Wyniki finansowe Grupy UNIMOT za I kwartał 2023 roku – czat z zarządem spółki
Obrazek użytkownika Czaty
24 maj 2023, 10:00

Wyniki finansowe Grupy UNIMOT za I kwartał 2023 roku – czat z zarządem spółki

UNIMOT tworzy multienergetyczną grupę, która w swojej ofercie dla klientów hurtowych oraz detalicznych oferuje produkty paliwowe, gaz i energię elektryczną, pochodzącą m.in. ze źródeł odnawialnych. Dzięki przejęciu Lotos Terminale, Grupa Unimot stała się trzecim graczem na rynku magazynowania paliw oraz drugim graczem na rynku sprzedaży asfaltów.

7 kwietnia 2023 roku Unimot Investments, spółka z Grupy Unimot, zawarła z PKN Orlen ostateczną umowę przeniesienia 100 proc. akcji Lotos Terminale, tym samym do Grupy Unimot dołączają spółki: Lotos Terminale, Uni-Bitumen (obecnie: Unimot Bitumen), Lotos Infrastruktura (obecnie: Unimot Infrastruktura) i RCEkoenergia.

Według wstępnych danych finansowych Unimot za I kwartał 2023 roku, skonsolidowana EBITDA skorygowana wyniosła w tym okresie 104,9 mln zł, a przychody od klientów zewnętrznych 2 989 mln zł. W I kwartale 2023 roku Grupa wypracowała solidny wolumen sprzedaży oleju napędowego, benzyn i biopaliw na poziomie 506 tys. m sześc. (wzrost o 56% r/r) oraz zwiększyła sprzedaż gazu LPG o 47%. r/r do 78 tys. ton w efekcie wzmożonego popytu na rynku krajowym oraz zaspakajania potrzeb gospodarki ukraińskiej i ludności Ukrainy w zakresie dostaw paliw.

O wynikach finansowych za I kwartał 2023 roku, aktualnej sytuacji Grupy UNIMOT oraz perspektywach rozwoju będzie można porozmawiać z zarządem spółki. Komentarz zarządu w sprawie wyników finansowych online odbędzie się w środę, 24 maja 2023 roku r. o godz. 10:00. Następnie zapraszamy na czat inwestorski, gdzie będzie można zadać pytania członkom zarządu.

W spotkaniu wezmą udział:

  • Adam Sikorski, Prezes Zarządu,
  • Robert Brzozowski, Wiceprezes Zarządu ds. handlowych,
  • Filip Kuropatwa, Wiceprezes Zarządu ds. finansowych.

Już teraz zapraszamy do zadawania pytań

Spotkanie rozpocznie się w środę, 24 maja 2023 r. o godz. 10:00. Możliwość zadawania pytań została już uruchomiona.

Kliknij tutaj, aby zadać pytanie na czacie

Materiały, które warto przeczytać przed czatem

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.