Już jutro premiera Panzer Dragoon: Remake na platformach Steam oraz GOG
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
24 wrz 2020, 07:00

Panzer Dragoon: Remake od Forever Entertainment powraca. Już jutro premiera na PC

Już jutro odbędzie się długo wyczekiwana premiera gry Panzer Dragoon: Remake od Forever Entertainment na platformach Steam oraz GOG.

Panzer Dragoon podbił serca graczy jeszcze w latach 90. Gdyńska spółka notowana na NewConnect w zeszłym roku ogłosiła plany produkcji znanego tytułu w formie remaku. Co prawda premiera gry Panzer Dragoon: Remake odbyła się już w marcu br., jednak dotyczyła jedynie wersji na konsole Nintendo Switch.

Teraz czas na wersje na PC. Tytuł będzie dostępny na platformach Steam oraz GOG, a jego cena będzie wynosić 24,99 EUR. Gracze w późniejszym czasie będą mogli liczyć jeszcze na wersje konsolowe.

Panzer Dragoon Steam

Zobacz także: „Podtrzymuję plan wydania 3-4 remaków w 2021, a także w 2022” - relacja z czatu z prezesem zarządu Forever Entertainment

Kultowy smok powraca

Gra Panzer Dragoon powróciła na rynek gier za sprawą Forever Entertainment. Gdyńska spółka podczas zeszłorocznych targów E3 ogłosiła produkcję remaku tego tytułu z lat 90. W odświeżonej wersji, gra miała premierę w marcu 2020 roku. Jednak pojawiła się jedynie na konsole Nintendo Switch. Co więcej, data premiery nie była znana do końca, ponieważ spółka zdecydowała się na wypuszczenie produkcji w trybie shadow drop.

Jak podkreślał Zbigniew Dębicki, prezes spółki, remake cieszy się dużą popularnością na rynku japońskim, gdzie również pierwotna wersja odniosła sukces. W czerwcu gra została wydana na platformę Google Stadia. Z raportu finansowego Forever Entertainment wynika, że sprzedaż tytułu w dwóch wersjach ma już znaczący wpływ na osiągnięte dotychczas przychody.

„Wyniki finansowe FE za I półrocze 2020 roku osiągnęły poziomy niespotykane w poprzednich latach. Największy wpływ na wzrost wyników finansowych emitenta miało rozpoczęcie sprzedaży gry Panzer Dragoon: Remake na platformie Nintendo Switch pod koniec marca 2020 r., Na początku czerwca gra została wydana również na platformie Google Stadia. Do końca bieżącego roku Panzer Dragoon: Remake zostanie wydany na kolejnych platformach” – czytamy w raporcie finansowym spółki za II kwartał 2020 roku.

Po premierze na platformach Steam oraz GOG, gracze mogą liczyć jeszcze na wydanie wersji konsolowej. Prezes Forever Entertainment zapewnił podczas czatu inwestorskiego, że tytuł pojawi się na konsolach nowej generacji. Jednak data premiery wciąż zostaje owiana tajemnicą.

Mimo to, gdyńska spółka już pracuje nad kolejnymi remakami. W kolejce czekają takie tytuły jak:

  • Panzer Dragoon II Zwei,
  • The House of The Dead (dwie części),
  • Fear Effect,
  • Shadowgate 2.

Zobacz także: „Widzimy spory potencjał w segmencie remake’ów” – mówi Zbigniew Dębicki, prezes Forever Entertainment

Remake'i mogą być przepisem na sukces Forever Entertainment

Decyzja o poszerzeniu działalności przez Forever Entertainment o produkcję remaków została podjęta w zeszłym roku. Jak podkreślono w raporcie finansowym za II kwartał 2020 roku, widać, że te produkcje cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony graczy. Tworzenie remaków stało się jednym z kluczowych kierunków rozwoju spółki.

„Sukces Panzer Dragoon: Remake przyspieszył wiele rozmów (np.: ostatnio podpisana licencja Shadowgate), a także sprawił, że pojawiły się możliwości pozyskania nowych, niezwykle ekscytujących licencji, które ze względy na rangę IP nie były wcześniej brane przez nas pod uwagę na tym etapie rozwoju” – mówił Zbigniew Dębicki, prezes Forever Entertainment podczas czatu inwestorskiego.

Tym samym spółka zdecydowała o tym, że od 2021 roku planuje wydawać 3-4 remake'i rocznie. Aktualnie Forever Entertainment prowadzi negocjacje z kilkoma właścicielami IP, które potencjalnie mogą pozyskać.

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.