Letnie obozy dla dzieci łączące zabawę i naukę o… kryptowalutach
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
02 lip 2021, 08:00

Letnie obozy dla dzieci łączące zabawę i naukę o… kryptowalutach

Dzieci chcą poszerzać wiedzę o kryptowalutach. Amerykanka Najah Roberts zorganizowała letni obóz dla osób w wieku 5-17 lat i uczyła je o bitcoinie i nie tylko.

„Większość z nas dorastała w szkole i nikt nigdy nie uczył nas, jak działają pieniądze” – powiedziała Najah Roberts, organizatorka obozu Crypto Kids Camp dla dzieci, podczas którego uczy inwestowania w kryptowaluty. Tak, nie pomyliliśmy się. Dzieci w wieku od 5 do 17 lat uczestniczyły w Los Angeles w wakacyjnym wyjeździe, podczas którego poszerzały swoją wiedzę na temat cyfrowej waluty.

Najah Roberts założyła obóz non-profit już w 2019 roku, a w tegorocznym wyjeździe udział wzięło 26 dzieci. Kobieta jest również założycielem firmy Crypto Blockchain Plug, a jej misją jest szerzenie edukacji na temat kryptowalut już od najmłodszych lat.

Zobacz także: Bitcoin jest wart zero – uważa Nassim Taleb. Tymczasem meksykański miliarder Ricardo Salinas Pliego stał się fanem BTC

Wiedza o kryptowalutach od najmłodszych lat

Najah Roberts to Amerykanka, która od kilku lat poszerza wiedzę społeczeństwa na temat kryptowalut. Jest to jej osobisty cel, aby edukować ludzi z zakresu cyfrowej waluty, która zmienia świat. Jak sama powiedziała, w szkole nikt nie uczy dzieci jak inwestować czy chociażby jak oszczędzać. Dlatego 2 lata temu założyła organizację non-profit, która organizuje letnie wycieczki dla dzieci. Podczas obozów mogą one zdobyć podstawową wiedzę o kryptowalutach.

W tym roku w obozie Crypto Kids Camp organizowanym w Los Angeles wzięło udział już 26 dzieci, w wieku od 5 do 17 lat. Wyjazd to oczywiście nie tylko szkolenia, ale również zabawa. Przez tydzień młodzi podopieczni Roberts łączą naukę z rozrywką. Poznają nie tylko podstawową wiedzę na temat bitcoina, ale również dowiadują się jak inwestować, a nawet kopać kryptowaluty.

Do tej pory młodzież organizowała kluby, w których spotykała się i wymieniała wiedzę na temat cyfrowej waluty. Teraz Najah Roberts chce, aby nauka o kryptowalutach stała się powszechna. Kładzie nacisk, aby przekazywać wiedzę dzieciom, które mają na co dzień utrudniony dostęp do szkolnictwa. Wśród ostatnich obozowiczów, znalazły się dzieci z całych Stanów.

W tym roku bank inwestycyjny Piper Sandler przeprowadził ankietę na 7 tys. nastolatków. 9% z nich przyznało, że uczestniczyło w handlu kryptowalutami. Ponad 80% to mężczyźni. W końcu nie ma minimalnego wieku w jakim można mieć bitcoina. Przypomnijmy, że Fidelity Investments wprowadził rachunek inwestycyjny oraz oszczędnościowy dla osób w wieku 13-17 lat.

Syn Petera Schiffa to zapalony „bitcoiner”

Peter Schiff powinien być znany inwestorom jako propagator złota. Natomiast jego syn Spencer Schiff, który ma 18 lat, jest wielkim fanem bitcoina i często kłóci się z ojcem na Twitterze. Nawet raz stwierdził, że jego ojciec cierpi na „zespół odrzucenia bitcoina”, po tym jak Peter Schiff uznał bitcoina za piramidę finansową. Spencer Schiff jest aktywny na Twitterze.

Autorka artykułu korzystała z materiału „At a summer camp, juice boxes and bitcoin mining” opublikowanego na CNBC.

Zobacz także: Peter Schiff kontra jego syn Spencer - czyli złoto kontra bitcoin

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.