Twórca tokena Tron na lunchu przekonywał Warrena Buffetta do kryptowalut
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
11 lut 2020, 06:36

Warren Buffett zjadł lunch z kryptowalutowym milionerem. Justin Sun przekonywał go do Bitcoina i nie tylko

Justin Sun spotkał się niedawno z Warrenem Buffettem podczas charytatywnego lunchu. Twórca tokena Tron i właściciel BitTorrent próbował przekonać Wyrocznię z Omaha do kryptowalut.

Kryptowalutowy milioner Justin Sun wylicytował w zeszłym roku charytatywny lunch z legendarnym inwestorem Warrenem Buffettem za blisko 4,6 mln USD. Spotkanie odbyło się dopiero miesiąc temu. Wcześniej Justin Sun odwołał wspólny lunch, podobno ze względów zdrowotnych.

- To był naprawdę zaszczyt i jestem wdzięczny za kolację, mądrość i wizję pana Buffetta - powiedział Sun - Zawsze będę pamiętał o jego życzliwości i wsparciu. Skorzystam z porad oraz wskazówek pana Buffetta, aby uczynić Tron lepszym ekosystemem, prowadzącym interesy ze wszystkimi partnerami w przestrzeni blockchain i poza nią – dodał.

Zobacz także: Warren Buffett zje charytatywny lunch z milionerem z branży kryptowalut. Justin Sun zapłacił za taką możliwość 4,57 mln USD

Buffett dostał smartfona z portfelem kryptowalut

Spotkanie Warrena Buffetta oraz Justina Suna odbyło się 23 stycznia, po kilku miesiącach od wygrania licytacji przez kryptowalutowego milionera. Lunch został zakupiony za bagatela 4,57 mln USD. Odbył się on w Omaha, rodzinnej miejscowości Buffetta, przy udziale kilku osób z grona kryptowalut m.in. Charliego Lee (twórcy litecoina) oraz Yoni Assia (założycielki platformy tradingowej eToro).

Justin Sun, który zarobił miliony dzięki kryptowalutom, wręczył Buffettowi urządzenia Samsung Galaxy Fold, które mają już wbudowany portfel kryptowalut. Przypomnijmy, że Sun w 2017 roku stworzył Tron, czyli token TRX, a obecnie jest właścicielem narzędzia BitTorrent.

Historia notowań tokena Tron (TRX) – cena w USD i BTC (skala prawa) oraz kapitalizacja

tron

Źródło: coinmarketcap.com

Według oficjalnego oświadczenia, lunch odbył się w przyjacielskiej atmosferze. Sun napisał również na Twitterze o wspólnym „niesamowitym obiedzie” i dyskusjach na temat bitcoinów, Tesli i Trona. Jak wiadomo, Buffett jest znany z pesymistycznego spojrzenia na kryptowaluty. Mówił, że bitcoin to m.in. „trutka na szczury” oraz narzędzie do uprawiania hazardu. Mimo to, wysłuchał młodego pokolenia i stwierdził, że Bitcoin wciąż wymaga dużego nakładu pracy.

Zapewne nie do końca udało się Sunowi przekonać Buffetta do kryptowalut. Dobrze, że pieniądze z licytacji lunchu trafiają do Glide Foundation, czyli organizacji charytatywnej, która m.in. pomaga bezdomnym.

Zobacz także: Warren Buffett ma rekordową ilość gotówki, ale trzyma się swoich zasad i nie kupuje na siłę

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.