Przejdź do treści
Kategoria::
Kategoria

Rezerwa Federalna kontynuuje walkę z inflacją - podnosi stopy procentowe

Rezerwa Federalna podniosła w środę swoją benchmarkową stopę procentową o ćwierć punktu procentowego, zgodnie z oczekiwaniami rynków. Decyzja ta może być ostatnią z serii podwyżek.

To może być ostatnia podwyżka stóp procentowych w USA. Prognozy i oczekiwania przed posiedzeniem FED

Federalna Rezerwa jest przekonana, że pomimo obaw o system bankowy, może kontynuować walkę z inflacją. W swoim oświadczeniu urzędnicy nazwali amerykański system bankowy "zdrowym i odpornym", chociaż nie określili jeszcze wpływu, jaki mogą mieć banki, które wycofują się z udzielania pożyczek, na gospodarkę i inflację.

Po podwyżce stopa fed-funds wynosi od 5,0% do 5,25%, co jest najwyższym poziomem od jesieni 2007 roku. Oświadczenie wskazuje, że może to być ostatnia podwyżka w obecnej serii.

stopy procentowe

JPMorgan przejmuje First Republic Bank i próbuje zakończyć kryzys bankowy

Decydenci będą analizować napływające dane i brać pod uwagę opóźnienie, z jakim już przeprowadzone zacieśnienia polityki wpłyną na gospodarkę. Oświadczenie podkreśla, że gospodarka nadal rozwija się "w umiarkowanym tempie", z solidnym wzrostem zatrudnienia i inflacją, która pozostaje na wysokim poziomie.

Decyzja o podwyżce była jednogłośna, a Federalna Rezerwa będzie kontynuować sprzedaż swoich papierów wartościowych zabezpieczonych hipoteką, aby zmniejszyć swój bilionowy bilans.

Amazon rozczarowuje inwestorów i analityków. Biznes chmurowy giganta handlu łapie poważną zadyszkę

udostępnij: