Dywidenda Ambra: Ostatni dzień aby zgarnąć zysk za 2019 rok
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
23 paź 2020, 11:27

Ostatni dzień na otrzymanie dywidendy z Ambry

Jedna z ostatnich wypłat dywidend w tym roku nastąpi 17 listopada, ale to dziś, na koniec sesji, będą przydzielane do niej prawa. Ambra zamierza wypłacić 70 gr dywidendy na akcję, co przekłada się na stopę dywidendy w wysokości ok. 4%.

Walne zgromadzenie akcjonariuszy Ambra, zdecydowało kilka dni temu o przychyleniu się do wniosku zarządu i wypłacie zysku. Spółka przekaże na dywidendę 17,6 mln zł. Oznacza to wypłatę 70 gr na jedną akcję. Dzień dywidendy został ustalony na 27 października 2020 r., a dzień wypłaty dywidendy na dzień 17 listopada 2020 r. Aby otrzymać dywidendę, należy więc posiadać akcje spółki na rachunku po zakończeniu dzisiejszej sesji, tj. 23 października.

Zobacz także: Asbis podwyższa prognozę i idzie na rekord, zaliczkowa dywidenda może być naprawdę wysoka

Rosnące dywidendy od ponad dekady

Tegoroczna wypłata będzie już 15 dywidendą w historii spółki. Bardzo mało podmiotów notowanych na GPW może pochwalić się tak długą historią wypłat. Ambra dzieli się zyskiem od 2005 r. Regularne, coroczne wypłaty prowadzi od 2010 r.

Spółka stara się, by co roku dywidenda była wyższa, lub pozostawała na tym samym poziomie. Wypłata za rok obrotowy 2009 wyniosła 10 gr. Już sześć lat później akcjonariusze otrzymali 50 gr na akcję. W ostatnich latach wypłata sięgnęła 70 gr.

Co ciekawe, stopa dywidendy obliczana w dniu odcięcia dywidendy co roku była na dość wysokim poziomie i nierzadko przekraczała 5%. Była więc wyższa od średniej dla rynku.

Zobacz także: Ambra: wyniki finansowe, dywidendy, notowania

Ambra dywidendy

Zobacz także: Dywidendy: tabela wypłat, artykuły w Strefie Inwestorów

Jak znaleźć idealną spółkę dywidendową
w 4 krokach

Pobierz teraz darmowy raport i dowiedz się, które 16 spółek z GPW spełnia kryteria idealnej spółki dywidendowej.

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.