Poznaj certyfikaty ING Turbo i wykorzystuj w czasie dużej zmienności – podsumowanie akcji edukacyjnej z ING

Poznaj certyfikaty ING Turbo i wykorzystuj w czasie dużej zmienności – podsumowanie akcji edukacyjnej z ING

Ostatnie miesiące to okres podwyższonej zmienności na giełdach. Wyceny na rynkach się mocno zmieniają i zazwyczaj są to spadki. W takich okresach, w celu ratowania wartości portfela lub próby wygenerowania zysku, należy sięgnąć po instrumenty lewarowane. Zapraszamy do materiału podsumowującego o certyfikatach ING Turbo, które spełniają te kryterium.

Podsumujmy więc naszą akcję edukacyjną na temat certyfikatów turbo, czyli instrumentów, które pozwalają inwestować z lewarem. W ramach akcji edukacyjnej, wspólnie z ekspertami z ING staraliśmy się przybliżyć te instrumenty, pokazać w jakich sytuacjach warto z nich korzystać, a kiedy niekoniecznie będą się sprawdzać. W tym materiale zbieramy w jednym miejscu wszystkie opublikowane materiały abyście mogli jeszcze raz zapoznać się z nimi.

Artykuł 1: Certyfikaty Turbo: jak inwestować z lewarem, ale bez margin call

Certyfikaty ING Turbo to lewarowane produkty strukturyzowane, notowane na GPW. Mają wiele unikalnych cech i pozwalają na zajmowanie pozycji na akcjach, indeksach, surowcach i parach walutowych. W tym tekście zaprezentowaliśmy certyfikaty turbo i wytłumaczyliśmy jak działają. Charakter i konstrukcja tych instrumentów sprawia, że najlepiej z nich korzystać w krótkoterminowej i średnioterminowej spekulacji, zarówno na wzrosty jak i spadki wartości poszczególnych aktywów.

Zobacz artykuł: Certyfikaty Turbo: jak inwestować z lewarem, ale bez margin call

Podcast 1: Jak inwestować z lewarem, ale bez margin call - Bartosz Sańpruch, Grupa ING

Okazuje się, że certyfikaty ING Turbo są dość popularne wśród inwestorów na polskiej giełdzie. Dają ekspozycję na zagraniczne indeksy, waluty, a nawet spółki. Można dzięki nim otworzyć pozycję na indeksie DAX czy notowanej na giełdzie w Amsterdamie spółce InPost.
 

GPW (2)


W pierwszym kwartale 2022 roku wartość obrotu certyfikatami strukturyzowanymi na GPW wyniosła 1,1 mld zł, co oznacza wzrost rok do roku o 30%. Są one drugim, najchętniej handlowanym na warszawskim parkiecie instrumentem po akcjach. O podstawach inwestowania z wykorzystaniem tych certyfikatów rozmawiamy z Bartoszem Sańpruchem, przedstawicielem Grupy ING ds. certyfikatów turbo.

Posłuchaj podcastu: Jak inwestować z lewarem, ale bez margin call - Bartosz Sańpruch, Grupa ING

Artykuł 2: Certyfikaty Turbo cieszą się coraz większą popularnością. Sprawdzamy z czego to wynika, ile kosztuje i kiedy warto z nich korzystać

Certyfikaty Turbo to najpopularniejszy produkt strukturyzowany notowany na GPW. Oferuje on wysoką dźwignię dostępną praktycznie dla każdego inwestora, posiadającego rachunek maklerski. Duże, sięgające ponad 2 mld zł obroty jakie odnotowały certyfikaty w 2021 roku świadczą o dużym zainteresowaniu inwestowaniem w te produkty. W tym tekście pokazujemy z czego wynika fenomen popularności certyfikatów Turbo i do jakiego rodzaju transakcji wykorzystują je inwestorzy. Nie bez znaczenia na pewno jest to, że inwestując za ich pośrednictwem nie narażasz się na margin call i możesz to również robić za pośrednictwem rachunku maklerskiego IKE.

Zobacz artykuł: Certyfikaty Turbo cieszą się coraz większą popularnością. Sprawdzamy z czego to wynika, ile kosztuje i kiedy warto z nich korzystać

Artykuł 3: Zarządzanie ryzykiem podczas inwestowania z lewarem. Jak do niego podejść korzystając z certyfikatów ING Turbo

Lewar to miecz obosieczny, więc inwestorzy z niego korzystający powinni stosować stop loss. Ich celem powinien być nie sowity zysk, a obrona posiadanego kapitału. W przypadku certyfikatów Turbo to zadanie ułatwia bariera knock-out oraz brak depozytu zabezpieczającego. W materiale tłumaczymy, jak posługiwać się certyfikatami Turbo, aby podejmować ryzyko w świadomy i kontrolowany sposób i pokazujemy dwa podejścia do zarządzania nim z wykorzystaniem certyfikatów.

Zobacz artykuł: Zarządzanie ryzykiem podczas inwestowania z lewarem. Jak do niego podejść korzystając z certyfikatów ING Turbo

Ryzyko

Podcast 2: Inwestowanie przy pomocy lewarowanych certyfikatów Turbo oczami praktyka - Radek Chodkowski, Humanista na giełdzie

Certyfikaty Turbo cieszą się coraz większą popularnością wśród inwestorów z GPW. Postanowiliśmy porozmawiać o nich z praktykiem rynkowym, który z nich korzysta od bardzo dawna. Gościem tego odcinka jest Radosław Chodkowski, czyli znany bloger Humanista na giełdzie, który od dłuższego czasu wspólnie z ING popularyzuje wykorzystanie certyfikatów Turbo w inwestowaniu. W ramach podcastu poruszyliśmy wiele praktycznych aspektów, związanych z wykorzystaniem tego instrumentu w praktyce i dlaczego niosą one dodatkową wartość.

Posłuchaj podcastu: Inwestowanie przy pomocy lewarowanych certyfikatów Turbo oczami praktyka - Radek Chodkowski, Humanista na giełdzie

Artykuł 4: Zalety i wady certyfikatów Turbo – ciekawy produkt z dźwignią, ale trzeba pamiętać o niuansach

We wszystkich wcześniejszych materiałach pokazaliśmy jak wykorzystać certyfikaty Turbo w inwestowaniu. W tym przedstawiamy ich zalety i wady oraz omawiamy kwestie rozliczeń podatkowych, bo tam pojawiają się pewne niuanse. W materiale omawiamy najważniejsze zalety certyfikatów Turbo, przedstawiamy kiedy korzystanie z nich jest opłacalne, a kiedy kosztowne, a także prezentujemy odpowiedzi eksperta ING na najważniejsze pytania i wątpliwości naszych czytelników, dotyczące certyfikatów Turbo.

Zobacz artykuł: Zalety i wady certyfikatów Turbo – ciekawy produkt z dźwignią, ale trzeba pamiętać o niuansach

Emitentem certyfikatów Turbo na rynku polskim jest ING N.V.

wsp____praca_ING_p
Materiał przygotowany we współpracy ze spółką Nowe Usługi S.A. będącą częścią grupy kapitałowej ING Banku Śląskiego S.A.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.