Brytyjski Warren Buffett namawia aby inwestować w akcje spółek value
Obrazek użytkownika Piotr Rosik
29 kwi 2021, 07:35

Kupujcie akcje spółek value – nawołuje brytyjski Warren Buffett

Każda korekta na rynku akcji w USA czy Wielkiej Brytanii to wielka okazja do zakupu akcji value po okazyjnych cenach – uważa Keith Ashworth-Lord, założyciel funduszu Buffettology General naśladującego strategię Bena Grahama i Warrena Buffetta.

Buffettology General to brytyjski fundusz inwestujący zgodnie ze strategią inwestowania w wartość Bena Grahama i Warrena Buffetta. Ma bardzo dobre wyniki i regularnie bije brytyjski szeroki rynek akcji, a teraz – jak się wydaje – idą dla niego jeszcze lepsze czasy.

Kupujcie spółki value na korektach

Keith Ashworth-Lord prowadzący fundusz zapewnia, że wykorzystuje ostatnio każdą korektę na brytyjskim rynku akcji do zakupu walorów spółek, które ma na celowniku. „Następuje rotacja od spółek growth do value. Każdą korektę trzeba wykorzystywać do zakupu dobrych, mocnych fundamentalnie spółek nisko wycenionych. Ostatnio dało nam to okazję do włożenia do portfela walorów takich, jak Quartix i Team17” – zdradza Ashworth-Lord.

Dodaje, że fundusz jest zainteresowany także amerykańskim rynkiem akcji. „Tam też widzimy okazje inwestycyjne wśród spółek z tradycyjnych branż, które powinny się świetnie spisywać w trakcie nadchodzącej dobrej koniunktury gospodarczej” – podkreśla Ashworth-Lord.

Wyniki funduszu Buffetology na tle brytyjskiego szerokiego rynku

Wyniki funduszu Buffetology

Źródło: fundusz

Zobacz także: SEC wyhamował rozwój SPAC, ale tylko na chwilkę – mówi Goldman Sachs

10 lat sukcesów mimo ery spółek wzrostowych

Buffettology General ma 10 lat. Oferuje go firma Sanford DeLand Asset Management. Warto zwrócić uwagę, że ma świetne wyniki mimo, iż ostatnia dekada należała do spółek wzrostowych.

Zarządzający nim Ashworth-Lord jest fanem strategii Benjamina Grahama i Warrena Buffetta, zwany jest nawet „brytyjskim Buffettem”. Skupia się na tym, by kupować doskonałe biznesy po niskiej cenie. Ashworth-Lord tłumaczy, że wkłada do portfela biznesy, które działają w branżach o dużych barierach wejścia, mające dobry cash flow. „Zawsze staram się pamiętać, że kupuję udział w biznesie. I pytam się siebie, czy gdyby stać mnie było na cały cen biznes, to bym go kupił. Jeśli odpowiedź jest przecząca, to nie kupuję ani kawałeczka” – stwierdza.

W portfelu jego funduszu znajdują się akcje takich spółek, jak Games Workshop, Focusrite czy Dechra Pharmaceuticals. 89% udziału mają spółki brytyjskie. „Patrzę tylko na jakość biznesu. Nie za bardzo interesuje mnie to, co dzieje się na giełdzie, nie sprawdzam codziennie rano wskaźników makro. Najważniejsza jest perspektywa dla rozwoju biznesu, cash flow i jakość zarządu, ale też unikalność oferowanej usługi czy produktu, co zapewnia przewagę konkurencyjną” – tłumaczy Ashworth-Lord, który osobiście jest udziałowcem Berkshire Hathaway i nie raz był na walnym zgromadzeniu w Omaha.

Fundusz pobiera 1,5% rocznej opłaty od aktywów netto. Co ciekawe, jest dostępny dla inwestorów detalicznych, a pierwsza minimalna wpłata musi wynieść ledwie 500 GBP.

TOP 10 pozycji w portfelu Buffetology General

TOP 10 pozycji w portfelu Buffetology General

Źródło: fundusz (dane na koniec marca br.)

Wskaźniki funduszu Buffetology

Wskaźniki funduszu Buffetology

Źródło: fundusz

Zobacz także: Coraz więcej sygnałów, że kończy się era spółek wzrostowych, a nadchodzi era spółek value

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.