Klabater wyszedł na historyczne maksima. Spółka przygotowuje się do premiery Bimbrowników
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
08 lip 2020, 12:50

Klabater przełamał maksima z IPO. Spółka przygotowuje drugą własną grę, którą wyda jeszcze w tym roku

Notowania Klabatera wyszły na najwyższe w historii poziomy i przełamały szczyt notowań z IPO. Spółka przygotowuje swój drugi projekt własny, czyli Moonshiners The Game, która celuje w grupę odbiorczą dotychczasowego największego hitu Klabatera - gry Crossroads Inn.

Wczoraj kurs Klabatera, spółki gamingowej z NewConnect, wzrósł o 30% i tym samym przebił cenę z zeszłorocznego IPO. Aktualnie Klabater pracuje nad swoją najważniejszą produkcją własną – Moonshiners The Games (Bimbrownicy) – tworzoną we współpracy z Discovery Channel. Premiera tytułu została zaplanowana jeszcze na ten rok. Grupa odbiorców tej produkcji będzie podobna do gry Crossroads Inn, największego dotychczas hitu spółki.

„The Moonshiners to będzie druga gra z gatunku Tycoon, którą wyprodukujemy i wydamy w Klabaterze. Mechaniką oraz stylem prowadzenia rozgrywki, gra będzie bardzo zbliżona do Crossroads Inn, dlatego uważam, że powinna trafić w gusta i oczekiwania naszej społeczności graczy. Do tworzenia Moonshiners zdecydowaliśmy się wykorzystać silnik Unity, tak uniwersalne i popularne narzędzie do tworzenia gier pozwoli nam uniknąć kłopotów, z którymi mierzyliśmy się przy produkcji Crossroads Inn opartego o silnik autorski. Nasze działania marketingowe chcemy oprzeć o wsparcie telewizji Discovery - producenta serialu The Moonshiners oraz o naszą już bardzo liczną grupę graczy Crossroads Inn” - komentuje Michał Gembicki, członek zarządu Klabatera.

W dniu dzisiejszym Klabater otrzymał również dofinansowanie w ramach programu Game INN. Spółka pozyskała ponad 2,5 mln na realizację projektu „T.A.C.K. - Zestaw innowacyjnych narzędzi do tworzenia zaawansowanych ekonomicznych gier symulacyjnych”.

Notowania Klabatera

Klabater

Produkcje własne Klabatera

Gra na podstawie telewizyjnego programu Discovery jest własną produkcją spółki. Jej premiera powinna odbyć się jeszcze w tym roku i jest to najważniejsza premiera Klabatera na 2020 rok. Będzie to gra symulacyjna z elementami RPG, gdzie gracz będzie mógł wykazać się umiejętnościami stworzenia własnego alkoholu.

Jak wskazuje Michał Gembicki z Klabatera, nowa produkcja będzie miała podobną grupę odbiorców co Crossroads Inn. Przypomnijmy, że symulator tawerny ukazał się w październiku 2019 roku i do lutego 2020 roku sprzedano ponad 60 tys. egzemplarzy tytułu. Gra jest cały czas rozwijana przez spółkę i już doczekała się kilku DLC.

Crossroads Inn zaliczył świetną sprzedaż pomimo, że zdobył jedynie 63% pozytywnych ocen na Steamie. Prezes Klabatera podkreśla, że nowa produkcja będzie oparta na silniku Unity, dlatego liczą na osiągnięcie większego sukcesu. Obydwa tytuły na Steamie będą się wspierać sprzedażowo.
 

Moonshiners The Game


Bimbrownicy to nie jedyna produkcja, która powstaje na licencji Discovery Channel. W planach Klabatera jest również gra The Animal Planet: Managerie. W przygotowaniu jest również gra Heliborne Enhanced Edition. Klabater nabył prawa do tego tytułu od studia JetCat Games.

Zobacz także: Klabater uzyskał blisko 6 mln zł przychodu ze sprzedaży gier w 2019 roku

Portfolio wydawnicze Klabatera rośnie

W tym roku odbyły się już dwie premiery z portfolio wydawniczego Klabatera. Pierwszą produkcją było Help Will Come Tommorrow od Arclight Creations, natomiast druga to Skyhill: Black Mist rosyjskiego studia Mandragora. Drugi tytuł nie cieszy się dużą popularnością wśród graczy, a pozytywne oceny na Steamie nie przekroczyły 60%.

Jednak przed Klabaterem wciąż najważniejsza premiera z portfolio wydawniczego, która została zaplanowana na wrzesień 2020 roku. Będzie to gra This is the Zodiac Speaking od spółki Punch Punk Games. Jak sama nazwa wskazuje, gra będzie oparta o historię seryjnego mordercy z USA.

„W tej chwili koncentrujemy całość sił na ostatnich szlifach gier Heliborne: Enhanced Edition oraz This is Zodiac Speaking. W przypadku tego drugiego tytułu, po bardzo dobrym przyjęciu dema gry, ogranego m.in przez YouTubera Jacksepticeye - materiał obejrzało do dzisiaj blisko 1,5 miliona widzów. Prowadzimy testy QA, prace portingowe oraz kończymy przygotowania do zbiórki na platformie Kickstarter. W kwestii Heliborne większość prac rozwojowych i developerskich mamy już za sobą. Gra została przeniesiona na najnowszą wersję silnika Unity, podrasowane wizualnie zostały wszystkie dostępne w grze mapy, usprawniony został kluczowy dla gier sieciowych system matchmakingu, a w ostatnim czasie udało nam się również poszerzyć współpracę z firmami Sikorsky oraz Textron (Bell) i tak w nowej odsłonie gry pojawią się najnowsze maszyny obu tych uznanych amerykańskich producentów” - zapowiada Michał Gembicki.

Zobacz także: Gra o seryjnym mordercy - This is the Zodiac Speaking - od Klabatera będzie mieć premierę we wrześniu 2020 r.

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.