Graliśmy w Cyberpunk 2077 i odwiedziliśmy CD PROJEKT - pierwsze wrażenia i informacje
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
03 lip 2020, 15:12

Odwiedziliśmy Night City i graliśmy w Cyberpunk 2077. Pierwsze wrażenia i informacje prosto z siedziby CD PROJEKT

W zeszłym tygodniu cały świat miał okazję zobaczyć pierwszą w tym roku prezentację Cyberpunka 2077, a my dzisiaj również odwiedziliśmy Night City i zagraliśmy w najnowszą produkcję CD PROJEKT.

25 czerwca zorganizowano pierwszy odcinek Night City Wire, czyli prezentację online Cyberpunka. W planach są kolejne transmisje aż do samej premiery gry. Przedstawiciele mediów branżowych mieli już okazję zagrać przez kilka godzin w Cyberpunka. Również redakcja Strefy Inwestorów odwiedziła siedzibę spółki i oczywiście zagraliśmy w grę.

Co ciekawe, gry wciąż nie widzieli inwestorzy zagraniczni. Ze względu na epidemię możliwość zagrania w Cyberpunka 2077 dla nich jest mocno ograniczona. Do tej pory w Cyberpunka 2077 mieli okazję zagrać jednak polscy analitycy i przedstawiciele polskich funduszy inwestycyjnych.

Aktualnie CD PROJEKT przygotowuje się do premiery swojej największej gry, która jak na razie jest zaplanowana na 19 listopada 2020 roku. Ze względu na epidemię COVID-19, pracownicy spółki wciąż szlifują Cyberpunka w domach i na ten moment nieznany jest moment powrotu do pracy w siedzibie spółki.
 

Jak wygląda gra Cyberpunk 2077?

Gry Cyberpunk 2077 nie musimy chyba nikomu przedstawiać. Produkcja CD PROJEKT wciąż jest szlifowana, a w związku z kolejnym przełożeniem daty premiery odbędzie się ona dopiero 19 listopada 2020 roku. Jest to też jednoznaczne z tym, że wydłużą się też prace nad wersją multiplayer. Co ciekawe, jak udało nam się ustalić pomimo tego przesunięcia premiery, gracze nie decydują się na zwrot pre-orderów.

Premiera w listopadzie nałoży się na debiut konsol nowych generacji, które powinny wejść na rynek w okresie świątecznym. Na ten moment Cyberpunk 2077 pojawi się na PlayStation 4 i Xbox One (oczywiście wersja na PC również). Natomiast osoby, które zdecydują się na zakup nowej konsoli, a będą już miały kopię gry, mogą liczyć na darmowego patcha.

CD PROJEKT nie ukrywa, że pandemia koronawirusa, która wybuchła na całym świecie, pokrzyżowała ich plany związane z kampanią marketingową gry. Tym samym zagraniczni inwestorzy będą musieli jeszcze trochę poczekać, aby samodzielnie zagrać w Cyberpunka. Również polska spółka nie miała szansy, aby zaprezentować swoje stoisko na targach E3, które zostały odwołane. Obecnie wszystkie eventy odbywają się online i tak również będzie promowana gra.

Redakcja Strefy Inwestorów również wzięła udział w prezentacji Cyberpunka i mieliśmy okazję przez kilka godzin zagrać w grę w specjalnie przygotowanym studio. Podczas dzisiejszego eventu mieliśmy okazję zobaczyć gameplay, jak również sami wybraliśmy ścieżkę kariery. Do wyboru są 3 możliwości - Nomad, Street Kid oraz Corpo. Zdecydowaliśmy się na ostatnią opcję, a samo tworzenie postaci pochłania dużo czasu. Podzielamy opinie mediów branżowych, że gra wciąż wymaga dopracowania. Niestety, kiedy nasza postać spadła z wysokości, to gra się po prostu wyłączyła... Jednak zapewniamy, że gracze mają na co czekać, bo prezentowany świat jest ogromny. 

Night City

Gracze oraz inwestorzy mogą już wkrótce liczyć na dawkę nowych informacji na temat Cyberpunka. Pod koniec czerwca odbył się pierwszy event zatytułowany Night City Wire, podczas którego zobaczyliśmy najnowszy trailer gry oraz kilkuminutowy gameplay. CD PROJEKT zapowiedział również stworzenie serialu anime „CYBERPUNK: EDGERUNNERS”, który znajdzie się na platformie Netflix w 2022 roku. Aż do premiery gry, możemy spodziewać się kolejnych odcinków poświęconych najbardziej wyczekiwanej produkcji.

Zobacz także: Night City Wire za nami. Zobaczyliśmy nowy trailer i nowy gameplay Cyberpunka oraz zapowiedź serialu

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.