W co i jak inwestować: dolar, giełda, akcjr USA - siepień 2019
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
05 sie 2019, 07:26

Pogrom na bankach, nowe cła i wizja twardego BREXIT - analiza wideo sierpień 2019

Lipiec obfitował w wiele wydarzeń, które radykalnie zmieniły postrzeganie rynku giełdowego. Z najważniejszych należałoby wymienić coraz bardziej prawdopodobny scenariusz twardego BREXIT, nowe cła nałożone przez USA na Chiny oraz obniżkę stóp procentowych przez FED. Nie brakowało też nowych ważnych wydarzeń na giełdzie w Polsce. Tym razem szczególnie dotknęły one sektor bankowy, który mocno zanurkował w lipcu.

Mocna przecena akcji polskich banków

Akcje największych spółek znalazły się pod presją na giełdzie w Polsce. Silna przecena dotknęła zwłaszcza banki. Przełomowy wyrok z lipca 2019 anulujący kredyt we franku szwajcarskim wywołał silną presję na akcje spółek z tego rodzaju kredytami. Pod presją znajdował się też sektor energetyczny. Jak by tego było mało siłą i powrotem do wzrostów zaskoczył również amerykański dolar.

Czy warto zatem inwestować w sierpniu i liczyć na okazję do odreagowania? W co inwestować i na jakie sektory stawiać? Zapraszamy do nowej analizy wideo, w której omawiamy najważniejsze relacje rynkowe na polskiej i światowych giełdach oraz zastanawiamy się nad tym, jak i w co inwestować w sierpniu 2019 r.
 

W wideo omówione zostały indeksy rynku amerykańskiego #SP500 i #NASDAQ, niemieckiego #DAX, węgierskiego #BUX, rosyjskiego #RTS oraz rynku polskiego #WIG, #WIGbanki, #WIGenergia, #WIGGames, #mWIG0, #sWIG80 i waluty #USDPLN

Zobacz także: Nowa analiza wideo: W co i jak inwestować na giełdzie w lipcu 2019?

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.