Big Cheese Studio – duża redukcja zapisów na akcje producenta Cooking Simulator
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
15 lis 2021, 12:31

Big Cheese Studio – duża redukcja zapisów na akcje producenta Cooking Simulator

W przeprowadzonych zapisach na akcje dewelopera gier Big Cheese Studio, inwestorzy indywidualni złożyli zapisy na więcej akcji niż było dostępnych w tej transzy. Wartość oferty dewelopera gier wyniosła 27,9 mln zł.

W transzy inwestorów indywidualnych redukcja wyniosła 68,68%. Big Cheese Studio zaoferowało 30% całej oferty dla tej transzy w cenie 35 zł za jedną akcję.

Oznacza to, że każdy kto złożył zapisy na 400 akcji w cenie 35 zł o wartości 14 000 zł, otrzyma 125 walorów o łącznej wartości 3 375 zł. Pozostałe środki zostaną zwrócone na konta maklerskie.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z przeprowadzonego IPO i zainteresowania, jakie wzbudziło wśród inwestorów. Wysoki poziom redukcji jest dla nas potwierdzeniem, że rynek docenia nasze dotychczasowe osiągnięcia i wierzy w przyjętą przez nas strategię rozwoju Studia. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w ofercie, za okazane nam zaufanie." – mówi Łukasz Dębski, prezes zarządu Big Cheese Studio.

Big Cheese Studio uplasowało więc wszystkie akcje nowej emisji i pozyskało zakładane 4,7 mln zł z przeznaczeniem na produkcję 3 autorskich gier i rozbudowę zespołu.

"Środki z emisji nowych akcji przeznaczymy na rozwój trzech nowych projektów, w tym Pizza Empire, B17 i projekt o roboczej nazwie Projekt V. Konsekwentnie realizujemy nasz główny cel, jakim jest produkcja i wydawanie  gier o najwyższej jakości, przy zachowaniu dynamicznego tempa rozwoju oraz dyscyplinie kosztów wytworzenia projektu. Taka strategia przynosi nam satysfakcjonujące wyniki" – mówi Jakub Rafał, dyrektor finansowy Big Cheese Studio.

Cooking_Simulator_DLC

Zobacz także: Debiut Big Cheese Studio na GPW: Analiza IPO. Co warto wiedzieć o spółce

Debiut Big Cheese Studio na głównym rynku GPW

Po zakończeniu przydziału akcji, spółka zamierza rozpocząć dalsze prace nad ubieganiem się o dopuszczenie do obrotu i wprowadzenie na rynek akcji spółki.

Debiut na głównym rynku GPW możliwy jest jeszcze w listopadzie lub na początku grudnia 2021 r.

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.