Wyniki finansowe Cloud Technologies za Q2 2022 i plany rozwoju – czat z zarządem spółki
Obrazek użytkownika Czaty
06 wrz 2022, 06:00

Wyniki finansowe Cloud Technologies za Q2 2022 i plany rozwoju – czat z zarządem spółki

Cloud Technologies to warszawska spółka z segmentu nowych technologii. Firma prowadzi działalność w segmencie DataTech specjalizując się w Big Data marketingu i monetyzacji danych z internetu. Cloud Technologies stworzyło jedną z największych na świecie hurtowni danych o zainteresowaniach użytkowników Internetu oraz autorską technologię do integracji i zarządzania danymi, czyli Data Management Platform (DMP).

W II kwartale br. spółka osiągnęła 5 mln zł EBITDA, co oznacza wzrost o 31% rdr. Za dynamiczny rozwój Cloud Technologies odpowiada sprzedaż danych. Przychody w tym segmencie wzrosły w omawianym okresie o 45,9% rdr i wyniosły 8,3 mln zł, co jest rekordowym wynikiem w historii spółki. Zysk netto był na poziomie 3,7 mln zł, co oznacza wzrost o 190% r/r. Obecna marża zysku netto spółki wynosi 31,1%. Jest to najlepszy drugi kwartał pod względem zysku netto na przestrzeni ostatnich 5 lat.

Na początku sierpnia spółka złożyła w Komisji Nadzoru Finansowego prospekt w związku z planem przejścia na główny rynek GPW. Przeniesienie notowań jest jednym z kluczowych celów jakie spółka zamierza zrealizować w ramach strategii na lata 2021-2023. Procesowi przejścia nie będzie towarzyszyła emisja nowych akcji.

We wtorek 6 września 2022 r. o godzinie 10:00 zapraszamy na czat z prezesem zarządu Cloud Technologies, Piotrem Prajsnarem oraz CFO i członkiem zarządu, Piotrem Soleńcem. Podczas spotkania zostaną omówione wyniki finansowe za II kwartał br. i plany rozwoju. Po prezentacji spółki, zapraszamy na czat inwestorski, gdzie będzie można zadać zarządowi pytania.

Już teraz zapraszamy do zadawania pytań

Spotkanie rozpocznie się we wtorek, 6 września 2022 r. o godz. 10:00. Możliwość zadawania pytań została już uruchomiona.

Kliknij tutaj, aby zadać pytanie na czacie

Materiały, które warto przeczytać przed czatem

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.