Shiba Inu – oto nowy król kryptowalut, który dosłownie zjadł Dogecoina
Obrazek użytkownika Piotr Rosik
28 paź 2021, 09:10

Shiba Inu – oto nowy król kryptowalut, który dosłownie zjadł Dogecoina

W rok kurs kryptowaluty Shiba Inu urósł o 83 074 893,7%, podczas gdy Dogecoina o 10 088,47%. Polecamy przeczytać to zdanie jeszcze raz i uświadomić sobie, co się wyprawia na rynku cryptos.

Czasami obraz czy liczba mówią więcej, niż słowa, więc zacznijmy od zaprezentowania stóp zwrotu z inwestycji w kryptowalutę Shiba Inu na dziś rano:

stopy

W rok kurs kryptowaluty Shiba Inu urósł o 83 074 893,7%. W tym czasie notowania Dogecoina poszły w górę o 10 088,47%. A bitcoina o marne, śmieszne 344%... Dziś około 6:00 rano Shiba Inu wyszła na historyczne maksimum w wysokości 0,00008616 USD.

Notowania Shiba Inu

Notowania Shiba Inu

Źródło: CoinGecko

Szaleństwo wokół Shiba Inu

Efekty tego, co się dzieje z kursem Shiba Inu podczas dziwacznego FOMO są zdumiewające. Ta memowa kryptowaluta – którą wspiera grupa wielbicieli o nazwie Shiba Army - weszła z buta do pierwszej 10 cryptos o największej kapitalizacji. Kapitalizacja Shiba Inu sięga obecnie 40,45 mld USD.

TOP 10 kryptowalut pod względem kapitalizacji

TOP 10 kryptowalut pod względem kapitalizacji

Źródło: CoinMarketCap.com

Idąc dalej, taka kapitalizacja Shiba Inu oznacza, że ta memowa kryptowaluta ma większą wartość rynkową, niż takie spółki giełdowe, jak choćby Electronic Arts (39,9 mld USD), Nasdaq (33 mld USD), H&M (32 mld USD), UniCredit (29,5 mld USD), Pinterest (29 mld USD) czy Deutsche Bank (28 mld USD).

Oczywiście, finansowy Twitter oszalał. Wystarczy popatrzeć na kilka przykładowych tweetów.

Poza tym po internetach rozchodzi się screen z portfela, który zakupił Shiba Inu w sierpniu 2020 roku za 8 tys. USD. Teraz ten portfel jest wart 5,7 mld USD. Jeśli to nie jest fejk, to prawdopodobnie mamy do czynienia z najlepszym, najbardziej spektakularnym trejdem inwestycyjnym wszech czasów. Co ciekawe, ten szczęściarz ma tak dużą pozycję, że gdyby chciał z niej wyjść, to bardzo mocno ruszy kursem kryptowaluty. Jego zysk jest więc tylko „papierowy”, bo de facto wziąłby za swoje monety wiele mniej.

Zobacz także: Pierwszy amerykański fundusz ETF na bitcoin już działa – jakie są opinie i komentarze ekspertów

Co to jest Shiba Inu

Czy jest w ogóle Shiba Inu? Po pierwsze, Shiba-inu to jedna z sześciu ras psów japońskich, należąca do szpiców i psów w typie pierwotnym, zaliczona do sekcji szpiców azjatyckich i ras pokrewnych (za Wikipedią). Kryptowalutę o tej nazwie stworzyli, zapewne dla żartu, miłośnicy psów, którzy chcieli zrobić konkurencję Dogecoinowi.

Kryptowaluta Shiba Inu (SHIB), znana także jako Shiba Token, to jest zdecentralizowana sieć, która powstała w sierpniu 2020 roku. Stworzyła ją anonimowa osoba o nazwisku Ryoshi. Istnieje oficjalna strona internetowa tej kryptowaluty. Obecnie w obrocie znajduje się 589,739,008,135,977 SHIB i jest to prawdopodobnie maksymalna podaż, jaką może osiągnąć ta kryptowaluta.

Shiba Inu można kupować m.in. na giełdach Binance, Coinbase oraz Huobi. Niedługo do swojej oferty ma ją dołączyć Robinhood.

Zobacz także: Robinhood mocno rozczarował wynikami za III kwartał 2021, głównie przez spadek handlu w segmencie kryptowalut

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.