Cherrypick Games, twórcy gry My Hospital, planują debiut na giełdzie | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
16 sie 2017, 13:21

Cherrypick Games, twórcy gry My Hospital, planują debiut na giełdzie

Deweloper gier Cherrypick Games zamierza zadebiutować na NewConnect we wrześniu 2017 r. Spółka przeprowadzi emisję publiczną akcji z wydzieloną transzą dla inwestorów indywidualnych. Zapisy rozpoczną się 24 sierpnia i potrwają do 30 sierpnia.

Cherrypick Games to spółka założona przez weteranów branży gamingowej. Ma już na swoim koncie kilkanaście tytułów gier skierowanych na urządzenia mobilne, w tym takie tytuły jak „My Hospital” i „Touchdown Hero”.

Gra „My Hospital” miała debiut w styczniu tego roku i okazała się dużym sukcesem komercyjnym. Znajduje się na listach TOP10 gier w USA, Holandii, RPA i Australii. Jest to gra typu „free to play” komercjalizowana głównie przez mikropłatności.

Deweloper zapowiada wypuszczenie na rynek, w tym i przyszłym roku, dwóch kolejnych gier własnej produkcji. Spółka także będzie odpowiedzialna za strategię marketingową przy wydaniu gry na PlayStation4.

Mamy zamiar być globalnym wydawcą którzy produkuje duże gry o lekkiej o przystępnej stylistyce, dopasowanych do naszych graczy.

Mówi Marcin Kwaśnica, współzałożyciel i prezes Cherrypick Games

Cherrypick Games ma zamiar pozyskać 6,2 mln zł z emisji publicznej akcji i wejść na rynek NewConnect. Środki zostaną przeznaczone na rozwój i tworzenie nowych gier.

Teraz zadebiutujemy na NewConnect, ale naszym celem jest główny parkiet. Już jesteśmy w dużym stopniu przygotowani na GPW. Zamierzamy przejść na rynek regulowany w przyszłym roku.

Dodaje Marcin Kwaśnica

Cherrypick Games od założenia w 2014 roku wykazuje przychody i zyski. Na koniec 2017 roku prognozowana EBITDA ma wynieść 4,4 mln zł. Kapitalizacja spółki przy cenie maksymalnej wynosi 73 mln zł. Spółka zapowiada transzę dla inwestorów indywidualnych w wysokości 15% emitowanych akcji. Zapisy rozpoczną się 24 sierpnia i potrwają do 30 sierpnia.

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.