Jak inwestować z lewarem, ale bez margin call, czyli certyfikaty ING Turbo bez tajemnic - Bartosz Sańpruch Podcast 21% rocznie jak inwestować
Obrazek użytkownika Piotr Rosik
22 maj 2022, 18:12

Jak inwestować z lewarem, ale bez margin call - Bartosz Sańpruch, Grupa ING - Podcast 21% rocznie jak inwestować

Wielu inwestorów próbuje swych sił w inwestowaniu z lewarem. Zdarza się, że rynek nie idzie w zakładanym przez nich kierunku i następuje margin call. Wtedy broker prosi ich o uzupełnienie stanu konta. Inaczej zamknie pozycję. Jest jednak na rynku instrument, który pozwala inwestować z dźwignią i nigdy nie zmusza do dopłaty kapitału. Chodzi o Certyfikaty Turbo, emitowane przez ING Bank N.V., notowane na GPW. W certyfikaty można inwestować nawet poprzez konta IKE i IKZE, więc dają możliwość oszczędzania na emeryturę z lewarem.

W pierwszym kwartale 2022 roku wartość obrotu certyfikatami strukturyzowanymi na GPW wyniosła 1,1 mld zł, co oznacza wzrost rok do roku o 30%. Są one drugim, najchętniej handlowanym na warszawskim parkiecie instrumentem po akcjach. O podstawach inwestowania z wykorzystaniem tych certyfikatów rozmawiamy z Bartoszem Sańpruchem, przedstawicielem Grupy ING ds. certyfikatów turbo.

Zobacz także: Certyfikaty Turbo: jak inwestować z lewarem, ale bez margin call

Zapraszamy do słuchania i czekamy na wasze uwagi i komentarze. Możecie je zgłaszać bezpośrednio w komentarzach na Strefie Inwestorów, na Facebooku, Twitterze (Strefa Inwestorów: @strefainw, Paweł Biedrzycki: @PawelBiedrzycki ) oraz mailem: podcast[at]strefainwestorow[dot]pl
 


Pobierz podcast: 

Podcast 21% rocznie 60.mp3 (kliknij prawym klawiszem myszy i wybierz "Zapisz element docelowy jako")

Słuchaj podcastu w Soundcloud: 

Podcast 21% rocznie na Soundcloud

Słuchaj podcastu w iTunes:

W tym podcaście

 • 00:02:25 Czym są certyfikaty Turbo
 • 00:06:25 Jak zarządzać ryzykiem przy stosowaniu certyfikatów Turbo
 • 00:09:30 Wyniki inwestorów stosujących certyfikaty Turbo
 • 00:13:00 Oferta ING w zakresie certyfikatów Turbo
 • 00:16:20 Kwestia płynności certyfikatów Turbo
 • 00:17:50 Czy oferta certyfikatów Turbo zostanie poszerzona
 • 00:23:45 Najpopularniejsze certyfikaty Turbo
 • 00:26:20 Niezwykła cecha certyfikatów Turbo
 • 00:30:00 Koszty inwestowania poprzez certyfikaty Turbo
 • 00:37:20 Czy problemy techniczne z certyfikatami Turbo to wina ING?
 • 00:42:30 Rozliczenia podatkowe a certyfikaty Turbo
 • 00:44:00 Gwarancje dla certyfikatów Turbo
 • 00:45:30 Największa zaleta i wada certyfikatów Turbo

Bartosz Sańpruch

Starszy manager produktu w Grupie ING. Zajmuje się obsługą certyfikatów Turbo notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych przez ING N.V.

Piotr Rosik

W Strefie Inwestorów od 2017 roku, zastępca redaktora naczelnego. Analityk, publicysta, od 2008 roku aktywny inwestor (choć na małą skalę). Od maja 2014 roku do końca 2016 roku był redaktorem naczelnym dwutygodnika „Pieniądze&Inwestycje” oraz redaktorem prowadzącym portalu Serwis Inwestora. Stały współpracownik m.in. „Obserwatora Finansowego”. Były dziennikarz ekonomiczny „Gazety Giełdy Parkiet” oraz „Rzeczpospolitej” i „Dziennika Gazety Prawnej”.
 

Piotr Rosik i Bartosz Sańpruch

Piotr Rosik, Bartosz Sańpruch

Zapraszamy do słuchania i czekamy na wasze uwagi i komentarze. Dajcie znać, co jest dobrze, a co można Waszym zdaniem zrobić lepiej. Możecie je zgłaszać bezpośrednio w komentarzach na Strefie Inwestorów, na Facebooku, Twitterze (Strefa Inwestorów: @strefainw, Paweł Biedrzycki: @PawelBiedrzycki) oraz mailem: podcast[at]strefainwestorow[dot]pl.

Emitentem certyfikatów Turbo na rynku polskim jest ING N.V.

logo ing

Materiał przygotowany we współpracy ze spółką Nowe Usługi S.A. będącą częścią grupy kapitałowej ING Banku Śląskiego S.A.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News