Dywidenda z Movie Games w 2020 roku. Zarząd zadeklarował chęć wypłaty po udanej premierze Drug Dealer Simulator
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
04 maj 2020, 11:52

Udana premiera Drug Dealer Simulator skłoniła Movie Games do wypłaty dywidendy jako trzecia spółka z branży gamingowej w 2020 r.

Zarząd producenta i wydawcy gier, Movie Games zarekomenduje wypłatę niemal całości zysku za 2019 r. w postaci dywidendy.

Spółka zamierza przeznaczyć na ten cen 823 tys. zł z zysku za 2019 r. wynoszącego 837 tys. zł. Przekłada się to na szacunkową dywidendę w wysokości 0,32 zł na akcję. Zarząd zwraca uwagę na dobre perspektywy stojące przed spółką, które potwierdzenie znajdują w udanej premierze gry Drug Dealer Simulator z 16 kwietnia 2020 r. Do tej pory sprzedano ponad 100 tys. sztuk gry. Drug Dealer Simulator znajdował się na trzecim miejscu najbardziej oczekiwanych gier z portfolio Movie Games, a wyprzedał go Alaskan Truck Simulator oraz Lust from Beyond.

- Mamy za sobą w tym roku udaną premierę, ale wiemy, iż najważniejsze jest to co przed nami, czyli praca nad rozwojem tytułu i kolejne premiery. Wszyscy jesteśmy zdeterminowani do dalszego działania i walki, by na każdej kolejnej grze pokazywać dalszy rozwój spółki i wyjątkowo utalentowanych zespołów tworzących gry. Dzisiaj jest zdecydowanie zbyt wcześnie, aby oszacować wyniki tego roku. Mogę natomiast powiedzieć, że jako zarząd jesteśmy wyjątkowo szczęśliwi, iż nasze przychody połączone z dyscypliną kosztową pozwalają nam stale podnosić poprzeczkę i realizować coraz ambitniejsze cele – komentuje Mateusz Wcześniak, prezes Movie Games.

Zobacz także: Green Hell od Creepy Jar i Drug Dealer Simulator od Movie Games najlepszymi polskimi premierami gier na Steam w tym roku

Polityka dywidendowa w przygotowaniu

Jednocześnie zarząd zadeklarował chęć regularnego dzielenia się zyskiem z akcjonariuszami. Polityka dywidendowa zostanie opisana w prospekcie emisyjnym związanym z przejściem Movie Games na rynek główny GPW, ponieważ wtedy spółka będzie mogła lepiej prognozować wyniki 2020 r.

- Wielokrotnie podkreślaliśmy to, iż naszym celem jest zarówno dynamiczny rozwój jak i dzielenie się zyskiem z akcjonariuszami. Uchwała stanowi swoiste zamienienie tych słów w czyny. Głęboko podzielamy w tym zakresie idee spółek takich jak PlayWay oraz Ultimate Games, czyniące to w latach poprzednich i rosnące z roku na rok. Dołożymy wszelkich starań, aby tegoroczna rekomendacja stała się tradycją w Movie Games. W nadchodzących latach planujemy nie tylko kontynuować dotychczasowy model 10 produkcji w Movie Games, ale rozwinąć go o kolejne dziesięć z których pierwsza American Motorcycle Simulator została już zaprezentowana i spotkała się z pozytywnym odbiorem – dodaje Mateusz Wcześniak.

Producenci gier, którzy wypłacają dywidendy

Movie Games tym samy dołącza do nielicznego grona spółek z branży gamingowej, które dzielą się zyskiem z akcjonariuszami. Oprócz producenta gier z NewConnect tylko dwie spółki zadeklarowały już wypłatę zysków. Są to Ten Square Games i Ultimate Games.

W tym roku akcjonariusze Ten Square Games otrzymają dywidendę w wysokości 3,87 zł na akcję. Mimo znaczącego wzrostu zysku, stopa dywidendy pozostała na na tym samym poziomie, co rok wcześniej. Drugą spółką z branży gamingowej, która zdecydowała się na rekomendację dywidendy, jest Ultimate Games. W tym roku inwestorzy otrzymają 40 gr na akcję, czyli o 5 gr więcej w porównaniu do 2019 roku.

Niemal na pewno w tym roku możemy spodziewać się jeszcze deklaracji dywidendy ze strony spółki PlayWay. Być może planami wypłaty zysku zaskoczy nas w tym roku jeszcze któryś z producentów gier.

Zobacz także: Dywidendy 2020 - dwie spółki gamingowe z GPW zapowiedziały wypłatę zysków

Jak znaleźć idealną spółkę dywidendową
w 4 krokach

Pobierz teraz darmowy raport i dowiedz się, które 16 spółek z GPW spełnia kryteria idealnej spółki dywidendowej.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.