Przejdź do treści
Kategoria::
Kategoria

Tesla, Apple, Nvidia, Amazon i Alphabet dostępne do inwestowania na GPW. ING wprowadza certyfikaty Turbo na topowe spółki technologiczne z USA

Giełda Papierów Wartościowych przywitała właśnie nowe produkty inwestycyjne, umożliwiające inwestowanie w topowe spółki technologiczne z indeksu Nasdaq100. To certyfikaty Turbo, które ING wprowadził właśnie do obrotu. Oparte są one o akcje czołowych amerykańskich spółek technologicznych jak Tesla, Apple, Nvidia, Amazon i Alphabet (Google).

Parkiet GPW to nie tylko miejsce notowań tradycyjnych akcji, ale również innych instrumentów w tym produktów strukturyzowanych jak certyfikaty Turbo. Liderem w oferowaniu tego rodzaju instrumentów jest ING Bank N.V., który 29 czerwca wyemitował pierwsze certyfikaty umożliwiające inwestowanie w zagraniczne spółki.

Apple na drodze do 3 bilionów dolarów wartości rynkowej

Amerykańscy giganci technologiczni na warszawskim parkiecie

ING kontynuuje ekspansję swojej oferty, wprowadzając nowe możliwości inwestycyjne dla inwestorów na GPW. Obecnie dostępne są certyfikaty wyemitowane przez ING oparte o 42 instrumenty bazowe. Teraz przyszedł czas na rozwój oferty o spółki amerykańskie. Od tej pory takie spółki będą stanowić coraz większą część dostępnych instrumentów bazowych oferowanych przez ING. W gronie certyfikatów turbo wprowadzanych przez ING znalazły się Tesla, Apple, Nvidia, Amazon czy Alphabet (Google).

tesla amazon apple

Akcje Meta i Amazon mogą wzrosnąć o 20% dzięki technologicznym innowacjom. Wall Street wierzy w potencjał sztucznej inteligencji

Spółki, które są instrumentami bazowymi nowych certyfikatów należą do największych i najbardziej rozpoznawanych globalnie marek, a klienci korzystają z ich produktów na całym świecie. W planach jest dalszy rozwój oferty dostępnych spółek amerykańskich. Inwestorzy na GPW mają już dostęp łącznie do 42 różnych instrumentów bazowych z całego świata wyemitowanych przez ING N.V. - mówi Bartosz Sańpruch, przedstawiciel ING ds. certyfikatów Turbo.

Certyfikaty Turbo to przydatne narzędzie – dźwignia pozwala na większą ekspozycję na zyski, bariera ogranicza straty

Certyfikaty Turbo oferują inwestorom różnorodne możliwości inwestycyjne z wykorzystaniem dźwigni finansowej przy jednoczesnym ograniczonym ryzyku.

Dźwignia finansowa, wbudowana w certyfikaty Turbo, pozwala na znaczną multiplikację zarówno zysków, jak i strat w porównaniu do zmian w notowaniach instrumentu bazowego. Na przykład, certyfikat Long z dźwignią x3 wzrośnie o 30% przy zmianie kursu aktywa bazowego o 10%, a spadnie o 30% przy spadku kursu aktywa o 10%.

Ciekawym elementem konstrukcyjnym tych certyfikatów jest mechanizm stop-loss, znany jako bariera. Bariery pozwalają ograniczyć straty inwestora. Gdy cena instrumentu bazowego dotrze do poziomu bariery, certyfikat Turbo wygasa, a pozycja zostaje automatycznie zamknięta. Ważne jest, że strata inwestora jest ograniczona maksymalnie do wysokości zainwestowanych środków. Nie więc ryzyka margin call, czyli potrzeby dokładania dodatkowych środków.

ing turbo

Hossa na rynku akcji nabiera tempa. Aktualne prognozy dla indeksu S&P 500 i lista ryzyk, które mogą popsuć nastroje rynkowe

Certyfikaty Turbo oferują elastyczność w zakresie inwestowania, dzięki mnożnikowi, który określa część instrumentu bazowego, odpowiadającego jednemu certyfikatowi. To umożliwia inwestorom kupowanie i sprzedawanie certyfikatów niemal w dowolnej ilości (pewnym ograniczeniem może być ilość certyfikatów jakie będzie gotowe sprzedać ING – ta jest ograniczona w każdej serii certyfikatów), nawet przy niewielkich kwotach.

Korzystanie z certyfikatów Turbo oczywiście wiąże się z ryzykiem, ponieważ opierają się one na dźwigni finansowej. Dla świadomych inwestorów może to być jednak pomocne narzędzie, które daje konkretne korzyści. Przykładowo, certyfikatami można obracać z rachunku IKE, czy IKZE, a w przypadku nowych instrumentów na spółki zagraniczne, nie ma konieczności przewalutowywania środków, czy zakładania oddzielnego rachunku. Wszystko można zrobić w ramach GPW, co w niektórych sytuacjach może być naprawdę konkretną zaletą. Można w ten sposób stosunkowo szybko uzyskać ekspozycję na największe amerykańskie spółki technologiczne w ramach oszczędzania na emeryturę.

Szczegółowe informacje na temat zasad działania i mechanizmów certyfikatów Turbo można znaleźć w naszym artykule zatytułowanym Certyfikaty Turbo: jak inwestować z lewarem, ale bez margin call. Zaprezentowaliśmy w nim, jak funkcjonują certyfikaty Turbo oraz jakie są z nimi związane korzyści i ryzyka. Ponadto, dla naszych czytelników przygotowaliśmy także specjalny podcast Jak inwestować z lewarem, ale bez margin call - Bartosz Sańpruch, Grupa ING - Podcast 21% rocznie jak inwestować, gdzie w jeszcze większych szczegółach omawiamy wszystkie istotne aspekty inwestowania w certyfikaty Turbo.

Więcej informacji o certyfikatach Turbo i ich budowie można również znaleźć na dedykowanej stronie: www.ingturbo.pl/akademia.

Akcjonariusze rosyjskich spółek pozbawieni dostępu do akcji. Deutsche Bank wydał mrożący komunikat

Materiał przygotowany we współpracy ze spółką Nowe Usługi S.A. będącą częścią grupy kapitałowej ING Banku Śląskiego S.A.

udostępnij: