Gra Among Us z 2018 roku stała się niekwestionowanym hitem rynku gier w 2020 roku
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
30 wrz 2020, 06:45

Gra Among Us bije rekordy popularności na całym świecie. Produkcja jest popularniejsza niż GTA V, a tworzą ją 3 osoby

Dwa lata na rynku, a dopiero teraz gra Among Us stała się wielkim sukcesem. Zainteresowanie tą produkcją przerosło nawet oczekiwania twórców, którzy zrezygnowali z produkcji kolejnej części w imię rozwijania pierwszej.

Gra Among Us stała się hitem na rynku gier w ciągu kilku tygodni. Mimo że została wydana już w 2018 roku, to dopiero teraz gracze zwrócili na nią uwagę. Prawdopodobnie wynika to z zainteresowanie streamerów na Twitchu czy YouTubie, którzy w wakacje zwiększyli popularność gry do niesamowitych poziomów: 2,5 mln graczy na Steamie w ciągu jednego dnia.

Na polskim YouTubie filmiki z grą w tle mają po kilkaset tysięcy wyświetleń. Jeśli po tych kilku zdaniach już chcecie poznać to produkcję to mamy dobrą wiadomość. Wersja Among Us na PC kosztuje na Steamie tylko 18 zł. Jest również dostępna wersja mobilna, całkowicie za darmo. Co więcej, gra na Steamie pod względem popularności wyprzedziła nawet GTA V.

Steam popularne gry

Źródło: SteamDB

Fenomen gry Among Us

W 2018 roku premierę miała gra Among Us od amerykańskiego studia Innersloth. Tytuł nie odbił się szerokim echem na rynku, jednak powróciła z wielkim przytupem kilak tygodni temu. Dodajmy jedynie, że spółkę Innersloth tworzą jedynie 3 osoby.

Among Us dopiero po 2 latach od premiery stała się niekwestionowanym hitem, co pokazują statystyki na platformie Steam. Aktualnie znajduje się wśród 5. najpopularniejszych gier na platformie, wyprzedając tym sam GTA V. Na ten moment najwyższy peak graczy jednocześnie przekroczył już 438 tys. osób.

Dlaczego gra stała się tak popularna? W lipcu produkcją zainteresowali się streamerzy m.in. z Twitcha oraz YouTube’a. Dzięki ich filmikom, tytuł stał się hitem na rynku gier w 2020 roku.

Rosnąca popularność gry w minione wakacje przyczyniła się do decyzji, którą podjęło studio Innersloth. Początkowo planowano stworzenie sequela gry, jednak ze względu na tak ogromny sukces, twórcy gry zdecydowali się na ulepszenie aktualnej wersji. Atrakcyjność produkcji zwiększa jej cena. Tytuł na PC kosztuje jedynie 18 zł, natomiast w wersji mobilnej jest... darmowy.

Among Us jest sieciową grą towarzyską, przeznaczoną dla 4-10 osób. Gracze wcielają się w kolorowe „ludki”, które przygotowują statek kosmiczny do podróży. Jednak wśród nich pojawia się kilka złych postaci, które próbują w tym zadaniu przeszkodzić. To czy zostaniesz członkiem załogi czy oszustów jest wybierane losowo.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.