Wyniki finansowe Vercom za I kwartał 2023 roku [Webinar z zarządem spółki]
Obrazek użytkownika Webinary
24 maj 2023, 12:02

Wyniki finansowe Vercom za I kwartał 2023 roku [Webinar z zarządem spółki]

Vercom tworzy globalne platformy komunikacyjne w chmurze (CPaaS), które umożliwiają firmom budowanie i rozwijanie trwałych relacji z odbiorcami za pośrednictwem wielu kanałów komunikacji. Obecnie z usług Grupy Vercom korzystają takie podmioty jak IKEA, Rossman, American Express, DHL, Coca-Colai wiele innych.

W 2022 r. spółka osiągnęła rekordowe wyniki. Przychody grupy wyniosły 260 mln zł, z kolei EBITDA osiągnęła 55 mln zł. Marża brutto w tym czasie uplasowała się na poziomie 116 mln zł i była dwukrotnie wyższa niż w 2021 r.

W minionym roku spółka Vercom skokowo zwiększyła skalę działalności na globalnym rynku. Ponad 40%przychodów była generowana za granicą, ponieważ grupa dostarcza usługi do 180 krajów na całym świcie.

Zarząd poinformował, że wraca do polityki dywidendowej. Spółka podtrzymała chęć wypłaty dywidendy dla swoich akcjonariuszy w łącznej wysokości 25 mln zł, co przekłada się na 1,13 zł na jedną akcję. Propozycja wypłaty dywidendy jest wynikiem rekordowych wyników finansowych spółki w 2022 roku oraz zakończenia intensywnego okresu inwestycji.

O wynikach finansowych Vercom za I kwartał 2023 roku będzie można posłuchać podczas webinaru z przedstawicielami spółki – prezesem Krzysztofem Szyszką oraz dyrektorem finansowym Łukaszem Szałaśnikiem. Spotkanie odbędzie się w środę, 24 maja 2023 roku o godz. 13:00. Inwestorzy będą mogli zadawać pytania podczas webinaru.

Rejestracja na webinar

Webinar odbędzie się w środę, 24 maja 2023 roku o godz. 13:00. Wymagana jest wcześniejsza, bezpłatna rejestracja.

Kliknij tutaj,  aby zarejestrować się na webinar

Materiały, które warto przeczytać przed webinarem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.