Wyniki finansowe OT Logistics oraz plany rozwoju na 2022 rok – czat z zarządem spółki
Obrazek użytkownika Czaty
06 gru 2021, 06:40

Wyniki finansowe OT Logistics oraz plany rozwoju na 2022 rok – czat z zarządem spółki

Grupa OTL to największy i najbardziej wszechstronny operator portowy w Polsce, od ponad 70 lat świadczący usługi transportowe, spedycyjne i logistyczne. Podstawowym obszarem działalności Grupy OTL są rynki Europy Środkowo-Wschodniej – głównie: Polska, Czechy, Słowacja, Węgry i Chorwacja.

W skład Grupy OTL wchodzą morskie terminale portowe: OT Port Świnoujście oraz OT Port Gdynia z jedynym dedykowanym terminalem ro-ro w Polsce, a także port śródlądowy we Wrocławiu. Od 2015 r. OT Logistics posiada udziały w chorwackim porcie Rijeka. Grupa OTL jest właścicielem spółki spedycyjnej Rentrans Cargo, spółki Kolej Bałtycka – świadczącej usługi manewrowe i transport kolejowy. W skład Grupy OTL wchodzi także spółka Port Żegluga Szczecińska zajmująca się usługami wsparcia projektów hydrotechnicznych.

Po trzech kwartałach 2021 roku grupa OTL zwiększyła przychody o 13,7% rdr do 719,2 mln zł. Zysk netto sięgnął 113,9 mln zł wobec 52,9 mln zł straty w tym samym okresie przed rokiem. EBITDA wyniosła 137 mln zł i była wyższa o 60 mln zł rdr. EBITDA znormalizowana wzrosła o 24,7% rdr do 73,3 mln zł. Poprawa wyników może wpłynąć na regularne wypłaty dywidendy przez spółkę.

O wynikach finansowych za trzy kwartały 2021 roku, efektach restrukturyzacji spółki oraz planach rozwoju na 2022 rok będzie można porozmawiać z zarządem OT Logisgtics. Czat inwestorski odbędzie się w poniedziałek, 6 grudnia 2021 r. o godz. 12:00. W spotkaniu wezmą udział:

  • Konrad Hernik, prezes OT Logistics,
  • Kamil Jedynak, wiceprezes OT Logistics.

Już teraz zapraszamy do zadawania pytań

Spotkanie rozpocznie się w poniedziałek, 6 grudnia 2021 r. o godz. 12:00. Możliwość zadawania pytań została już uruchomiona.

Kliknij tutaj, aby zadać pytanie na czacie

Materiały, które warto przeczytać przed czatem

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.