Take-Two Interactive przejmuje spółkę Zynga produkującą gry mobilne za 12,7 mld dol
Obrazek użytkownika Szymon Machalica
10 sty 2022, 14:26

Take-Two Interactive przejmuje za 12,7 mld dol spółkę Zynga, producenta gier mobilnych

Take-Two ogłasza przejęcie giganta gier mobilnych Zynga za 12,7 mld USD. W wyniku transakcji dojdzie do połączenia przebojowych marek Take-Two na konsole i PC, takich jak GTA, Borderlands, NBA 2K i BioShock, z markami gier społecznościowych Zynga, takimi jak FarmVille i Words With Friends. Strauss Zelnick będzie nadal pełnił funkcję prezesa i dyrektora generalnego firmy Zynga, podczas gdy zespół zarządzający Take-Two będzie kierował połączoną firmą.

Rewolucja na rynku gier mobilnych

Zynga to amerykański producent gier przeglądarkowych i mobilnych, tworzy również gry dla Facebooka. Główne tytuły spółki to CityVille, FarmVille, Zynga Poker i FrontierVille, a CityVillie posiada 20 milionów aktywnych użytkowników. Zynga będzie nadzorować własne działania Take-Two w zakresie gier mobilnych, w tym działalność T2 Mobile Games, która będzie działać pod marką Zynga jako samodzielna marka w ramach firmy. Take-Two posiada w swojej ofercie gry mobilne takie jak Dragon City, Monster Legends, Top Eleven, Two Dots oraz WWE SuperCard.

Zobacz także: „Ludzie po prostu grają mniej w gry” mówi prezes Zyngi, a akcje spółki mocno spadają

Take-Two nabędzie wszystkie znajdujące się w obrocie akcje Zynga za łączną kwotę 9,861 USD za akcję - 3,50 USD w gotówce i 6,361 USD w akcjach Take-Two, co implikuje wartość przedsiębiorstwa na poziomie 12,7 mld USD. 
 

Kurs akcji spółki Zynga od początku 2017 roku

Zynga


Dzięki tej transakcji, Take-Two spodziewa się, że w 2023 roku, gry mobilne będą stanowiły ponad 50% sprzedaży, w porównaniu do 12% w roku 2022.

„To strategiczne przejęcie, łączy nasze najlepsze w swojej klasie gry na konsole i komputery PC z wiodącą na rynku, zróżnicowaną platformą mobilną, która ma bogatą historię innowacji i kreatywności. Zynga posiada również wysoce utalentowany i głęboko doświadczony zespół i nie możemy się doczekać, aby powitać ich w rodzinie Take-Two w nadchodzących miesiącach”, komentuje prezes i dyrektor Take-Two.

Frank Gibeau, dyrektor generalny firmy Zynga dodał: „Połączenie doświadczenia firmy Zynga w dziedzinie urządzeń mobilnych i platform nowej generacji z najlepszymi w swojej klasie możliwościami firmy Take-Two umożliwi nam dalszy rozwój naszej misji łączenia świata poprzez gry, przy jednoczesnym wspólnym osiągnięciu znacznego wzrostu i synergii. Jestem dumny z ciężkiej pracy naszego zespołu, która zaowocowała mocnym zakończeniem roku 2021, z jednym z najlepszych wyników w historii Zyngi. Jesteśmy niesamowicie podekscytowani, że znaleźliśmy partnera w Take-Two, który podziela nasze zaangażowanie w inwestowanie w naszych graczy, wzmacnianie naszej kreatywnej kultury i generowanie większej wartości dla akcjonariuszy".

Zobacz także: 7 spółek z polskiej giełdy, które mogą pozytywnie zaskoczyć w 2022 roku

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
  • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
    • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
    • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
  • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
  • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
  • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
  • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
  • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
  • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
  • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost