Dywidenda z PlayWay w 2020 roku niemal czterokrotnie wyższą niż w poprzednim roku
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
12 maj 2020, 20:45

PlayWay wypłaci niemal czterokrotnie wyższą dywidendę. To już czwarta spółka gamingowa zapowiadająca wypłatę zysku

Zarząd PlayWay zarekomendował wypłatę 9,46 zł na akcję w postaci dywidendy. To kwota niemal czterokrotnie większa niż w poprzednim roku.

W tym roku PlayWay przeznaczy na dywidendę kwotę 62,4 mln zł składającą się z większej części zysku wygenerowanego w tym roku w kwocie 60,8 mln zł oraz z 1,6 mln zł z zysku zatrzymanego w latach poprzednich. Będzie to już trzecia dywidenda wypłacona przez spółkę. W poprzednich latach akcjonariusze otrzymali znacznie mniejsze wypłaty: w wysokości 2,49 zł na akcję – w 2019 r. oraz 2,38 zł na akcję – w 2018 r.
 

Historia wypłat dywidend PlayWay od debiutu na GPW

Dywidenda PlayWay


Tegoroczna dywidenda jest więc znacznie wyższa i stanowi około 70% zysku netto wygenerowanego w 2019 r. Jednak stopa dywidendy przy obecnym kursie nie jest znacząca i wynosi zaledwie 2,25%.

Zobacz także: Dywidendy 2020 - dwie spółki gamingowe z GPW zapowiedziały wypłatę zysków

Czwarta dywidenda od spółek gamingowych

Rekomendacja ogłoszona przez PlayWay jest już czwartą wśród spółek gamingowych.

Wypłatę zysku zapowiedział też zarząd Ten Square Games. Spółka zamierza przeznaczyć na ten cel ponad 27 mln zł. Przekłada się to na wypłatę 3,87 zł na akcję. W przeciwieństwie do PlayWay, wysokość dywidendy nie wzrosła, mimo że zysk netto spółki znacząco się zwiększył.

Podobnie jest w przypadku spółki Ultimate Games. Inwestorzy otrzymają 40 gr na akcję, czyli zaledwie o 5 gr więcej w porównaniu do 2019 roku, mimo znaczącego wzrostu zysku.

Zobacz także: Udana premiera Drug Dealer Simulator skłoniła Movie Games do wypłaty dywidendy jako trzecia spółka z branży gamingowej w 2020 r. 

Na początku maja wypłatę zysku zapowiedziała trzecia spółka z branży gamingowej. Jest nią Movie Games – spółka z grupy PlayWay notowana na NewConnect. Decyzja została podjęta po udanej premierze gry Drug Dealer Simulator. Jednocześnie zarząd zadeklarował chęć regularnego dzielenia się zyskiem z akcjonariuszami. Polityka dywidendowa zostanie opisana w prospekcie emisyjnym związanym z przejściem Movie Games na rynek główny GPW.

Na razie, wśród licznego grona przedstawicieli branży gamingowej, tylko cztery podmioty postanowiły podzielić się zyskiem. Miejmy nadzieję, że planami wypłaty dywidendy zaskoczy nas w tym roku jeszcze któryś z producentów gier.

Zobacz także: Lista dywidend zapowiedzianych na 2020 r. Artykuły o spółkach dywidendowych w Strefie Inwestorów 

Jak znaleźć idealną spółkę dywidendową
w 4 krokach

Pobierz teraz darmowy raport i dowiedz się, które 16 spółek z GPW spełnia kryteria idealnej spółki dywidendowej.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.