W co i jak inwestować w grudniu 2019 i czy czeka nas rajd Świętego Mikołaja?
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
02 gru 2019, 06:47

Czy czeka nas w grudniu rajd Świętego Mikołaja? Nowa Analiza Wideo

Początek listopada polskie indeksy miały iście spektakularny i choć druga połowa miesiąca była gorsza, to wciąż na rynek można patrzyć z optymizmem. Wszystko za sprawą średnich i najmniejszych spółek. Czy to już zatem moment, aby zacząć szukać zalążku trendu wzrostowego? Czy mamy w tym roku szansę na rajd świętego Mikołaja? W co inwestować w grudniu i na jakie sektory stawiać? Zapraszamy do nowej analizy wideo, w której omawiamy najważniejsze relacje rynkowe na światowych giełdach i zastanawiamy się nad tym, czy i jak inwestować w grudniu 2019 r. 

Zobacz także: W co i jak inwestować na giełdzie w listopadzie 2019?

Ze statystycznego punktu widzenia trwa najlepszy okres roku do inwestowania na giełdzie. Mimo to indeks #WIG zakończył listopad na minusie. Głównie presję na indeksy podstawowe wywarły notowane na GPW banki. Na drugim biegunie pozytywnie zaskoczył indeks małych spółek, który wygenerował sygnał zmiany trendu. Duże znaczenie dla polskiej giełdy w najbliższym czasie będą miały waluty zwłaszcza dolar, albo frank szwajcarski.
 

#SP500, #Nasdaq, #DAX, #mDAX, #BUX, #RTS, #WIG, #WIG20, #mWIG40, #sWIG80, #WIGbanki, #WIGenergia, #USDPLN, #CHFPLN.

Pobierz teraz darmowy e-book "Jak analizować wykresy giełdowe".

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.