Relacja czatu z zarządem Captor Therapeutics: Umowa z ONO wzmacnia naszą pozycję w oczach największych graczy przemysłu farmaceutycznego
Obrazek użytkownika Czaty
22 lis 2022, 09:03

„Umowa z ONO wzmacnia naszą pozycję w oczach największych graczy przemysłu farmaceutycznego” - relacja czatu z zarządem Captor Therapeutics

W poniedziałek, 21 listopada 2022 r. odbył się czat inwestorski z zarządem Captor Therapeutics: Michałem Walczakiem, dyrektorem naukowym oraz Radosławem Krawczykiem, dyrektorem finansowym. Podczas spotkania rozmawialiśmy o obecnie prowadzonych badaniach. Inwestorzy zadawali również pytania o współpracę z japońską firmą ONO, komercjalizację projektów CT-01 i CT-03 oraz sytuację finansową spółki.

W spotkaniu wzięło udział ponad 300 osób. Zapraszamy do lektury całej relacji z czatu.

Obrazek użytkownika Janusz Maruszewski
Janusz Maruszewski

Zapraszamy na czat inwestorski z zarządem Captor Therapeutics: Michałem Walczakiem, dyrektorem naukowym oraz Radosławem Krawczykiem, dyrektorem finansowym. Podczas spotkania zostaną omówione obecnie prowadzone badania.

 

Spotkanie rozpocznie się w poniedziałek, 21 listopada 2022 r. o godz. 13:00. Już teraz zachęcamy do zadawania pytań za pośrednictwem poniższego formularza.

 

W przypadku chęci zadania kilku pytań, prosimy je zadawać pojedynczo i za każdym razem klikać przycisk "Wyślij". Ułatwi to przedstawicielom spółki odpowiadanie na pytania.

Obrazek użytkownika Michał Walczak
Michał Walczak

Dzień dobry. Witamy wszystkich uczestników czatu. Dziękujemy za licznie przesłane pytania. Zachęcamy do dalszego uczestnictwa.

Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
Paweł Biedrzycki

Gratuluję podpisania przełomowej w historii spółki i polskiej branży biotechnologicznej umowy. Czy mogą Państwo uchylić rąbka tajemnicy w zakresie jakich konkretnie chorobach neurodegeneracyjnych zamierzacie prowadzić badania i czy według waszej wiedzy są już jakieś konkurencyjne projekty TPD w obszarach które obejmuje współpraca?

Obrazek użytkownika Michał Walczak
Michał Walczak

Dziękujemy. Na tym etapie, nie możemy ujawnić, jakie to są choroby, w związku z umową o poufność z partnerem japońskim. Według naszej wiedzy, nie ma bezpośredniej konkurencji w tym obszarze.

Obrazek użytkownika Anonim
Dariusz wse

Czym są choroby neurodegradacyjne? Jaki to ma potencjał?

Obrazek użytkownika Michał Walczak
Michał Walczak

To są choroby, które powodują destrukcję na poziomie strukturalnym mózgu. Objawia się to we wczesnych fazach demencją czy upośledzeniem motoryki. Przykładami są m.in. choroby Parkinsona i Alzheimera.
Wartość rynku chorób neurodegeneracyjnych szacowana jest na kilkadziesiąt miliardów dolarów i stale rośnie ze względu na starzejące się społeczeństwo.

Obrazek użytkownika Anonim
Dariusz wse

Co to za firma ONO? Czy możecie więcej powiedzieć na temat tej spółki?

Obrazek użytkownika Radosław Krawczyk
Radosław Krawczyk

ONO jest najstarszą japońską firmą farmaceutyczną, zatrudniająca ok. 4000 pracowników. Wartość rynkowa to blisko 13 mld euro, co odpowiada skali ORLENu. Przychody to ok. 2,5 mld euro. Według naszej wiedzy, jest to największa firma farmaceutyczna z jaką polska firma biotechnologiczna nawiązała bliską współpracę do tej pory.

Obrazek użytkownika Anonim
Gość

Jestem dosyć negatywnie zaskoczony szczątkową ilością informacji o ostatniej umowie. Z czego to wynika, czy będziecie Państwo mogli coś więcej opublikować? Jaki potencjał jest tej umowy?

Obrazek użytkownika Radosław Krawczyk
Radosław Krawczyk

Rozumiemy oczekiwania rynku, iż zostanie podanych więcej informacji dotyczących zawartej ostatnio umowy. Jednak ze względu na istotność przedmiotu umowy i wymagania partnera z Japonii, nie możemy ujawniać szczegółów naszych warunków finansowych, takich jak płatność z góry, finansowanie badań i rozwoju oraz płatności za kamienie milowe uzależnione od sukcesu.

 

Po przeglądzie tego typu transakcji z ostatnich lat, obserwujemy, że standardem rynkowym jest nieujawnianie szczegółów tego typu transakcji, gdzie firma farmaceutyczna negocjuje kilka lub kilkanaście transakcji i chce zachować potencjał negocjacyjny.

Obrazek użytkownika Skimixa
Skimixa

Jak będą księgowane wpływy z upfrontu ? Czy przejdą przez wynik 2022 roku?

Obrazek użytkownika Radosław Krawczyk
Radosław Krawczyk

Wpływy będą księgowane w przychodach Spółki i opublikowane zgodnie z zasadami księgowości.

Obrazek użytkownika Anonim
Al

Ile spółka mogła by prowadzić jednocześnie takich projektów jak ten z Ono Pharmaceutical ?i ile ich docelowo będzie?

Obrazek użytkownika Michał Walczak
Michał Walczak

Współpraca z Ono Pharmaceutical nie wyczerpuje obecnego potencjału spółki do realizacji wspólnych projektów z innymi podmiotami, szczególnie, że widzimy duże zainteresowanie technologią Captora ze strony branży farmaceutycznej, a nasza platforma OptigradeTM ma szerokie zastosowanie w obszarach innowacji medycznych. Przeprowadziliśmy analizę naszych zasobów osobowych i finansowych i mogę potwierdzić, że mamy apetyt na kolejne wyzwania w tym obszarze.
Widzimy miejsce na co najmniej dwie umowy strategiczne w obszarze technologii TPD.

Obrazek użytkownika Anonim
Al

Dzień dobry , spółka prowadzi już jakieś wstępne rozmowy na temat sprzedaży cząsteczek?

Obrazek użytkownika Michał Walczak
Michał Walczak

Prowadzimy wstępne rozmowy na temat wybranych projektów z naszego pipeline'u. Jeśli omawiane warunki finansowe będą korzystne, będziemy rozważać sprzedaż.

Obrazek użytkownika Anonim
Chris matrix

Could you say a little bit more about the molecular target under collaboration agreement- is it a well known and scientifically/clinically validated protein? What are the most anticipated long-term and short term milestones under collaboration?

Obrazek użytkownika Michał Walczak
Michał Walczak

We cannot disclose many details about the target, however what is known is that the target has been well validated in animal models and shows the desired effect in a neurodegenerative disease model. We can also say that the target is generally considered undruggable but is within a reach of Optigrade technology.

Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
Paweł Biedrzycki

Ostatnio spółka ujawniła cele molekularne dla projektu CT-01. Czy podpisana umowa z Ono Pharmaceutical sprawia, że zmianie może ulec strategia komercjalizacji zaawansowanych projektów własnych jak CT-01 i CT-03?

Obrazek użytkownika Radosław Krawczyk
Radosław Krawczyk

Zawarcie nowej umowy partneringowej pozytywnie wpłynie na prowadzone w chwili obecnej projekty z władnego pipeline projektów. Dzięki współpracy z naszym nowym partnerem będziemy mogli poszerzać naszą wiedzę w zakresie rozwoju degraderów pokonujących barierę krew-mózg, co w przyszłości może się także przełożyć na rozszerzenie naszego portfolio o podobne projekty, do tego, który rozpoczęliśmy obecnie.

 

Strategia co do CT01 i CT03 się nie zmienia. Umowa z ONO wzmacnia naszą pozycję w oczach największych graczy przemysłu farmaceutycznego.

Obrazek użytkownika Anonim
Gość

Kiedy otworzy się Pana zdaniem okienko na komencjalizację najbardziej zaawansowanych projektów spółki ct-01 i ct03 ?

Obrazek użytkownika Michał Walczak
Michał Walczak

To okno jest cały czas otwarte; już teraz widzimy zainteresowanie potencjalnych partnerów. Celem jest podpisanie umowy, która będzie posiadać najlepszy stosunek wartości do ryzyka, co przełoży się także na zwroty dla inwestorów.

Obrazek użytkownika Anonim
Al

Środki na działalność po roku 2024 spółka planuje pozyskać w drodze emisji akcji , czy może dzieki komercjalizacji cząstki i płatności u
up-front ?

Obrazek użytkownika Radosław Krawczyk
Radosław Krawczyk

Na chwilę obecną Spółka korzysta ze środków pozyskanych w ramach dofinansowania z NCBR, IPO oraz z zawartych umów partneringowych.

 

Zgodnie z ostatnim raportem półrocznym na koniec czerwca 2022 roku mieliśmy dostępne 196 mln PLN, uwzględniając środki własne oraz zapewnione finansowanie z projektów unijnych. Przy zakładanym zaawansowaniu projektów nasze szacunki wskazują, że środków wystarczy minimum do połowy 2024 roku.

 

Podpisana umowa z Ono dodatkowo wzmacnia sytuację płynnościową Spółki (up-front, bieżący zwrot kosztów), ale również ugruntowuję pozycję Captora na rynku finansowym przez co staje się jeszcze bardziej atrakcyjnym partnerem dla innych firm z branży.
Oczywiście Captor Therapeutics mierzy wysoko, co oznacza, że w perspektywie średniookresowej możemy rozważać pozyskanie dodatkowego finansowania na rozwój.

Obrazek użytkownika Anonim
Piotr S

Z Państwa trzech podstawowych projektów, który jest najbardziej zaawansowany?

Obrazek użytkownika Michał Walczak
Michał Walczak

Najbardziej zaawansowane są projekty CT-01 i CT-03 - weszliśmy już w fazę badań toksykologicznych i wykazaliśmy że nasze cząsteczki silnie hamują rozwój nowotworów w modelach zwierzęcych.

 

Oczywiście będziemy starali się dotrzymywać harmonogramu, natomiast wiele będzie zależało od dostępności materiałów i surowców do badań na trudnym rynku po okresie pandemii. W projekcie CT-02, w którym rozwijamy terapię chorób autoimmunologicznych, obecnie realizujemy badania in-vivo zgodnie z planem, jesteśmy zadowoleni z ich przebiegu i będziemy informować o kolejnych postępach. Do chorób autoimmunologicznych zaliczyć można nieswoiste zapalenie jelita, dnę moczanową, a nawet choroby neuroimmunologiczne, takich jak stwardnienie rozsiane czy stwardnienie boczne zanikowe.

Obrazek użytkownika Anonim
Al

Czy w związku z inflacja , oczekują państwo w przyszłych latach wzrostu kosztów badań klinicznych w które wejdziecie w przyszłym roku ?

Obrazek użytkownika Radosław Krawczyk
Radosław Krawczyk

Inflacja, z którą teraz mamy do czynienia to problem, z którym zmaga się nie tylko Polska, ale cała światowa gospodarka. Podejmujemy działania, których celem jest ograniczenie wzrostu kosztów prowadzonej działalności poprzez m.in. zawieranie kontraktów z naszymi dostawcami na dłuższy okres. Dzięki temu mamy gwarancję stałej ceny.
Duża część naszych dostawców usług znajduje się poza granicami Polski, gdzie jest ona mniej dotkliwa. To pozwala utrzymywać ceny na względnie stałym poziomie.

Obrazek użytkownika Anonim
Gość

Która z protac'owych firm na Nasdaq'u jest na podobnym etapie rozwoju jak Captor?

Obrazek użytkownika Michał Walczak
Michał Walczak

Na podobnym etapie rozwoju jest MonteRosa Therapeutics, a Nurix oraz C4 są nieco bardziej zaawansowane.

Obrazek użytkownika Moderator
Moderator

Powoli zbliżamy się do końca naszego spotkania - prosimy o zadawanie ostatnich pytań.

Obrazek użytkownika Anonim
Blackrider

Ile czasu upłynęło od pierwszego kontaktu z Ono do zawarcia umowy?

Obrazek użytkownika Radosław Krawczyk
Radosław Krawczyk

Rozmowy z Ono były prowadzone od dłuższego czasu. Nawiązanie współpracy z tak renomowanym partnerem z Japonii wymagało czasu, gdyż nasz nowy partner podchodzi bardzo ostrożnie do nowych projektów i musi być przekonany o ich skuteczności. Należy wziąć również pod uwagę specyfikę negocjacji z podmiotami z tej części świata, które co do zasady trwają dłużej.

 

Dlatego tym bardziej zawarcie umowy z Ono jest ważnym krokiem zarówno dla nas, ale także dla spółek z obszaru TPD, gdyż pokazuje jaki potencjał drzemie w technologii TPD.

Obrazek użytkownika Anonim
Blackrider

Jak szacujecie Państwo wartość umowy z ONO w porównaniu do innych na polskim rynku?

Obrazek użytkownika Radosław Krawczyk
Radosław Krawczyk

Według naszej oceny jest to jedna z 2-3 najbardziej wartościowych umów w historii polskiego rynku biotechnologicznego.

Obrazek użytkownika Moderator
Moderator

Bardzo dziękujemy za uczestnictwo i trafne pytania. Będziemy dalej wykorzystywać ten kanał komunikacji z Inwestorami.
Spółka będzie na bieżąco informować Państwa o najważniejszych wydarzeniach. Do zobaczenia!

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.