Relacja z Movie Games Investor Summit 2021 - co powiedzieli Jaffe, Miąsik, Bieniek, Sugalski, Karbowski -
Obrazek użytkownika Wioletta Hass
19 sie 2021, 11:50

Co powiedzieli Jaffe, Miąsik, Bieniek, Sugalski, Karbowski i Wcześniak - relacja z Movie Games Investor Summit 2021

18 sierpnia odbyła się konferencja online - Movie Games Investor Summit 2021, poświęcone branży gier.

Podczas konferencji, inwestorzy mieli okazję poznać spółki z rodziny Movie Games oraz zapoznać się z obecnymi trendami i perspektywami na rynku gier. Ponadto uczestnicy mieli szansę dowiedzieć się w co inwestować i na co zwracać uwagę na rynku gamingowym, a to podczas końcowej dyskusji „Gamedev i giełda” którą poprowadził Paweł Biedrzycki, redaktor naczelny Strefy Inwestorów.

Organizator wydarzenia, czyli Movie Games to spółka notowana na rynku NewConnect, która systematycznie rozwija swoją grupę kapitałową. W skład rodziny wchodzą już takie spółki jak Pixel Crow, Road Studio czy DRAGO Entertainment. Spółka zajmuje się branżą gier, gier mobilnych, a od niedawna również gier VR. Movie Games może również pochwalić się dołączeniem Davida Jaffe do Rady Nadzorczej spółki, który jest legendą branży gamedev i twórcą takich tytułów jak God of War oraz Twisted Metal.
 

Podczas konferencji odbyły się również ciekawe rozmowy z legendami gamedevu, Davidem Jaffem i Maciejem Miąskim, o poglądach i widokach na przyszłość w tej branży.

„Kiedy ludzie mówią o moich grach w Sony, nie chodzi o to, że jestem skromny. Nie próbuje sobie umniejszać. Jest mi trudno odbierać te gry tak jak inni ludzie, bo mam innych stosunek do tych gier. Mój stosunek do nich jest bardzo osobisty” - komentuje swoje gry David Jaffe.

Zobacz także: Globalny rynek gier będzie rósł i w 2024 roku wyniesie 218,7 mld USD. Wynika z analiz Newzoo

Odwiedziny w Road Studio

Podczas wydarzenia odwiedziliśmy Road Studio i rozmawialiśmy z Maciejem Nowakiem, prezesem i wpółzałożycielem spółki, na temat tego okoliczności powstania Road Studio oraz o pomysłach na rozwój studia i kompetencji w zespole.

„Road Studio powstało dzięki pomysłowi Mateusza Wcześniaka, prezesa Movie Games oraz mojej skromnej osoby. Plan, jaki sobie założyliśmy zaobserwowaniu niszy symulatorów związanych z motoryzacją i podróżą oraz survivalem. Uznaliśmy ze produkcja wewnątrz grupy, czyli Alaskan Truck Simulator, a także pomysły na kolejne tytuły związane z truckami oraz motocyklami, mają szansę tę niszę zagospodarować i mamy szansę zyskać szerokie grono graczy - mówi Maciej Nowak i dodaje: „Udało nam się w tym czasie stworzyć bardzo ciekawy zespół, myślę, że jeden z ciekawszych na polskiej scenie gamedevowej obecnie.”
 


Następnie prezes Road Studio wspomniał o tym na jakim etapie jest spółka jeśli chodzi o GPW. „Road Studio jest na ostatnim etapie wchodzenia na rynek kapitałowy i składa niebawem dokument informacyjny na Giełdę Papierów Wartościowych. Mam nadzieję, że na jesieni zadebiutujemy”.

Zobacz także: „Czekam na kolejną falę hossy na NewConnect i małych spółkach z GPW” - Maciej Nowak, inwestor indywidualny i prezes zarządu Road Studio

DRAGO Entertainment zdradziło więcej szczegółów o swoim portfolio

Joanna Tynor, prezes DRAGO Entertainment przybliżyła plany i pomysły spółki na najbliższy czas. „Debiut w kwietniu tego roku na rynku NewConnect, był jednym z ważniejszych wydarzeń dla spółki i przeniósł nas na kolejny próg działalności. Patrzymy długoterminowo i bardzo mocno pracujemy nad tym aby tworzyć najlepsze jakościowo produkcje”.
 


Krakowska spółka DRAGO Entertainment intensywnie pracuje nad flagowymi tytułami, co potwierdziła prezes Joanna Tynor „Ostatni czas jest dla nas bardzo intensywny, wielkimi krokami zbliżamy się do premiery gry Gas Station Simulator, którą zapowiedzieliśmy na 15 września tego roku. Będzie to przełomowe wydarzenie dla naszego studia, dlatego mamy olbrzymie nadzieje”.

Zobacz także: Autorski tytuł DRAGO entertainment – Gas Station Simulator zadebiutuje na PC już 15 września

Wydarzenie zakończyło się dyskusją o gamedevie i giełdzie

Udział w dyskusji prowadzonej przez Pawła Biedrzyckiego wzięli reprezentanci branży gier, czyli Mateusz Wcześniak, prezes Movie Games, Piotr Karbowski, prezes CreativeForge Games, oraz przedstawiciele sektora finansowego w osobach, Andrzeja Bieńka z MetLife oraz Pawła Sugalskiego, zarządzającego Rockbridge TFI.
 

Cała relacja jest dostępna TUTAJ.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.