Premiera "Cyberpunk 2077" przesunięta na wrzesień! CD PROJEKT daje sobie czas na doszlifowanie flagowego produktu | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
16 sty 2020, 19:03

Premiera "Cyberpunk 2077" przesunięta na wrzesień! CD PROJEKT daje sobie czas na doszlifowanie flagowego produktu

Po czwartkowej sesji, CD Projekt poinformował w komunikacie o przesunięciu premiery jego flagowej gry „Cyberpunk 2077”. W czerwcu zeszłego roku CD Projekt ustalił po raz pierwszy datę premiery na 16 kwietnia 2020 roku. Według nowego planu gra będzie miała premierę dopiero 17 września 2020 r., czyli o 5 miesięcy później niż pierwotnie zakładano.

„Cyberpunk 2077” z opóźnieniem

Decyzja o opóźnieniu ogólnoświatowe premiery jednej z najbardziej oczekiwanej gry została podjęta, by zapewnić dodatkowy czas na prace związane z testowaniem gry, usunięciem usterek i nadaniem jej ostatecznego szlifu.

„Zgodnie z filozofią Spółki jakość produktów jest podstawowym czynnikiem wpływającym na ich sukces ekonomiczny. W ocenie Zarządu przesunięcie daty premiery pozostaje w interesie Spółki, mając bezpośredni wpływ na zapewnienie najwyższej jakości gry, a w konsekwencji wyniki sprzedaży Cyberpunk 2077 zarówno w krótkim, jak i w długim horyzoncie czasowym” - podał CD PROJEKT w komunikacie

Kurs CD PROJEKT na koniec sesji w dniu 16 stycznia 2020 r.

Ticker

Warto przypomnieć, że premiera poprzedniej wielkiej produkcji studia, gry „Wiedźmin 3" także była kilkukrotnie przesuwana. Także wtedy spółka tłumaczyła się chęcią dostarczenia najwyższej jakości gry RPG, której dopracowanie technologiczne i artystyczne istotnie może wpłynąć na jej komercyjny sukces.

Zobacz także: CD PROJEKT, notowania, dywidendy, akcjonariat, rekomendacje

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.