Aktualizacja strategii PCF Group i emisja akcji – czat inwestorski z prezesem zarządu
Obrazek użytkownika Czaty
02 lut 2023, 06:30

Aktualizacja strategii PCF Group i emisja akcji – czat inwestorski z prezesem zarządu

People Can Fly zostało założone w 2002 roku i zalicza się do grona pionierów rynku gier wideo typu shooter w Europie oraz jest jednym z trzech najbardziej doświadczonych polskich producentów gier z segmentu AAA. People Can Fly wyprodukowało m.in. Painkiller, Bulletstorm, Gears of War: Judgment oraz Outriders.

Spółka jest notowana na głównym rynku GPW od końca 2020 roku. Zgodnie z aktualizacją strategii, PCF Group zamierza rozwijać model self-publishingu. Wcześniej spółka wydawała gry wspólnie z zewnętrznymi partnerami. Na realizację nowej strategii firma planuje pozyskać środki z emisji nowych akcji o wartości od 205 mln zł do 295 mln zł. Pozyskane finansowanie zostanie przeznaczone na dokończenie projektów Dagger, Bifrost i Victoria poprzez zwiększenie liczebności zespołów deweloperskich.

Aktualnie spółka prowadzi prace nad 7 projektami. W tym roku zakłada wydanie gry VR o kodowej nazwie Thunder, która jest przygotowywana przez studio Incuvo. W fazie preprodukcji znajdują się aż 4 gry z segmentu AAA. Trzy z nich, czyli Dagger, Bifrost oraz Victoria mają zostać wydane latach 2025-2026. Na 2026 rok planowana jest z kolei premiera gry o nazwie kodowej Projekt Gemini, którą People Can Fly realizuje w modelu pracy na zlecenie (work-for-hire) ze Square Enix. Kolejną grą w portfelu People Can Fly jest Projekt Red, który na razie jest w fazie koncepcyjnej.

O aktualizacji strategii rozwoju oraz planowanej emisji akcji będzie można porozmawiać z prezesem zarządu Sebastianem Wojciechowskim podczas czatu inwestorskiego. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 2 lutego 2023 r. o godz. 12:00. Zapraszamy do zadawania pytań już teraz.

Już teraz zapraszamy do zadawania pytań

Spotkanie rozpocznie się w czwartek, 2 lutego 2023 r. o godz. 12:00. Możliwość zadawania pytań została już uruchomiona.

Kliknij tutaj, aby zadać pytanie na czacie

Materiały, które warto przeczytać przed czatem

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.