Strategia inwestycyjna i plany rozwoju Grupy MCI – czat z zarządem
Obrazek użytkownika Czaty
12 lip 2022, 06:45

Strategia inwestycyjna i plany rozwoju Grupy MCI – czat z zarządem

MCI Capital to grupa Private Equity, jedna z najdynamiczniejszych w naszym regionie Europy. Fundusz specjalizuje się w procesach transformacji cyfrowej, inwestując w czyste modele internetowe (tzw. pure players), spółki przenoszące model biznesowy z tradycyjnej do cyfrowej gospodarki oraz spółki działające na rynku rozwoju infrastruktury internetowej.

Inwestycje grupy realizowane są w obszarze digital buyout w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, a także w wybranych krajach Europy Zachodniej. Spółka odnotowała 465,8 mln zł skonsolidowanego zysku netto w 2021 roku w stosunku do 134,3 mln zł zysku rok wcześniej. Wypracowany zysk umożliwia wypłatę dywidendy na poziomie 0,70 zł na akcję, czyli łącznie 36,7 mln zł z zysku 2021 roku. Dzień ustalenia prawa do dywidendy to 26 września, a jej wypłaty 7 października 2022 roku.

Z końcem czerwca do Rady Nadzorczej spółki dołączył Zbigniew Jagiełło. Pełnił on funkcję prezesa zarządu PKO Banku Polskiego w latach 2009 – 2021.

O strategii inwestycyjnej Grupy MCI oraz planach rozwoju będzie można porozmawiać z prezesem zarządu, Tomaszem Czechowiczem oraz wiceprezes zarządu, Ewą Ogryczak. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 12 lipca 2022 r. o godz. 10:00.

Już teraz zapraszamy do zadawania pytań

Spotkanie rozpocznie się we wtorek, 12 lipca 2022 r. o godz. 10:00. Możliwość zadawania pytań została już uruchomiona.

Kliknij tutaj, aby zadać pytanie na czacie

Materiały, które warto przeczytać przed czatem

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.