Relacja z czatu z zarządem SimFabric: „Po przekroczeniu kapitalizacji 100 mln złotych planujemy uruchomić procedurę przejścia na główny parkiet GPW”
Obrazek użytkownika Czaty
06 kwi 2020, 18:33

„Zakładamy, że będzie realne utrzymanie dynamiki 100% wzrostu przychodów rok do roku” - relacja z czatu z zarządem SimFabric

W poniedziałek, 6 kwietnia 2020 r. odbył się czat inwestorski z prezesem zarządu SimFabric, Julią Leszczyńską oraz przewodniczącym Rady Nadzorczej, Emilem Leszczyńskim. Podczas spotkania rozmawialiśmy o debiucie spółki na NewConnect. Inwestorzy zadawali również pytania o sytuację finansową, politykę dywidendową, planowane premiery gier oraz strategię spółki. W spotkaniu wzięło udział prawie 700 osób, a zarząd odpowiedział na blisko 50 pytań. Zapraszamy do lektury całej relacji z czatu.

Julia Leszczyńska i Emil Leszczyński odpowiadają na pytania inwestorów w czasie czatu
Julia Leszczyńska i Emil Leszczyński odpowiadają na pytania inwestorów w czasie czatu

Obrazek użytkownika Janusz Maruszewski
Janusz Maruszewski

Zapraszamy na czat inwestorski z SimFabric, prezes zarządu Julią Leszczyńską oraz przewodniczącym Rady Nadzorczej, Emilem Leszczyńskim. Będziemy rozmawiać o przygotowaniach do debiutu oraz obecnej działalności spółki i planach rozwoju.

 

Spotkanie rozpocznie się w poniedziałek, 6 kwietnia 2020 r. o godz. 12:00. Już teraz zachęcamy do zadawania pytań za pośrednictwem poniższego formularza.

 

W przypadku chęci zadania kilku pytań, prosimy je zadawać pojedynczo i za każdym razem klikać przycisk "Wyślij". Ułatwi to przedstawicielom spółki odpowiadanie na pytania.

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Dzień dobry, zapraszamy do zadawania pytań, postaramy się odpowiedzieć na wszystkie.

Obrazek użytkownika Anonim
Inwestor

Kiedy debiut na NewConnect?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

W piątek GPW S.A. podjęła Uchwałę o wyznaczeniu pierwszego dnia notowania akcji SimFabric S.A na dzień 7.04.2020 r. Zgodnie z harmonogramem dnia debiutu, jutro od godziny 11.00 na giełdzie NewConnect rozpocznie się notowanie akcji SimFabric S.A. Natomiast oficjalny debiut planowany jest na godzinę 11.30, na który serdecznie zapraszamy.

Obrazek użytkownika Anonim
Inwestor

W jaki sposób ma się odbyć debiut w czasie pandemii?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

To będzie wyjątkowy debiut pod wieloma względami, ale jednym z najważniejszych będzie fakt, że będzie to pierwszy debiut w historii Warszawskiej Giełdy, który odbędzie się w pełni w wersji online. Jutro Prezes GPW Marek Dietl powinien odnieść się do tego faktu. Debiut SimFabric S.A. będzie historycznym wydarzeniem na GPW S.A. Drugim wyróżnikiem historycznym będzie fakt, że Julia Leszczyńska będzie aktualnie najmłodszym prezesem Spółki Notowanej na Giełdzie NewConnect w historii. Są to dwa istotne fakty wprowadzające jutro nową generację na parkiet.

Obrazek użytkownika Anonim
Grazyna Sza

Gratuluje

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Dziękujemy :)

Obrazek użytkownika Anonim
Gość

Witam
Mam pytanie jakie sa wyniki za 1 kwartal 2020?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Wyniki za pierwszy kwartał 2020 r. oraz następne raporty okresowe planujemy opublikować zgodnie z naszym komunikatem EBI 1/2020 czyli:
- raport kwartalny za I kwartał 2020 r. zostanie opublikowany w dniu 13 maja 2020 r.
- raport kwartalny za II kwartał 2020 r. zostanie opublikowany w dniu 13 sierpnia 2020 r.
- raport kwartalny za III kwartał 2020 r. zostanie opublikowany w dniu 13 listopada 2020 r.
- raport roczny za rok 2019 zostanie opublikowany w dniu 26 maja 2020 r.

Obrazek użytkownika Anonim
Inwestor

Ile akcji realnie będzie dostępnych na debiucie?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Z całej puli 6.250.000 akcji serii A i B, na debiucie w tzw. free flow będzie pakiet 821.250 akcji, czyli około 13,14% wszystkich akcji, będących w posiadaniu 23 inwestorów indywidualnych. Najwięksi akcjonariusze (Julia Leszczyńska - Prezes Zarządu, Emil Leszczyński - Przewodniczący Rady Nadzorczej oraz PlayWay S.A.) mają podpisany lock-up na akcje na 12 miesięcy od dnia debiutu.

Obrazek użytkownika Anonim
inwestor giełdowy

Czy Spółka planuje kolejne emisje?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Na dzisiaj możemy śmiało powiedzieć, że nie planujemy kolejnych emisji. Kondycja finansowa Spółki jest bardzo dobra. Z kwartału na kwartał co raz lepsza. Planowane inwestycje na najbliższy rok będą możliwe ze środków własnych i z bieżących wpływów, dlatego na razie nie widzimy potrzeby dodatkowych emisji na najbliższy rok.

Obrazek użytkownika Anonim
inwestor giełdowy

Czy planowana jest wypłata dywidendy?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Ze względu na wejście w drugi dynamiczny etap rozwoju Spółki, osiągane nadwyżki finansowe zamierzamy przeznaczać na inwestycje w kolejne gry, preprodukcje i rozwój Spółki. Najwięksi akcjonariusze nastawiają się na pozostanie w Spółce na lata, dlatego przyjęliśmy strategię długofalowego i zrównoważonego rozwoju. Nad polityką dywidendową zastanowimy się najwcześniej za 2-3 lata, po osiągnięciu zakładanych celów rozwojowych.

Obrazek użytkownika Anonim
inwestor giełdowy

Jakie prognozy przychodów ma Spółka na 2020 rok?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Nie prognozujemy wyników. Natomiast zakładamy, że będzie realne utrzymanie dynamiki 100% wzrostu przychodów rok do roku. Taką dynamikę udało się osiągać od początku istnienia Spółki, w zeszłym roku 2019 udało się osiągnąć wzrost przychodów o ponad 200%. W tym roku mocno pracujemy, żeby ten wynik powtórzyć, ale na razie spokojnym celem dla nas jest dynamika na poziomie 100% wzrostu przychodów rok do roku i wydaje nam się to bardzo realnym celem.

Obrazek użytkownika Anonim
Marcin2

Czy na rozwój B+R będziecie się posiłkować emisją akcji?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Nie ma aktualnie takiej potrzeby. Działalność B+R w zeszłym roku przyniosła już 600.000 złotych realnych przychodów i podpisaliśmy umowy na ponad 2 miliony złotych na realizację usług B+R. Już dzisiaj możemy ocenić, że jest to znaczący fundament wzrostu Spółki i wygląda na to, że samofinansujący się - bez potrzeby dodatkowych emisji akcji.

Obrazek użytkownika Anonim
Spiewak

Zycze powodzenia Państwu, ale tez sobie :)

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Dziękujemy i życzymy powodzenia wszystkim :)

Obrazek użytkownika Anonim
bartez

Witam.
chcialem zapytac w jakiej cenie mozemy spodziewac sie zakupu pojedynczej akcji ?
pozdrawiam

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

TKO - czyli teoretyczny kurs otwarcia został wyznaczony na 3,20 zł/akcję i od takiej ceny jutro o 11.00 rozpocznie się notowanie akcji SimFabric S.A., ale za ile będzie można je zakupić, to jest już uzależnione od decyzji zarówno kupujących inwestorów, jak i 23 indywidualnych inwestorów, którzy aktualnie posiadają akcje SimFabric S.A.

Obrazek użytkownika Anonim
Damian

Czy wydananie 3 gier tj Farm&Fix2020 , Electrix i MoonVillage jest pewne w tym roku ?

 

Patrzac po Wishlist gry sa dosyć wysoko w zestawieniu , czy zatem jest szansa na na przychod z ich sprzedaży w wysokości okolo 4-5 mln ???

 

Ostatnie pytanie czytalem ostatnio , ze chcecie po osiągnięciu kapitalizacji 100 mln zl przejsc na rynek główny , kiedy spolka spodziewa sie takiej wyceny ?
Teraz kapitalizacja mala 20 mln i malo akcji w obrocie z tego co widze na prawie 80% lock up, wiec zapewne jak to ze stajni Playway bedzie wysoko tym bardziej , ze spolka juz widze za 2019 ma ponad 0,6 mln zysku

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Pracujemy nad tym, aby jak najwięcej gier z naszego portfolio trafiło do graczy jeszcze w tym roku. Takie gry jak Farm&Fix 2020, ElectriX, Moon Village i rosnący bardzo szybko w ostatnich dniach Cthulhu: Books of Ancients oraz dwa nasze nowe tytuły: HERO: Flood Rescue oraz Mushrooms: Forest Walker, zajmują wysokie miejsca na liście Top Wishlist i budują znaczącą bazę graczy dla naszych tytułów. Możemy już dzisiaj pochwalić się łączną listą przeszło 500.000 graczy, którzy oczekują na nasze tytuły na Steam i którzy zapisali się na Wishlist.

 

Tak, po przekroczeniu kapitalizacji 100 mln złotych planujemy uruchomić procedurę przejścia na główny parkiet GPW. W dużej mierze będzie to uzależnione od rynku. Dlatego wchodząc z teoretycznym kursem otwarcia 3,20 zł/akcję i kapitalizacją 20 mln złotych mamy świadomość, że to niska wycena. Ale pragniemy z pokorą przyjąć wycenę rynkową naszej spółki SimFabric S.A. i skupić się przede wszystkim na wydawaniu gier własnych, rozwijaniu działań portingowych, także o nadchodzące dwie konsole PS5 i Xbox Series X, oraz działań badawczo-rozwojowych. A o kursie zdecyduje rynek i inwestorzy.

Obrazek użytkownika Anonim
Marcin

Czy SimFabric zamierza tworzyć kolejne kolekcjonerskie gry jak Sabouter i Saboteur II,czy skoncentruje się na nowych grach skierowanych do większej masy graczy z szansami na dużą monetyzacje?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Planujemy rozwój zrównoważony w oparciu o trzy fundamenty: produkcja gier własnych, porting i wydawanie gier na konsole oraz projekty badawczo-rozwojowe. W przypadku gier kolekcjonerskich na konsole otrzymaliśmy trzy granty na rynki azjatyckie: Korea Południowa, Singapur i Indonezja, które przeznaczymy właśnie na wejście na rynki azjatyckie z grami w wersji pudełkowej i cyfrowej. W oparciu o nawiązane nowe kontakty z dystrybutorami azjatyckimi, planujemy wydanie wersji specjalnych gier z naszego portfolio, które będą lokalizowane na te rynku. Będą to także gry w wersji kolekcjonerskiej.
Natomiast mamy świadomość, że gry własne mają największy potencjał sprzedażowy i ten rok będzie należał przede wszystkim do nich.

Obrazek użytkownika Anonim
Wojciech

Czy podtrzymujecie to co ostatnio bylo na czacie
Gość: Kiedy Państwa zdaniem będziecie w stanie uzyskać roczną sprzedaż na poziomie 10M+?
Julia Leszczyńska: Liczymy, że będzie to możliwe jeszcze w 2020 po wydaniu naszych czołowych tytułów: Farm&Fix 2020, ElectriX i Moon Village.

 

Co z wydawca miala byc podpisana umowa .Na jaki jest etapie

 

Co z Electrix pod Tencet

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Tak, pracujemy nad tym ciężko, aby taki wynik osiągnąć. Sytuacja światowa zmienia się w sposób, który nie śnił się nawet najodważniejszym analitykom i z jednej strony mamy zagrożenie spowolnienia gospodarczego, ale z drugiej strony widzimy wyraźnie wzrosty sprzedaży gier z naszego portfolio w ciągu ostatnich dwóch weekendów . Jeżeli chodzi o wydawcę dużego, o którym wspominaliśmy to jesteśmy właśnie na finiszu podpisania bardzo znaczącej umowy i o jej podpisaniu powiadomimy w komunikacie ESPI. Co do Tencent, to współpraca nadal jest podtrzymana i budowana relacja, ale ze względu na zaistniałą sytuację na świecie musi odbywać się na razie zdalna. Jesteśmy w trakcie procesu zdobywania dodatkowego grantu na wejście na rynek Chiński i w całości będzie on przeznaczony na uruchomienie współpracy właśnie z koncernem Tencent.

Obrazek użytkownika Anonim
Gość

Na ile ważna dla spółki jest cześć badawczo rozwojowa?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Jest jedną z istotnych części naszej strategii zrównoważonego rozwoju Spółki, który opiera się na trzech fundamentach: produkcja gier własnych, portingowanie i wydawanie gier oraz projekty badawczo-rozwojowe. W 2019 roku udało się podnieść dynamikę wzrostu przychodów ze 100% rr na 200% rr właśnie dzięki takiej strategii. Dlatego B+R jest istotnym elementem naszej działalności, który będziemy rozwijać także w tym i kolejnych latach.

Obrazek użytkownika Anonim
D12

Witam,
W jaki sposób wyróżniają się Państwo na tle pozostałych spółek związanych z Playway / ogólnie na tle branży? Czy portowanie wysokomarzowych/ niskobudżetowych produkcji stanowi wskazana niszę czy upatrują Państwo szansy w innych przewagach (np. Inwestycja w RD dotycząca używania AI do tworzenia gier)?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Tak wyróżnikiem, jest zdecydowanie działalność B+R, która przyczyniła się do znaczącego wzrostu przychodów w 2019 roku. W tym roku odegra też duża rolę, z kilku powodów. Jednym z nich jest przyspieszenie ilości portowanych tytułów właśnie w oparciu o rozwijane w Spółce własne narzędzia do automatyzacji tych procesów. Sztuczna Inteligencja już teraz pozwala nam przyspieszyć procesy portowania, a zakładamy, że w kolejnych latach ten proces wzrośnie jeszcze bardziej.
Drugim wyróżnikiem jest strategia zrównoważonego rozwoju poprzez trzy fundamenty, o których wspomnieliśmy wcześniej. Są to: produkcja gier i symulatorów własnych, porting gier na konsole oraz projekty badawczo-rozwojowe.
Trzecim jest aktualnie reinwestowanie nadwyżek w nowe preprodukcje i nowe zespoły i w oparciu o nie budowanie grupy kapitałowej SimFabric S.A.
Można powiedzieć, że staramy się model sukcesu budowania grupy kapitałowej, naszego głównego akcjonariusza Krzysztofa Kostowskiego z PlayWay S.A. zmodyfikować o kilka dodatkowych elementów, które znacząco wzmocniły w 2019 roku nasze przychody - zwiększając je dwukrotnie ze 100% do 200% rr.

Obrazek użytkownika Anonim
Gość

Jak oceniają Państwo wpływ pandemii coronawirusa na debiut i najbliższe notowania akcji SimFabric

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Mamy świadomość tego co się dzieje zarówno na rynku globalnym, jak i w Polsce. Wiemy też, że wchodzimy na NewConnect z bardzo niską wyceną, chcąc z pokorą przyjąć wycenę rynkową. Równocześnie odnotowujemy wzrost sprzedaży gier z naszego portfolio i wiemy jakie cele mamy do zrealizowania w 2020 roku. Dlatego wchodzimy na NewConnect pełni optymizmy i przekonani, że potencjał na wzrosty jest spory.

Obrazek użytkownika Anonim
Gość

Czy będziecie, przy okazji debiutu, jakoś szerzej komunikować plan premier ?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Tak, już teraz zapraszamy zarówno na naszą stronę internetową do zakładki Strefa Inwestorów, gdzie pojawiają się publikowane komunikaty ESPI, EBI, a także DI (Dokument Informacyjny), gdzie można znaleźć plan wydawniczy na najbliższy rok. Natomiast równolegle będziemy publikować także aktualizację tych planów i informacje o nadchodzących debiutach gier z naszego portfolio.

Obrazek użytkownika Anonim
Gość

Jaka będzie cena za akcję ?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

To wiedzą tylko inwestorzy i przyszłość. TKO - teoretyczny kurs otwarcia ustalony został na 3,20 zł/akcję i od takiej ceny rozpocznie się notowanie akcji SimFabric S.A. jutro (7.04.2020) od godziny 11.00.

Obrazek użytkownika Anonim
Tel

Czy i kiedy planujecie wejścia na "dużą" giełdę?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Jednym z wymogów niezbędnych do wejścia na "dużą" giełdę jest osiągnięcie kapitalizacji na poziomie 100 mln złotych. To oznacza przy całej puli akcji 6.250.000 - cenę 16 zł/akcję. Jeżeli taki poziom zostałby osiągnięty w tym roku, to jeszcze w tym roku uruchomilibyśmy procedurę przejścia na główny parkiet GPW.

Obrazek użytkownika Anonim
Gość

Ile gier na rynek mobilny?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Na razie nie planujemy gier na rynek mobilny. Uważamy go za trudniejszy rynek z mniejszym potencjałem na wzrosty. Nie wykluczamy natomiast w kolejnym roku przyjrzeniu się raz jeszcze temu rynkowi i opracowaniu nowej strategii z czwartym fundamentem rozwoju w oparciu o gry F2P.

Obrazek użytkownika Anonim
Tel

Z opisu debiutu wynika, że będzie to wejście na parkiet z "przytupem". Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów na miarę zdobycia pierwszego miejsca w kosmicznym konkursie ESA.

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Bardzo dziękujemy :)

Obrazek użytkownika Anonim
Gamer

Czy podczas debiutu będzie można kupić akcje ?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Tak, jutro od 11.00 na NewConnect rozpocznie się notowanie akcji SimFabric S.A. na NewConnect i każdy posiadacz konta maklerskiego będzie mógł zacząć składać oferty zakupu akcji. Nazwa akcji została ustalona na SIMFABRIC, a skrócony indeks SIM.

Obrazek użytkownika Anonim
Gość

Jak epidemia wpływa na Państwa sytuację, neutralnie, negatywnie, pozytywnie?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Na razie pozytywnie jeżeli chodzi o wzrost przychodów. Neutralnie jeżeli chodzi o pracę. Od początku działaliśmy w modelu pracy zdalnej, więc aktualnie nic się nie zmieniło pod względem produkcji, portingu i prac badawczo-rozwojowych.

Obrazek użytkownika Anonim
Tel

Dlaczego debiut ma być jutro o 11:30 skoro notowania na giełdzie zaczynają sie o 9:00?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Notowania rozpoczynają się od 11.00 - zgodnie z regulaminem GPW. Natomiast o 11.30 odbędzie się pierwszy w historii Warszawskiej Giełdy debiut online, na który serdecznie zapraszamy.

Obrazek użytkownika Anonim
Krisssek

Czy zamierzaja Panstwo wydawac takze gry mobilne?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Tak mamy takie plany, ale raczej w ramach nowej strategii, do której będziemy przymierzać się w przyszłym roku po osiągnięciu celów na ten rok. Chcemy wykorzystać nasze doświadczenie przy okazji wydanego z PlayWay z wielkim sukcesem gry mobilnej Farm Expert.

Obrazek użytkownika Anonim
Inwestor 2

kiedy powstala spolka SimFabric (sp. z o.o., nie SA) i czy od poczatku dzialanosci spolki pakiet udzialow miala spolka playway?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Spółka powstała w 2016 roku w listopadzie po otrzymaniu głównej nagrody w konkursie ESA. Wtedy została założona przez Julię Leszczyńską Spółka Emilus IT Solutions na prośbę Europejskiej Agencji Kosmicznej, która grant mogła przekazać tylko podmiotowi prawnemu.

 

Do Spółki dołączył PlayWay S.A. w roku 2017, jako pierwszy inwestor branżowy i wtedy zmieniła się nazwa na SimFabric Sp. z o.o. PlayWay S.A. w 2017 roku objął 80% udziałów w SimFabric Sp. z o.o.

 

W kolejnych latach do głównych akcjonariuszy dołączył Emil Leszczyński, a po nim 21 nowych inwestorów indywidualnych, którzy przystąpili także do przekształcanej SimFabric S.A. na początku 2019 roku.

 

Aktualnie PlayWay S.A. posiada około 45% akcji SimFabric S.A. i jako jeden z trzech największych akcjonariuszy zamierza w Spółce pozostać na lata.

Obrazek użytkownika Anonim
Gość

Jakie gry PS5 i Xbox Series X?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Na te platformy planujemy przede wszystkim nasze własne produkcje: Farm&Fix 2020, ElectriX, Cthulhu: Books of Ancients, Moon Village, Mushrooms: Forest Walker, Flipper Mechanic.

Obrazek użytkownika Anonim
D11

Witam, chciałbym zapytać jakie spółka ma plany rozwoju? Pomysł na niskobudżetowe portowanie gier wydaje się ciekawy, aczkolwiek z czasem, gdy zajdzie potrzeba szukania zysków planują Państwo przejście na bardziej wysokobudżetowe porty czy raczej zwiększanie ilości portów niskobudżetowych pozycji?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Planujemy rozwój zrównoważony. Czyli zwiększenie portów niskobudżetowych i pozyskiwanie do portowania także gier wysokobudżetowych. W pierwszej kolejności skupimy się na produkcjach własnych, które będą portowane na wszystkie platformy, w tym także nadchodzące: PS5 i Xbox Series X.

Obrazek użytkownika Anonim
Gość

W której z własnych produkcji upatrujecie największego potencjału, a która będzie najszybciej wydana ?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Największy potencjał widzimy w Farm&Fix 2020, liczymy, że powtórzy ona sukces House Flippera. Natomiast najszybciej powinny być wydane gry: ElectriX, Flipper Mechanic i Chtulhu: Books of Ancients.

Obrazek użytkownika Anonim
D12

Czy planują Państwo skupić się na określonym rynku (np. lokalny rynek polski czy szybko rosnący rynek azjatycki) czy raczej stosowana jest zasada zrównoważonego globalnego rozwoju bez stawiania priorytetów na określone regiony?
Dziękuję również za odpowiedź na poprzednie pytanie

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Tak, zrównoważony rozwój to podstawa naszej strategii rozwoju. Koncentrujemy się na rynku globalnym, czyli przede wszystkim USA i Europa. Pracujemy nad wejściem na rynek azjatycki, w szczególności Chiny i Japonia, a także Korea Południowa, Singapur, Indonezja, także przy wsparciu grantów z Polskich Mostów Technologicznych.

Obrazek użytkownika Nika
Nika

Czy będziecie Państwo dzielić się efektami B+R z PLW/ innymi spółkami -córkami PLW?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Jeżeli spółki z grupy PLW będą nimi zainteresowane to na pewno postaramy się wykorzystać synergię takiej współpracy. Jesteśmy otwarci na współpracę zarówno ze spółkami z grupy PLW, jak i z poza niej.

Obrazek użytkownika Anonim
Aneta

Czy spółka stosuje umowy o zakazie konkurencji ze swoimi pracownikami / współpracownikami na podstawie B2B lub umów zlecenia? Jeżeli nie to czy istnieją jakieś inne formy zabezpieczenia przed odpływem kadry?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Stosujemy zasadę bliskiej współpracy z zespołami i płacimy od razu po wykonanej pracy. Bazujemy na dobrych i długofalowych relacjach ze współpracownikami, z którymi do tej pory szczerość, otwartość i bycie słownym procentowało najmocniej, jeżeli chodzi o budowanie lojalności. Na razie nie obserwujemy odpływu kadry, a wręcz jej napływ. Dlatego nie widzimy potrzeby wiązania ludzi dodatkowymi zapisami w umowach. Myślę, że też jasno określany plan długofalowych działań, przekonuje do nas współpracowników, którzy z nami tworzą projekty.

Obrazek użytkownika Anonim
Gość

Czy spolka ma juz określoną polityke dywidendowa?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Na razie nie mamy takiej polityki. Jesteśmy w trakcie drugiej dynamicznej fazy rozwoju Spółki. Myślę, że takie plany zrewidujemy za 2-3 lata, jak uda się zrealizować zamierzone cele rozwojowe w latach 2020-2021.

Obrazek użytkownika Anonim
Tel

Jak sobie radzicie z płynnością finansową w dzisiejszych czasach?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Całkiem dobrze. Mamy zarówno zyski, jak i nadwyżki gotówkowe. Wszystkie aktualnie prowadzone produkcje mają zapewnione finansowanie. Nowe projekty, preprodukcje i zespoły finansujemy z wpływów bieżących i wypracowanych zysków. Sprzedaże realizujemy głównie poprzez dystrybucję cyfrową, gdzie dosyć precyzyjnie określane są przez takich partnerów, jak: Valve, Nintendo, Sony czy Microsoft terminy przelewów za sprzedaż. Przez cały okres działalności Spółki nie mieliśmy problemów z płynnością finansową. Trzymamy się też zasady, aby na uruchomiane nowe projekty mieć na starcie zapewnione finansowanie, równocześnie trzymając w ryzach założenia kosztowe.

Obrazek użytkownika Anonim
Marcin

Dzień dobry,
Mam pytanie odnośnie szacunków co do zysków za 2020? Jeżeli będą to jak wysokie i czy zostaną one wypłacone w formie dywidendy?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Nie prowadzimy takich szacunków. Zakładamy bezpiecznie, że uda się zrealizować podobną dynamikę jak w latach 2016-2018, kiedy był wzrost przychodów o 100% rr. W 2019 udało się zrealizować wzrost przychodów 200% rr, ale biorąc pod uwagę aktualną sytuację na świecie, trudno pokusić się o stwierdzenie, że ten rok będzie jeszcze lepszy niż 2019. Jeżeli uda się utrzymać dynamikę wzrostu przychodów 100% rr w 2020, to będzie to dla nas satysfakcjonujący wynik.
Jeżeli chodzi o wypracowany zysk w 2020, to przeznaczymy go w 100% na rozwój Spółki i kolejne projekty. Politykę dywidendową planujemy stworzyć najwcześniej za 2-3 lata, jak zrealizujemy aktualne plany na 2020-2021.

Obrazek użytkownika Anonim
Kuba

Czy będzie transmisja za debiutu?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Tak, będzie to pierwszy w historii GWP i NewConnect debiut online i jutro o 11.30 na stronach NewConnect będzie taka transmisja dostępna dla wszystkich. Będziemy o tym informować zarówno my na swoich stronach, jak i GPW i NewConnect na swoich stronach w social mediach.

Obrazek użytkownika Anonim
Inwestor

Jak wyglądają obecnie plany ekspansji na rynek chiński?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Jesteśmy po podpisaniu listu intencyjnego z Tencent na grę ElectriX, które odbyło sie na tragach ChinaJoy w Szanghaju. Staramy się aktualnie o grant na ekspansję rynkową własnie na rynek Chiński w ramach programu Polskie Mosty Technologiczne. I planujemy przygotowanie specjalnej wersji ElectriX właśnie na rynek Chin, w oparciu o urządzenia elektronicznej produkowane przez producentów z Chin.

Obrazek użytkownika Nika
Nika

Czy suma tych 10 mln zł przeznaczona na SI, na jaki okres czasu?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Taką sumę planowaliśmy pozyskać w ramach grantu na stworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego. Wcześniej komunikowaliśmy, że na taki grant będzie potrzebna dodatkowa emisja na wkład własny. Dzisiaj możemy powiedzieć, że wkład własny powinien być możliwy do uruchomienia z bieżących wpływów, bez konieczności dodatkowej emisji.

Obrazek użytkownika Anonim
Tel

Jakie gry planuje Spółka wydać w najbliższym czasie?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Lista jest dosyć obszerna, dlatego zapraszamy do naszego Dokumentu informacyjnego, w którym przedstawiliśmy plany wydawnicze na 2020 rok. Znajdzie go Państwo na naszej stronie: www.simfabric.com w zakładce Stefa Inwestorów, a także na stronie NewConnect w zakładce Spółki > Dokumenty Informacyjne > SimFabric

Obrazek użytkownika Anonim
Sebastian

W jakim miesiącu zostanie wydany Farm&Fix200 a w jakim miesiacu Electix ??

 

Z tego co widac na Steam obydwie te gry maja bardzo wysokie Wishlist i ich sprzedaz moze byc bardzo duza , co przy malej kapitalizacji na debiucie (20mln) i prawie 75 % lock upie na akcje , staje sie bardzo tania spółka ... Problem w tym , ze raczej nie do kupienia bo mysle ze na otwarciu jutro poniżej 10 zl nie da sie tych akcji kupić.....

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

To jak otworzy się kurs akcji SimFabric S.A. uzależnione jest od inwestorów, zarówno kupujących, jak i sprzedających. Mamy świadomość, że wchodzimy przy niskiej wycenie z TKO: 3,20 zł/akcję (20mln kapitalizacja). Ale po pierwsze chcemy z pokorą zostać wycenieni przez rynek, a po drugie liczymy właśnie na duże wzrosty, które będą atrakcyjne zarówno dla aktualnych, jak i nowych i przyszłych akcjonariuszy SimFabric S.A.

Obrazek użytkownika Anonim
Mariusz

Czy SimFabric nie za wcześnie udaje się na New Connect? patrząc na produkcje gier na PC,nie macie dużego doświadczenia.

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Debiutujemy prawie rok później niż planowaliśmy. Co do doświadczenia, to zespół SimFabric S.A. ma w swoich szeregach zarówno bardzo doświadczonych deweloperów, jak i młodych utalentowanych, którzy mieli okazję pracować przy dużych i bardzo dużych produkcjach.

Obrazek użytkownika Anonim
inwestor giełdowy

Ile akcji realnie będzie dostępnych na debiucie?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Z całej puli 6.250.000 akcji serii A i B, na debiucie w tzw. free flot będzie pakiet 821.250 akcji, czyli około 13,14% wszystkich akcji, będących w posiadaniu 23 inwestorów indywidualnych. Najwięksi akcjonariusze (Julia Leszczyńska - Prezes Zarządu, Emil Leszczyński - Przewodniczący Rady Nadzorczej oraz PlayWay S.A.) mają podpisany lock-up na akcje na 12 miesięcy od dnia debiutu.

Obrazek użytkownika Anonim
Gość

kiedy pierwszy duży debiut gry na platformie steam?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

W tym roku.

Obrazek użytkownika Anonim
Krzysztof

W jakich kwartale, miesiacu sa planowane tegoroczne premiery. Ktora gra bedzie wydana jako pierwsza i w jakiej cenie i na jakie platformy?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Zapraszamy do Dokumentu Informacyjnego, opublikowanego na naszej stronie, jak i na stornie NewConnect, w którym znajduje się pełna lista z planem wydawniczym. Jest tych tytułów sporo, a w dokumencie przygotowaliśmy pełne zestawienie z planowanymi datami wydania.

Obrazek użytkownika Nika
Nika

Kiedy można spodziewać się wydania pierwszych gier?

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Zapraszamy do Dokumentu Informacyjnego, opublikowanego na naszej stronie, jak i na stornie NewConnect, w którym znajduje się pełna lista z planem wydawniczym. Jest tych tytułów sporo, a w dokumencie przygotowaliśmy pełne zestawienie z planowanymi datami wydania.

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Właśnie na stronie NewConnect zostało opublikowane zaproszenie na jutrzejszy debiut, na który serdecznie wszystkich zapraszamy. Będzie to pierwszy w historii Giełdy Warszawskiej debiut odbywający się w całości online.
Debiut SimFabric S.A. odbędzie się o godzinie 11.30 (7.04.2020). Serdecznie zapraszamy.

 

https://newconnect.pl/zapowiedzi-debiutow?ph_main_01_start=show&ph_main_...

Obrazek użytkownika SimFabric
SimFabric

Bardzo dziękujemy za dzisiejszy czat. Cieszymy się, że udało się odpowiedzieć na większość Państwa pytań. Zapraszamy do inwestycji w akcje SimFabric S.A. i na jutrzejszy debiut na NewConnect na godzinę 11.30.

 

Życzymy miłego dnia,

 

Julia Leszczyńska - Prezes Zarządu SimFabric S.A.
Emil Leszczyński - Przewodniczący Rady Nadzorczej SimFabric S.A.

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.