Duże zainteresowanie w ofercie Captor Therapeutics. Zapisy przekraczają znacząco dostępne akcje
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
29 mar 2021, 16:33

Duże zainteresowanie w ofercie Captor Therapeutics. Zapisy przekraczają znacząco dostępne akcje

Oferta Captor Therapeutics cieszy się wyjątkowo dużym zainteresowaniem. Znów możemy spodziewać się redukcji zapisów.

Jak udało się ustalić nieoficjalnie Strefie Inwestorów, książka popytu na akcje oferowane Captor Therapeutics została już kilkukrotnie pokryta i to przy cenie maksymalnej zasugerowanej przez spółkę.

Captor Therapeutics oferuje akcje w IPO po cenie maksymalnej w wysokości 172 zł. Wycena spółki, przy założeniu objęcia wszystkich akcji oferowanych i nie obniżeniu ceny – na co się zanosi – wyniesie więc ok. 749 mln zł.

Dodatkowe akcje w ofercie

Captor Therapeutics zamierza do 149,9 mln zł z emisji akcji. Środki mają posłużyć finansowaniu obecnych projektów badawczo-rozwojowych i rozbudowie infrastruktury techniczno-naukowej.

„Środki pozyskane z emisji w maksymalnej wysokości ok. 150 mln zł, uzupełnione przyznanymi dotacjami, zamierzamy przeznaczyć przede wszystkim na dalszy rozwój projektów w innowacyjnym pipeline do momentu osiągnięcia punktu transakcyjnego optymalnego dla przeprowadzenia komercjalizacji projektu, czyli - w zależności od okoliczności - fazy przedklinicznej lub fazy I-A badań klinicznych” - mówi dr Michał Walczak, Członek Zarządu i Chief Scientific Officer, współtwórca i akcjonariusz Captor Therapeutics.

Jednak nie wszystkie akcje oferowane są akcjami nowej emisji, ze sprzedaży których środki trafią do spółki. W ofercie publicznej zostanie zaoferowana też część akcji należących do obecnych akcjonariuszy, ale pod pewnymi warunkami:

„Sprzedaż Akcji Sprzedawanych nastąpi w ramach Oferty tylko jeżeli wszyscy Oferujący po konsultacji z Firmami Inwestycyjnymi uznają, że występuje wystarczający poziom popytu na Akcje Oferowane oraz w ocenie Zarządu Spółki sprzedaż Akcji Sprzedawanych w ramach Oferty wpłynie pozytywnie na powodzenie Oferty” - podała spółka.

Ze względu na duży popyt towarzyszący ofercie, jest szansa na powiększenie liczby akcji oferowanych o właśnie te należące do obecnych akcjonariuszy.

Zobacz także: Debiut Captor Therapeutics: Analiza IPO. Co warto wiedzieć o spółce 

Zapisy dla inwestorów indywidualnych

Przypominamy, że zapisy dla inwestorów indywidualnych potrwają do 30 marca do godziny 17:00. Na akcje spółki wciąż można składać zlecenia w konsorcjum biur maklerskich:

  • ING Bank Śląski S.A.– Biuro Maklerskie
  • PKO Bank Polski S.A. – Biuro Maklerskie
  • mBank S.A. – Biuro Maklerskie
  • Noble Securities S.A.
  • Trigon Dom Maklerski S.A.
  • Dom Maklerski BOŚ S.A.
  • Millennium Dom Maklerski S.A.
  • Dom Maklerski BDM S.A.

Zapisy prowadzone są przy cenie maksymalnej. Dopiero po ustaleniu ostatecznej liczby zapisów zostanie podana do wiadomości informacja o redukcji akcji. Ok. 20% wszystkich akcji oferowanych ma trafić właśnie do transzy inwestorów indywidualnych.

Captor Therapeutics planuje debiut na głównym rynku GPW ok. 1 miesiąca od przydziału akcji, czyli na przełomie kwietnia i maja tego roku.

Zobacz także: Debiuty, artykuły, analizy IPO w Strefie Inwestorów

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.