Grupa PBKM podbija europejski rynek bankowania krwi pępowinowej - czat z prezesem zarządu spółki, Jakubem Baranem | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Czaty
03 wrz 2018, 08:13

Grupa PBKM podbija europejski rynek bankowania krwi pępowinowej - czat z prezesem zarządu spółki, Jakubem Baranem

Polski Bank Komórek Macierzystych przewodzi międzynarodowej Grupie FamiCord zarządzającej bankami komórek macierzystych zlokalizowanymi na terenie Europy. Głównym obszarem działalności PBKM jest pozyskiwanie, przetwarzanie i długotrwałe przechowywanie komórek macierzystych pochodzących z krwi pępowinowej i innych tkanek popłodowych na zlecenie rodziców (bankowanie rodzinne). Celem jest zapewnienie bezpieczeństwa na wypadek wystąpienia ciężkiej choroby, wymagającej przeszczepienia komórek macierzystych u dawcy lub członków jego najbliższej rodziny.

Grupa PBKM prężnie rozwija działalność na zagranicznych rynkach całej Europy. W I pół. Grupa PBKM przejęła szwajcarską spółkę Biocell Lugano. To laboratorium badawcze posiadające m.in. licencję na izolację i namnażanie komórek macierzystych MSC oraz technologię ich pozyskiwania z łożyska, kosmówki i płynu owodniowego. Natomiast w lipcu br. PBKM podpisał umowę nabycia większościowego pakietu akcji portugalskiej spółki Stemlab, która jest największym bankiem komórek macierzystych na Półwyspie Iberyjskim i jednym z największych w Europie.

Spółka opublikowała już wyniki finansowe za I półrocze 2018 r. Zapraszamy na czat inwestorski z prezesem zarządu PBKM SA, Jakubem Baranem, na którym rozmawiać będziemy o aktualnej sytuacji finansowej spółki i planach dalszego rozwoju. Spotkanie odbędzie się w środę, 5 września 2018 r. o godz. 11:30. Zapraszamy do zadawania pytań już teraz.

Kliknij tutaj,aby zadać pytanie na czacie

Już teraz zapraszamy do zadawania pytań!

Czat rozpocznie się w środę, 5 września 2018 r., o godz. 11:30. Do zadawania pytań zapraszamy jednak już teraz (możliwość zadawania pytań została już uruchomiona).

Kliknij tutaj,aby zadać pytanie na czacie

Materiały, które warto przeczytać przed czatem:

 

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.