Elon Musk i short squeeze funduszy winduje akcje CD PROJEKT
Obrazek użytkownika Piotr Rosik
28 sty 2021, 13:54

Elon Musk i short squeeze windują akcje CD PROJEKT. Zabawa na akcjach producenta Cyberpunk 2077 trwa w najlepsze

Fundusze Marshall Wace i Eminence Capital zeszły z dużych szortów na CD Projekcie. Melvin Capital również zmniejszył swoją pozycję. Elon Musk natomiast wychwala Cyberpunk 2077 na twitterze i kurs akcji od razu na górnych widłach.

Trwa short squeeze na akcjach CD Projekt i przynosi pierwsze efekty. Fundusze Marshall Wace i Eminence Capital zeszły z dużych szortów na CD Projekcie. Melvin Capital również zmniejszył swoją pozycję, a teraz do akcji wszedł Elon Musk ze swoim Tweeterem.
 

rks

Coraz mniej szortów na CDR

Fundusze Marshall Wace i Eminence Capital zeszły z dużych szortów na CD Projekcie, czyli poniżej progu 0,5% akcji sprzedanych „na krótko”. Melvin Capital również zmniejszył swoją pozycję, schodząc poniżej 1%. Swoje szorty utrzymują Egerton Capital (0,53%) oraz Light Street Capital (0,8%).

Jeszcze tydzień temu było aż 5 dużych pozycji o rekordowej wartości 3,85% akcji CD Projektu. To był największy short na akcjach warszawskiego producenta gier wideo. Obecnie szortowanych jest 2,32% akcji CDR, choć oczywiście szortów może być więcej (bo w RKS KNF ujawniane są tylko te o wartości powyżej 0,5%).
 

CD PROJEKT akcje

Milenialsi i Elon Musk przyszli CD Projekt z pomocą

Czemu zaczął się short squeeze na akcjach CD Projekt? W fundamentach spółki nic wielkiego się nie wydarzyło, a można nawet powiedzieć, że po premierze Cyberpunka 2077 jest słabo. Zadziało się jednak za oceanem, gdzie użytkownicy aplikacji Robinhood i portalu Reddit (a dokładniej jego grupy WallStreetBets) zaczęli się nakręcać na zakup akcji GameStop, spółki chętnie szortowanej przez duże fundusze z Wall Street. Ten „nastrój” wyciskania szortów przeniósł się również i na polski parkiet.

O short squeeze na akcjach CDR mówił dziś w wywiadzie dla Strefy Inwestorów Paweł Sugalski: „Obecna wycena CDR nie jest atrakcyjna w świetle negatywnych informacji napływających od momentu premiery. Szczególnie po ewidentnym short squeeze w ostatnich dniach wycena wydaje się oderwana od rzeczywistości. Głównym czynnikiem, który rozpalił wyobraźnię detalicznych inwestorów, były ostatnie problemy znanego funduszu Melvin Capital wraz z flagową krótką pozycją na Gamestop. Na naszym rynku zmienność powinna być ograniczona, ze względu na brak dostępnych instrumentów opcyjnych, które spowodowały ogromne wzrosty na bardziej shortowanych spółkach amerykańskich”.

Podkręcił atmosferę Elon Musk, szef spółki Tesla, który w swym tweecie nawiązał do spółki, co dodało wiatru w żagle inwestorom. Musk umieścił bowiem w swoim tweecie zdjęcie kokpitu nowej odsłony Modelu S z Wiedźminem na środku ekranu. I napisał: „Można też grać w środku w Cyberpunka”.
 

Zobacz także: Wycena CD PROJEKT nie jest atrakcyjna w świetle negatywnych informacji napływających od premiery Cyberpunk 2077 – mówi Paweł Sugalski, Rockbridge Gier i Innowacji

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.