Wyniki finansowe i plany rozwoju Grupy Grodno [Webinar z przedstawicielami spółki]
Obrazek użytkownika Webinary
04 sie 2021, 09:24

Wyniki finansowe i plany rozwoju Grupy Grodno [Webinar z przedstawicielami spółki]

Grupa Grodno jest dostawcą kompleksowych, unikalnych rozwiązań budynkowych. Jest również czołowym dystrybutorem artykułów elektrotechnicznych i oświetleniowych działającym na polskim rynku. Firma aktywnie rozwija segment zielonej energii w obszarach fotowoltaiki, pomp ciepła, magazynów energii, stacji ładowania pojazdów i automatyki budynkowej. Konsekwentnie umacnia pozycję w branży OZE i planuje istotnie skorzystać na zachodzącej rewolucji energetycznej.

Zgodnie z wynikami finansowymi za rok obrotowy 2020/2021, Grupa Grodno wypracowała zysk netto na poziomie 13,7 mln zł, co oznacza wzrost o 19% rdr. Przychody wzrosły w tym czasie do 712 mln zł, czyli o 14% rdr. Są to rekordowe poziomy, na które wpłynęła przede wszystkim rosnąca sprzedaż firmy w obszarach fotowoltaiki, pomp ciepła oraz energooszczędnych rozwiązań.

Grupa utrzymuje wysoką dynamikę wzrostu również w bieżącym roku obrotowym. Zgodnie z szacunkami, okres od kwietnia do czerwca br. zamknęła kwotą 241 mln zł przychodów (+61% rdr), co oznacza, że był to najlepszy sprzedażowo kwartał w ponad trzydziestoletniej historii firmy.

W środę, 4 sierpnia 2021 roku o godz. 12:00 zapraszamy na webinar z prezesem zarządu Grupy Grodno, Andrzejem Jurczakiem oraz Dyrektorem Operacyjnym, Marcinem Gardasem. Podczas spotkania zostaną omówione wyniki finansowe spółki, aktualna sytuacja oraz plany rozwoju. Inwestorzy będą mogli zadawać pytania podczas webinaru.

Rejestracja na webinar

Webinar odbędzie się w środę, 4 sierpnia 2021 roku o godz. 12:00. Wymagana jest wcześniejsza, bezpłatna rejestracja.

Kliknij tutaj, aby zarejestrować się na webinar

Materiały, które warto przeczytać przed webinarem

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.