Kurs CD Projekt rośnie przed publikacją nowej strategii, a zagraniczne fundusze mają duże szorty
Świetna sesja na akcjach CD Projekt dzień przed publikacją nowej strategii. Tymczasem fundusze Citadel i Marshall Wace mają wciąż duże szorty na CDR.
Podczas dzisiejszej sesji kurs CD Projekt rośnie w porywach nawet o +10%. Jutro zaprezentowana zostanie nowa strategia, a dwa dni temu wyciekła lista dodatków do Cyberpunka 2077. Nie wiadomo, czy jest prawdziwa, ale rozpaliła wyobraźnię inwestorów.
(Leaked) Cyberpunk 2077 Upcoming Content
— Idle Sloth (@IdleSloth84) March 27, 2021
Source:https://t.co/YW9ExrwWyk
Proof:https://t.co/fWN3GkdQKw pic.twitter.com/JJjB7Cftv4
Wielkie nadzieje związane z patchem 1.2
Jak wiadomo, Cyberpunk 2077 wciąż jest powoli naprawiany i łatany, choć od premiery minęły już 3 miesiące. Jego konsolowa wersja okazała się mocno niedopracowana. Powyżej zaprezentowana lista potencjalnych rozszerzeń dla gry ma pochodzić z Epic Store. Wynika z niej, że Cyberpunk 2077 otrzyma 10 darmowych DLC (rozszerzeń) oraz 3 płatne.
CD Projekt obiecywał, że po publikacji patcha 1.2 (który jest już spóźniony) Cyberpunk 2077 będzie rozszerzany o darmowe DLC. Spółka robiła to ustami Marcina Iwińskiego w nagraniu przepraszającym graczy za problemy z wersją konsolową.
Spółka zapewnia, że w łatce 1.2 poważnych zmian będzie ponad 500, a oto niektóre z nich:
- Zwiększono odległość, w której pojawiają się siły NCPD, kiedy gracz popełni przestępstwo.
- Dodano nowy suwak czułości kierowania pojazdami w ustawieniach sterowania. Pozwala zmniejszyć szybkość reakcji przycisków podczas kierowania pojazdami na wszystkich urządzeniach sterujących.
- Naprawiono losowe błędy kolizji, które mogły spowodować, że V wjedzie w budynek i wypadnie ze świata.
- Naprawiono błąd, przez który osiągnięcia za ukończenie działań w danej dzielnicy nie były odblokowywane.
- Poprawiono renderowanie tekstur z daleka.
- Naprawiono błąd sprawiający, że niektóre przedmioty NPC-ów były zdublowane.
- Poprawiono stabilność i wydajność silnika gry oraz silnika renderującego (zmniejszając tym samym liczbę losowych błędów w grze).
Pełną listę zmian w patch 1.2 można znaleźć TUTAJ.
Patch 1.2 for Cyberpunk 2077 is coming soon! Here’s a list of the most notable changes coming in this update:https://t.co/wNRJL2mwj9 pic.twitter.com/Fc2lU1474W
— Cyberpunk 2077 (@CyberpunkGame) March 29, 2021
Zobacz także: 49 spółek z GPW opublikuje swoje raporty roczne w tym tygodniu
Jutro nowa strategia, a zagranica szortuje
Jutro CD Projekt przedstawi nową strategię, podczas telekonferencji o godzinie 18:00. W spotkaniu mają wziąć udział Adam Kiciński, Piotr Nielubowicz oraz Michał Nowakowski. Jest kilka kwestii, na poruszenie których czekają inwestorzy / akcjonariusze (oraz gracze). Oto one:
- Ile będzie poprawek do Cyberpunka, czy będą płatne DLC.
- Czy i kiedy pokaże się wersja multiplayer Cyberpunka.
- Jak spółka zamierza podnieść oceny C77 na Steam.
- Czy i kiedy będzie Wiedźmin 4 plus zarys fabuły.
Zagraniczni inwestorzy instytucjonalni wydają się być sceptykami co do dalszych losów kursu CDR. Duże szorty (o wartości powyżej 0,5% akcji netto) mają otwarte fundusze Marshall Wace i Citadel – wynika z Rejestru Krótkiej Sprzedaży KNF. Przypomnijmy, że ostatnio na szortowaniu CDR można było godnie zarobić, bo w 3 miesiące kurs spadł o -17%, od szczytu sprzed premiery Cyberpunka o -50%, a od szczytu short squeeze z końca stycznia o -37%.
Przypomnijmy, że w wydanej dwa tygodnie temu rekomendacji DM BOŚ analityk Tomasz Rodak obniżył prognozę wolumenu sprzedaży Cyberpunka 2077 w ciągu 12 miesięcy od premiery do 20 mln sztuk. „Średnie P/E na 2021P-23P wynosi 27x i implikuje 14% premię wobec porównywalnych spółek. 12-miesięczna wycena docelowa maleje do 231 na akcję. Długoterminowa rekomendacja fundamentalna Trzymaj oraz krótkoterminowa rekomendacja relatywna Neutralnie podtrzymane” – napisał.
„Nasze prognozy wolumenu sprzedaży na lata 2020-24 zmalały o 31%, do 49,0 mln sztuk (poprzednio 71,1 mln sztuk). […] W konsekwencji obniżenia prognoz sprzedaży nasza 12-miesięczna wycena docelowa dla Spółki spadła o 50% do 231 zł na akcję (poprzednio 461 zł), co implikuje godziwą wycenę walorów CD Projektu. […] Oczekujemy w 2021/2022/2023 roku zysku netto w wysokości 0,62 mld zł/1,11 mld zł/ 0,98 mld zł, co implikuje 38x/21x/24x P/E na tle 27x/25x/21x w przypadku porównywalnych spółek. Obecnie CD Projekt jest notowany przy średnim mnożniku P/E na 2021-23 w wysokości 27x (14% premia względem odpowiedników)” – stwierdził analityk DM BOŚ.
Najbliższe najważniejsze wydarzenia dot. CD Projekt wg DM BOŚ: