Factory S.A. - Mateusz Adamkiewicz, Prezes Zarządu

W dniach 1-9 grudnia br., podczas kolejnej edycji Capital Market Week, spółki z kilku sektorów zaprezentują swoje modele biznesowe, przedstawią plany oraz perspektywy rozwoju, a następnie odpowiedzą na pytania inwestorów. Udział w evencie jest całkowicie bezpłatny.

W wydarzeniu udział wezmą następujące firmy: R22, Grupa INC, Grupa PlayWay, UNIMOT, Ekopol Górnośląski Holding, Movie Games, Quercus TFI, Columbus, Grupa Recykl, Ultimate Games, CreativeForge Games, Cherrypick Games, Road Studio, DRAGO entertainment, Immersion Games, Noobz from Poland, Pixel Crow, Forestlight Games, Genomtec, Medinice, Holo4Labs, Sunday Energy, DeGenerals, Plantwear, Earot Energy, ELQ, Skriware, MedApp, Noctiluca, Ryvu Therapeutics, Selvita, Gaming Factory, Skinwallet, The Dust, Game Island, Arena.pl, Passus, Detalion Games, Live Motion Games.

Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do inwestorów indywidualnych oraz przedstawicieli TFI, VC, PE, domów maklerskich. Organizatorami eventu są agencja relacji inwestorskich Inner Value oraz Strefa Inwestorów.

Zobacz także: Poznaj 39 obecnych lub zmierzających na giełdę spółek, reprezentujących gaming, healthcare, energetykę i finanse, podczas Capital Market Week

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.