Drug Dealer Simulator oraz Green Hell to hity polskiego gamingu w tym roku
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
29 kwi 2020, 08:08

Green Hell od Creepy Jar i Drug Dealer Simulator od Movie Games najlepszymi polskimi premierami gier na Steam w tym roku

Grę Green Hell sprzedano w ponad 700 tys. kopiach, a tryb kooperacji to był strzał w dziesiątkę. Produkcja Drug Dealer Simulator odniosła sukces w zaledwie kilkanaście dni od premiery – do tej pory sprzedano 100 tys. sztuk.

Produkcje od Creepy Jar oraz Movie Games to największe sukcesy polskiego gamingu w tym roku. Green Hell to flagowy tytuł spółki Creepy Jar, który miał premierę we wrześniu 2019 roku. Na początku kwietnia 2020 wydano jednak tryb kooperacji. Gra znajduje się obecnie w Global Bestsellers platformy Steam, a wczoraj poinformowano o sprzedaży ponad 700 tys. sztuk tytułu. 

Druga gra, która odnosi sukces na rynku gamingowym to Drug Dealer Simulator od Movie Games. Premiera symulatora dilera narkotyków odbyła się 16 kwietnia, a zaledwie w kilkanaście dni sprzedano już ponad 100 tys. sztuk tytułu. Warszawskie studio informowało również o zwrocie kosztów produkcji w niespełna godzinę od globalnej premiery.

Tym samym kursy akcji dwóch spółek gamingowych z NewConnect wystrzeliły w górę.
 

Green Hell globalnym sukcesem spółki Creepy Jar

Green Hell to do tej pory jedyny tytuł od Creepy Jar. Premiera gry odbyła się we wrześniu 2019 roku, a spółka na początku kwietnia wydała tryb kooperacyjny. Dzięki temu w zaledwie tydzień sprzedano 180 tys. sztuk gry, a od premiery liczba sprzedanych kopii przekroczyła już 700 tys.

„Zarząd Creepy Jar informuje, iż zgodnie z danymi sprzedażowymi otrzymanymi od Valve Corporation, od daty premiery GREEN HELL w trybie wczesnego dostępu tj. od 29 sierpnia 2018 r. łączna sprzedaż brutto Gry poprzez platformę STEAM przekroczyła poziom 700 tys. sztuk sprzedanych egzemplarzy” - napisała spółka w komunikacie.

Green Hell na Metacritic otrzymał ocenę 77, a większość opinii jest pozytywna. Jak wskazał The Games Machine, polska gra wyróżnia się intrygującą mechaniką, solidną rozgrywką i ekstremalnym realizmem.
 

green hell metacritic


W momencie szczytu jednoczasowo o przetrwanie w amazońskiej dżungli walczyło ponad 20 tys. graczy. Gra nawet znalazła się na 2. miejscu Global Bestsellers platformy Steam. Obecnie znajduje się kilkanaście pozycji niżej i wyprzedza takie tytuły jak Doom Eternal.
 

Green Hell steam


Na dzień 28 kwietnia lista graczy nadal oczekujących na zakup Green Hell przekroczyła już 765 tys. osób. Spółka planuje kontynuację prac nad grą. Tytuł ma również ukazać się na konsole PS4, Xbox One, Nintendo Switch, a także na gogle VR.

Ponadto, Creepy Jar zapowiada przeniesienie notowań swoich akcji na Główny Rynek GPW. Taka decyzja miała zapaść już pod koniec marca, jednak ze względu na epidemie koronawirusa w Polsce, walne zgromadzenie w tej sprawie zostało odwołane. Obecnie kapitalizacja spółki przekracza już 350 mln zł.

Zobacz także: Wycena Creepy Jar, po sukcesie Green Hell, stabilizuje się na poziomie 20% wyższym od 11 bit studios po premierze This War of Mine

Kontrowersyjny temat przepisem na sukces Movie Games

Drug Dealer Simulator w zaledwie kilkanaście dni od premiery sprzedał się w ponad 100 tys. kopii. Jeszcze wcześniej Movie Games informował, że koszty produkcji zwróciły się zaledwie w dobę od premiery gry.

„Zarówno przed premierą, jak i teraz, priorytetem jest dla nas rozwój relacji z graczami. Dzięki kampanii marketingowej oraz aktywnej komunikacji po premierze, zbudowaliśmy sporą grupę fanów, którym nie brakuje również krytycznego spojrzenia. Chcemy, aby nasz produkt był jakościowo jak najlepszy oraz dotarł do jak najszerszej grupy odbiorców. Dlatego słuchamy uwag graczy, które od razu wdrażamy oraz kontynuujemy prace nad poszerzeniem dostępności Drug Dealer Simulator” – powiedział Mateusz Wcześniak, prezes Movie Games.

Pomimo kontrowersyjnego tematu, gracze są ciekawi świata przestępczego przedstawionego przez Movie Games, we współpracy z raperem Michałem „Małolatem” Kapliński. Jak podkreślił prezes spółki, wciąż trwają prace nad uzyskaniem jak największej jakości nowego produktu, a komunikacja z odbiorcami to priorytet Movie Games.

Gra została dobrze oceniona na platformie Steam, uzyskała ponad 85% pozytywnych opinii.
 

drug dealer simulator steam


Prezes Movie Games podkreślił, że świetna sprzedaż gry pozwala na dalsze rozwijanie tytułu oraz portowanie tytułu na inne platformy. Spółka ma zaplanowane jeszcze kilka premier na ten rok m.in. Alaskan Truck Simulator oraz Lust from Beyond. Obecnie kapitalizacja Movie Games znajduje się na poziomie 150 mln zł.

Sukces większy od oczekiwań

Kursy akcji zarówno Creepy Jar jak i Movie Games rosły jeszcze przed premierami tytułów. Inwestorzy zakładali bowiem, że obydwie premiery okażą się sukcesem. 

Kurs akcji Creepy Jar (góra) vs Movie Games (dół) od początku 2020

Mov i CRJ


Ostatecznie sukcesy obydwu gier przewyższyły oczekiwania inwestorów. Akcje zarówno pierwszej jak i drugiej spółki kontynuowały wzrosty po premierze, a obydwa tytuły wciąż się dobrze sprzedają. 

Zobacz także: Sukces Movie Games. Sprzedaż Drug Dealer Simulator przekroczyła 100 tys. sztuk

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.