Premiera Drift21, polskiej gry od ECC Games już dziś
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
07 maj 2020, 06:15

Premiera Drift21 od ECC Games już dziś. Symulator kierowcy driftowego zadebiutuje na platformie Steam we wczesnym dostępie

Za kilka godzin odbędzie się premiera gry Drift21 na platformie Steam. Flagowy tytuł ECC Games zadebiutuje na początku we wczesnym dostępie.

Zarówno gracze jak i inwestorzy na premierę od ECC Games czekają już od kilku miesięcy. Drift21 początkowo miał zostać wydany w listopadzie 2019 roku pod nazwą Drift19, jednak ze względu na brak autoryzacji przez zespół testowy grupy PlayWaya, wydanie produkcji zostało przełożone. W międzyczasie spółka poinformowała o podpisaniu umowy z 505 Games na wydanie tytułu.

„Wyścigi driftowe są dziś uważane za najszybciej rozwijający się sport motorowy na świecie. Mamy nadzieję, że nasza propozycja, w której gracz zasiądzie za kierownicą własnego sportowego samochodu i zmierzy się z przeciwnikami na legendarnych japońskich torach EBISU, zyska zainteresowanie wielu fanów driftu oraz szybkiej jazdy” – powiedział Piotr Wątrucki, prezes ECC Games.

Zobacz także: Premiera Drift21 we wczesnym dostępie od ECC Games już za tydzień. Kurs akcji eksplodował i jest najwyżej w historii

Polski symulator kierowcy driftowego

Dzisiaj około godziny 16 gra Drift21 zostanie udostępniona na platformie Steam, jak na razie w wersji Early Access. Będzie ona dostępna przez kilka miesięcy, a w tym czasie ECC Games będzie dopracowywać swoją produkcję poprzez m.in. dodawanie nowych torów, samochodów czy wprowadzenie trybu multiplayer.

„Zakładamy, że faza wczesnego dostępu potrwa kilka miesięcy. W tym czasie będziemy dodawać nowe tory, samochody, tryby rozgrywki (w tym multiplayer), poprawiać błędy oraz dopracowywać kluczowe funkcjonalności zgodnie z otrzymanym sugestiami ze strony społeczności. Chcemy działać według ściśle opracowanego planu działania, a aktualizacje mają pojawiać się regularnie co kilka tygodni” - czytamy na platformie Steam.
 

Kurs akcji ECC Games

ECC GAMES


Cenę gry ustalono na 24,99 USD/22,49 GBP/24,99 EUR, a po premierze pełnej wersji ma być ona wyższa. Wydawcą produkcji został 505 Games, który w swoim portfolio ma już tytuły z serii gier samochodowych. Do najpopularniejszych należy Asseto Corsa, który odniósł sukces na międzynarodowym rynku.

Przygotowanie polskiej produkcji wspiera Paweł Grosz, który jest kierowcą driftowym oraz wicemistrzem Drift Open 2017. Dzięki tej współpracy realizm gry ma być na najwyższym poziomie. Kierowca zadbał również o odwzorowanie fizyki jazdy w produkcji. Drift21 ma dodatkowo wyróżniać się legendarnymi torami driftowymi.

Co zostanie udostępnione we wczesnym dostępie gry?

  • Samochody: Mazda MX5, Nissan Silvia S15, Subaru BRZ,
  • Silniki: i4, i6,
  • Tory: EBISU School, EBISU Driftland, EBISU Minami.

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.