Nie tyko Bitcoin. AMC rozszerza płatności na inne kryptowaluty
Obrazek użytkownika Szymon Machalica
17 wrz 2021, 18:05

Już nie tyko Bitcoin! AMC rozszerza ofertę płatności na inne kryptowaluty

Sieć kin AMC poszerzy swoje kryptowalutowe horyzonty poza Bitcoina i rozpocznie akceptację innych rodzajów cyfrowych tokenów do płatności online za bilety i koncesje do końca roku.

Płatność Bitcoinem to ukłon w stronę r/ WallStreetBets

Prezes AMC, Adam Aron potwierdził decyzję na Twitterze pisząc, że Ethereum, Litecoin i Bitcoin Cash - pochodna wiodącej kryptowaluty - będą akceptowane oprócz Bitcoina. System uruchomi płatności do końca roku.

Cena Ethereum wzrosła o ponad 6% w ostatnich dniach do ponad 3,630 USD, a Litecoin wzrósł o 3,8% do 190 USD. Ceny Bitcoin i Bitcoin Cash nie były zbytnio poruszone tymi wiadomościami - pierwsza z nich wzrósła nieznacznie do poziomu 47 800 USD, a druga spadła o 0,5% do poziomu poniżej 641 USD.

ETHEREUM

LITECOIN

Zobacz także: AMC wchodzi w BTC. Bitcoin będzie akceptowany przy zakupie biletów do kina - zapowiada spółka

PayPal i Square już wcześniej dały swoim klientom możliwość kupowania, sprzedawania i przechowywania Bitcoina, a także opcje transakcji kryptowalutami. PayPal pozwala użytkownikom robić to samo z Ethereum, Litecoin i Bitcoin Cash.

Tesla akceptowała Bitcoina do płatności na początku tego roku, a potem Elon Musk wycofał się z tej decyzji z powodu obaw dotyczących wpływu górnictwa kryptowalutowego na środowisko.

Dla kryptowalutowych byków, cała ta sytuacja jest po prostu dobrą wiadomością, bo zwiększa się adaptacja, a w mniejszym stopniu również następuje rozwój technologii.

Posunięcie AMC to świetny zabieg marketingowy. Akcje AMC stały się faworytem wśród społeczności r/WallStreetBets. Cena akcji wzrosła w tym roku ponad 2230%, z poziomu 2 USD do prawie 47 USD. Traderzy odpowiedzialni za short squeeze, mają silną grupę zwolenników kryptowalut, więc to ukłon w stronę lojalnych inwestorów detalicznych AMC. Wyobraź sobie tylko, że płacisz w kinie Dogecoinami.

AMC-AKCJE

Zobacz także: Reddit szykuje się do IPO – czy platforma która stworzyła akcje memowe stanie się kolejnym memestock?

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.