Premiera Röki, pierwszej gry z portfolio wydawniczego United Label, już dziś
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
23 lip 2020, 06:15

Premiera Röki, pierwszej gry z portfolio wydawniczego United Label, już dzisiaj

Dzisiaj odbędzie się premiera pierwszej gry z portfolio wydawniczego United Label, Röki. Producentem tytułu jest brytyjskie studio, Polygon Treehouse.

United Label to spółka należąca do Grupy CI Games. Dzisiaj odbędzie się premiera pierwszej gry, Röki. Jest to przygodowa produkcja z elementami skandynawskiego folkloru. Jeszcze w czerwcu tytuł został zaprezentowany podczas eventu Guerrilla Collective, gdzie spotkała się z uznaniem wśród graczy oraz dziennikarzy. Co więcej, Nintendo uznało produkcję za jeden z ważnych tytułów przeznaczonych na konsolę Nintendo Switch w 2020 roku.

„Röki będzie pierwszą grą wydaną przez United Label. Dzięki atrakcyjnemu porfolio gier i efektywnemu, niskokosztowemu modelowi prowadzenia działalności, spodziewamy się rentowności spółki już w tym roku” - mówił Tomasz Litwiniuk, prezes United Label.

Zobacz także: Premiera pierwszej gry United Label już 23 lipca

Pierwsza gra od United Label

Röki jest pierwszą grą z portfolio wydawniczego United Label. Producentem jest brytyjskie studio Polygon Treehouse, które zostało założone przez byłych dyrektorów artystycznych Guerrilla Games. Röki to gra przygodowa, która jest inspirowana skandynawskim folklorem.

Gracz wciela się w postać dziewczynki o imieniu Tove, która ma za zadanie ocalić swoją rodzinę. W starożytnym świecie gracz może spotkać magiczne stworzenia inspirowane nordyckim folklorem.

„Röki to gra przygodowa dla KAŻDEGO gracza. Rozgrywka bez przemocy, przystępne sterowanie i uniwersalne motywy – to wyprawa, która zachwyci wszystkich graczy. Gra została zaprojektowana tak, aby rzucić graczowi wyzwanie, ale jednocześnie oferować pomocną dłoń, kiedy łowcy przygód jej potrzebują. W tej grze dobrze bawić się będzie każdy. To naprawdę nowoczesne podejście do gatunku gier przygodowych” - czytamy w opisie gry na Steamie.

Jeszcze na kilka tygodni przed premierą, wishlista gry przekroczyła już 55 tys. użytkowników. Tytuł znalazł się również na liście popularnych nadchodzących tytułów platformy Steam.
 

Portfolio wydawnicze United Label

Gra Röki nie jest jedynym tytułem w portfolio wydawniczym United Label. Na ten rok spółka planuje również premierę produkcji Eldest Souls. Producentem gry jest włoskie studio Fallen Flag Studio. Natomiast w przyszłym roku możemy liczyć na kolejne, dwie premiery od polskiej spółki. Mowa o Tails of Iron oraz Horae.

Podczas czatu inwestorskiego w Strefie Inwestorów, prezes United Label, Tomasz Litwiniuk zapowiedział, że spółka planuje tworzyć gry również w oparciu o własne pomysły. Ponadto, spółka zamierza wydawać od 1 do 4 tytułów rocznie. „Jesteśmy bardzo selektywni, nie chcemy mieć dużej ilości tytułów, ale chcemy by każdy z nich miał realną szansę na sukces” - podkreślał Tomasz Litwiniuk.

Jeszcze na początku lipca spółka z sukcesem zakończyła kampanię crowdinvestingową, w ramach której pozyskała 4,4 mln zł. Środki zostaną przeznaczone na rozwój portfolio wydawniczego oraz oraz finalizacje prac nad obecnymi tytułami. Docelowo United Label planuje zadebiutować na NewConnect na przełomie III i IV kwartału 2020 roku.

Zobacz także: „Nasza strategia skupia się wokół wysokiej jakości gier indie” - relacja z czatu z prezesem United Label

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.