Giełda, a inflacja - czy hossa na GPW może trwać dalej
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
06 wrz 2021, 09:42

Giełda, a inflacja - w którym miejscu hossy się znajdujemy i czy może ona trwać dalej?

Indeks WIG od początku roku wzrósł prawie 25% i przynosi wyższą stopę zwrotu niż DAX, S&P500 czy nawet Nasdaq. Duży w tym udział ma inflacja, która wyrwała polski rynek giełdowy z marazmu.

Prawdziwym hitem inwestycyjnym jest jednak indeks małych spółek notowanych na GPW. SWIG80 od początku roku wzrósł o 31%. O tym czy jest szansa na kontynuację wzrostów na polskiej giełdzie i jakie znaczenie ma w tym kontekście, bijąca wieloletnie maksima, inflacja mówimy w najnowszej analizie wideo.

Zobacz także: Szybki szacunek inflacji w sierpniu 2021 roku. Wskaźnik CPI rośnie kolejny miesiąc z rzędu

Inflacja paliwem wzrostów na giełdzie

Utrzymująca się w rozsądnych granicach inflacja sprzyja wszystkim. Lubią ją politycy, biznes i inwestorzy, bo sprawia, że w gospodarce dużo się dzieje. Inflacja sama z siebie jest efektem ożywienia w gospodarce, a dodatkowo sprawia, że aktywność inwestycyjna wzrasta. Wysoki poziom inflacji może jednak zapowiadać szczyt koniunktury w gospodarce lub dopiero początek trwalszego ożywienia.

O tym z jaką sytuacją mamy do czynienia teraz i jaką w tym rolę będzie odgrywać dolar i ceny surowców omawiamy w najnowszej analizie wideo.

Tylko do 9 września trwa nabór do Strefy Inwestorów. Dołącz do nas!

Nabór do Strefy Inwestorów

Tylko do 9 września 2021 r. trwać będzie nabór do Strefy Inwestorów. To jedyny moment, w którym do społeczności inwestorów mogą dołączyć nowe osoby, a byli użytkownicy wznowić członkostwo. W tym roku dla wszystkich dotychczasowych i nowych abonentów Strefy Inwestorów przygotowaliśmy szereg praktycznych i wartościowych bonusów. Wśród szeregu korzyści jest także prowadzony na żywo Portfel Petard oraz podcasty "21% rocznie EXTRA", w których omawiane są spółki, trafiające do niego. o szczegółach można dowiedzieć się z oferty członkostwa. Zapraszamy.

Zobacz także: Dołącz do Strefy Premium StrefaInwestorow.pl

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.