Przejdź do treści

udostępnij:

Kategorie

Oto najlepsze zagraniczne podcasty o inwestowaniu według Strefy Inwestorów

Udostępnij

Mamy nadzieję, że podobają się Wam podcasty Strefy Inwestorów, w których najczęściej pojawiają się Paweł Biedrzycki i Rafał Irzyński. Warto jednak poszerzać cały czas swoje horyzonty. Specjalnie dla Was wybraliśmy najlepsze, naszym zdaniem, anglojęzyczne podcasty o inwestowaniu.

Podczas jazdy samochodem, podczas biegania. Podcastów można słuchać wykonując inne czynności, które nie wymagają pełnego skupienia. W ten sposób „wydłużamy” sobie dobę. A przede wszystkim – nabywamy cenną wiedzę, która może się przydać do zarabiania.

Od sierpnia 2017 roku Strefa Inwestorów ma swój podcast, który najczęściej prowadzą Paweł Biedrzycki i Rafał Irzyński. Skłamalibyśmy jednak, mówiąc że nasz podcast jest najlepszy na świecie, albo że jest jedyny.

Nie mamy oporów w poleceniu Wam, drodzy Czytelnicy, innych wartościowych podcastów zagranicznych. Oczywiście – i być może dla niektórych niestety – warunkiem efektywnego korzystania z nich jest znajomość j. angielskiego na poziomie zaawansowanym. Uwaga: podcasty prezentujemy w kolejności przypadkowej, to nie jest ranking.

The Meb Faber Show

Meb Faber jest zarządzającym firmy Cambria Investment Management. Napisał kilka książek, prowadzi bloga, udziela się na Twitterze. Podcast wychodzi mu jednak szczególnie dobrze. Traktuje nie tylko o giełdzie, ale także o inwestycjach alternatywnych. W ostatnim czasie można było także sporo dowiedzieć się o Bitcoinie i kontraktach terminowych na tę kryptowalutę. Odcinki publikowane są mniej więcej co tydzień. Bardzo często zapraszani są znamienici goście. Jeden z najciekawszych w historii to ten z Robem Arnottem, szefem firmy inwestycyjnej Research Affiliates, w którym panowie skupili się na inwestowaniu w wartość.

The MEB FABER SHOW

faber

Exchanges at Goldman Sachs

Bardzo sprawnie realizowany podcast banku inwestycyjnego Goldman Sachs. Porusza nie tylko tematy związane z giełdą i „gorącymi” aktywami, jak kryptowaluty, ale także kwestie bardziej makroekonomiczne czy biznesowe. Można więc posłuchać o Brexicie, globalizacji, przyzwyczajeniach Millenialsów, budowaniu marki, a nawet o tym jak będzie wyglądał sklep w dalekiej przyszłości. Minusem podcastu jest z pewnością to, że gośćmi są tylko i wyłącznie ludzie Goldman Sachs. Odcinki nie przekraczają zwykle 30 minut. Ukazują się 2-3 razy w miesiącu.

Exchanges at Goldman Sachs

gold

BreakingBanks

To nie jest podcast o inwestowaniu. Ale to jest podcast obowiązkowy dla wszystkich, którzy zamierzają w przyszłości zajmować się inwestowaniem. To jest okno na świat nowych, nadchodzących technologii, szczególnie technologii finansowych (fintech). Sporo można się również dowiedzieć o kryptowalutach. Tak, firmy pokroju Apple i Facebooka spotka ten sam los, co Kodaka czy Nokię, choć dziś to wydaje się nieprawdopodobne – zostaną wyparte, a nawet zniszczone, przez młodszych, innowacyjnych konkurentów. Lub przez firmy spoza swoich branż, które staną się ich konkurencją.

BreakingBanks

breaking

Option Insider Radio

Zakątek tylko dla zaawansowanych inwestorów, znających bardzo dobrze j. angielski. Komentarze do wydarzeń na amerykańskim rynku giełdowym, porady jak handlować opcjami. Założycielem jest Mark S. Longo, który zaczynał karierę jako trader na parkiecie Chicago Board Options Exchange.

Option Insider Radio

opt

Invest Like the Best with Patrick O’Shaughnessy

Patrick O’Shaughnessy jest zarządzającym w O’Shaughnessy Asset Management. W ramach swojego podcastu mówi nie tylko o inwestowaniu, ale też np. o tym jak kupować inteligentnie. Siłą podcastu są zapraszani goście. Kogo u Patricka nie było, byli wszyscy! No, może poza Warrenem Buffettem. Odcinki szczególnie godne polecenia to ten z Michaelem Mauboussinem o aktywnym zarządzaniu i zdrowym życiu, ten ze znanym dziennikarzem finansowym Jasonem Zweigiem o różnicy pomiędzy szczęściem a przypadkiem w inwestowaniu oraz ten z Adamem Ludwinem o tym dlaczego warto być niezwykle ostrożnym przy inwestowaniu w ramach ICO. Uwaga: długość niektórych odcinków przekracza 1,5 godziny!

Invest Like the Best with Patrick O’Shaughnessy

Invest-Like-The-Best-Podcast-Cover-3000x3000-300x300

The Investor’s Podcast

Preston Pysh i Stig Broderson odwalają kawał dobrej roboty. Przepytują miliarderów i znanych inwestorów, autorów książek biznesowych i o inwestowaniu. Raz na kwartał robią „burzę mózgów” z wybranymi ekspertami, zastanawiając się nad tym w co warto ulokować kapitał. Od czasu do czasu pojawiają się również ciekawostki, np. rozmowa z Tedem Seidesem, który przegrał zakład z Warrenem Buffettem. Albo wywiad z miliarderem Jesse Itzlerem, właścicielem klubu koszykarskiego Atlanta Hawks, który opowiada dlaczego spędził 31 dni z komandosem Navy Seal i czego to go nauczyło.

The Investor’s Podcast

inv

Bloomberg Masters in Business

Barry Ritholtz to człowiek-instytucja na amerykańskim rynku finansowym. Zresztą, on funkcjonuje na pograniczu finansów i mediów. Jest nie tylko felietonistą serwisu Bloomberg, ale także zarządzającym w firmie inwestycyjnej Ritholtz Wealth Management. No i jak widać – wystarcza mu czasu na prowadzenie podcastu. I to całkiem niezłego podcastu. Jego gośćmi są nazwiska najcięższego kalibru. Spójrzmy chociażby na kilku, którzy wystąpili w ostatnim czasie: Ray Dalio, Aswath Damodoran, Bill Miller. Klasyką jest już odcinek, w którym Ritholtz rozmawia z Jackiem Bogle’m, założycielem firmy Vanguard (tak, to ta która wymyśliła ETF-y).

Masters in Business with Barry Ritholtz

masters

Trend Following Radio

Jeden z najbardziej popularnych podcastów biznesowych i inwestycyjnych w sieci. Prowadzi go Michael Covel, gość inteligentny, ale – przynajmniej w naszym odczuciu – drażniący swoją manierą. Przy mikrofonie wypada jak skrzyżowanie sprzedawcy odkurzaczy z showmanem z podrzędnej stanowej rozgłośni radiowej. Tym niemniej, potrafi zadać niegłupie pytania noblistom i miliarderom.

Trend Following Radio

covel

Jak widać – dużo tego słuchania. Na długie i ciemne wieczory jak znalazł. To niesamowite, że dziś można słuchać mądrości wypowiadanych przez miliarderów i noblistów i nie płacić za to ani grosza, nieprawdaż? Korzystajmy z tego (bezpłatnego!) dobra jak najczęściej.

Udostępnij