Wojna w Ukrainie, a dolar, euro i giełda. Jak na doniesienia z frontu reagują inwestorzy
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
11 kwi 2022, 07:54

Wojna w Ukrainie, a dolar, euro i giełda. Jak na doniesienia z frontu reagują inwestorzy i co dla nich jest obecnie ważne

Wybuch wojny w Ukrainie okazał się dla rynków finansowych i inwestorów zaskoczeniem. Co ciekawe, nie wszystkie rynki reagowały w ten sam sposób. Jak zachowywała się giełda w USA, Niemczech i Polsce oraz rynki walutowe i jakie informacje są w tej chwili kluczowe? O tym w nowej analizie wideo.

Pierwsza reakcja na wybuch wojny była bardzo nerwowa. W tej chwili jednak, praktycznie wszystkie najważniejsze indeksy giełdowe na świecie zanegowały całe spadki wywołane tym wydarzeniem. Inaczej reagowała giełda w USA, Niemczech i Polsce, ale wszystkie znajdują się już powyżej poziomów sprzed wejścia wojsk rosyjskich na terytorium Ukrainy. 

Zobacz także: To koniec obowiązującego paradygmatu ekonomicznego. Stoimy w obliczu szoku podażowego, ocenia główny ekonomista Saxo Bank

Doniesienia z frontu uwzględnione w wycenach

Takie zachowanie indeksów i rynku walutowego sugeruje, że inwestorzy zaczynają wyceniać scenariusz wygaszania konfliktu lub braku jego dalszej eskalacji. Im mniej negatywnych informacji ze wschodu, tym coraz śmielej będą sobie poczynać kupujący. To oznacza, że informacje bezpośrednio z linii frontu będą miały dla giełdy i inwestorów coraz mniejsze znaczenie i kluczowe dla cen i rynków będą inne dane i wydarzenia. Jak w obecnej sytuacji wygląda rozkład sił rynkowych, jakie są prawdopodobne scenariusze - to właśnie omawiamy w najnowszej analizie wideo.
 


Zapraszam do analizy wideo, w której analizujemy sytuację na indeksie S&P500, DAX, WIG, WIG20, sWIG80, WIGbanki, WIGenergia, WIGgórnictwo, EURPLN i USDPLN.   

Zobacz także: Prezes NBP podczas konferencji: To jest inflacja wojenna, spowodowana konfliktem za naszą wschodnią granicą

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.