Walne zgromadzenie Berkshire Hathaway już za 2 tygodnie. Autorzy książki „Śladami Warrena Buffetta” ponownie lecą do Omaha
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
13 kwi 2022, 10:03

Walne zgromadzenie Berkshire Hathaway już za 2 tygodnie. Autorzy książki „Śladami Warrena Buffetta” ponownie lecą do Omaha

Przemysław Gerschmann oraz Tomasz Jaroszek, autorzy książki „Śladami Warrena Buffetta”, po raz kolejny wezmą udział w walnym zgromadzeniu Berkshire Hathaway.

Autorzy książki otrzymali ponownie zaproszenie na walne zgromadzenie spółki Berkshire Hathaway, należącej do Warrena Buffeta. Coroczne spotkanie odbywa się w rodzinnym mieście słynnego inwestora, w miejscowości Omaha, w stanie Nebraska. Po dwóch latach przerwy ze względu na pandemię, po raz kolejny będą mogli wziąć udział w tym wydarzeniu, z którego inwestorzy czerpią wiedzę. Walne zgromadzenie odbędzie się w czasie, kiedy w Polsce trwa „weekend majówkowy”, a my postaramy się relacjonować dla was ten wyjazd.
 

Zobacz także: Warren Buffett w transie kupowania. Tym razem Berkshire Hathaway zainwestowało 4,2 mld USD w akcje HP

Polska relacja z walnego zgromadzenia Berkshire Hathaway po raz drugi

Obecnie Przemysław Gerschmann jest doradcą zarządu Giełdy Papierów Wartościowych, a Tomasz Jaroszek prowadzi kanał na YouTube „Doradca.TV”. Wspólnie w 2018 roku wybrali się walne zgromadzenie wehikułu Warrena Buffetta, a następnie wszystkie swoje spostrzeżenia opisali szczegółowo w książce „Śladami Warrena Buffetta”. Powstała również grupa o tej samej nazwie na Facebooku, która liczy już ponad 20 tys. członków.

„Lubię podróżować. Przy okazji każdego wyjazdu staram się zawsze odwiedzać miejsca związane z rynkiem kapitałowym lub ważnymi dla giełdy spółkami. Uknułem nawet dedykowany do tego rodzaju wydarzeń hashtag #giełdowaturystyka. Fotka pod budynkiem lokalnej giełdy to już niemal klasyka. Jednym z największych marzeń z grona giełdowych eskapad był wyjazd do Omaha i udział w największym WZA na świecie. Lektura książki Śladami Warrena Buffetta pozwoliła mi te marzenie spełnić. Dzięki niej czuję jakbym wziął udział w walnym zgromadzeniu Berkshire Hathaway i poznał Warrena Buffetta osobiście” – napisał w recenzji książki Paweł Biedrzycki, redaktor naczelny Strefy Inwestorów.

Pierwsze walne zgromadzenie Berkshire Hathaway miało miejsce w 1981 roku i wzięło w nim udział zaledwie… 12 akcjonariuszy. W 2018 i 2019 roku liczyło już około 30 tys. akcjonariuszy. W kolejnych latach, ze względu na pandemię, wydarzenie odbywało się jedynie w formule online. Spotkanie jest oczywiście prowadzone przez samego Warrena Buffetta i jego wspólnika, Charliego Mungera. W maju br. władze Omaha, rodzinnego miasta inwestora, w którym odbywa się walne zgromadzenie, spodziewają się, że pojawi się aż 40 tys. akcjonariuszy.

Wydarzenie trwa kilka dni i co ciekawe, obowiązuje całkowity zakaz nagrywania wydarzenia. Przemysław Gerschmann oraz Tomasz Jaroszek mają w planach najpierw odwiedzić Chicago, a następnie przenieść się do stanu Nebraska. W tym roku, po kilkuletniej przerwie spodziewają się sporych zmian w prowadzeniu walnego zgromadzenia. Oczywiście polscy inwestorzy mogą liczyć na szczegółową relację z ich strony.
 

Zobacz także: Czuję jakbym wziął udział w walnym zgromadzeniu Berkshire Hathaway i poznał osobiście prezesa. Recenzja książki Śladami Warrena Buffetta

Najlepsza książka o strategii inwestowania Warrena Buffetta w sprzedaży

Udział w walnym zgromadzeniu pozwolił nie tylko na napisanie książki „Śladami Warrena Buffetta”, ale również na założenie wydawnictwa Milion Kroków. Jeszcze do 11 kwietnia trwała przedsprzedaż kolejnej książki opowiadającej o Buffecie, jednak skupiającej się bardziej na kwestiach inwestycyjnych niż na samym życiorysie Wyroczni z Omaha. W tym roku planowane jest jeszcze wydanie jednego tytułu, może się to odbyć w drugiej połowie roku.

Oferowana przez wydawnictwo Milion Kroków nowa książka „Na sposób Warrena Buffetta” jest zdaniem naszego redaktora naczelnego najlepszą książką o strategii inwestowania Warrena Buffetta. Od 2014 roku można przeczytać na Strefie Inwestorów recenzję anglojęzycznej wersji książki.
 

Zobacz także: Najlepsza książka o strategii inwestowania Warrena Buffetta

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.