Gra World War 3 od The Farm 51 na ukończeniu - premiera tytułu coraz bliżej
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
16 paź 2020, 09:16

World War 3 jest już na ukończeniu i dzięki wsparciu MY.GAMES ma szansę konkurować z Battlefield czy Call of Duty - zapewnia The Farm 51

The Farm 51 kończy już prace nad pełną wersją gry World War 3. Polska spółka może liczyć na wsparcie finansowe oraz marketingowe ze strony MY.GAMES, globalnego wydawcy na rynku gier.

Gra World War 3 miała już swoją premierę w trybie wczesnego dostępu dokładnie 2 lata temu. Jak podkreśla The Farm 51, tytuł spotkał się dużym zainteresowaniem na platformie Steam, dzięki czemu wiosną 2020 roku podpisano umowę z MY.GAMES. Jest to rosyjski wydawca gier znany na całym świecie. Współpraca pozwoli na rozwój tytułu polskiej spółki, zarówno pod względem finansowym jak i marketingowym.

Polski, militarny shooter może konkurować na rynku z takimi tytułami jak Battlefield czy Call of Duty. The Farm 51 dokłada wszelkich starań, aby gra była na jak najwyższym poziomie w dniu premiery. Na ten moment nie jest znana kwota, która będzie potrzebna na dokończenie tytułu. „Mając na uwadze zaangażowanie i potencjał finansowy MY.GAMES oraz to, że WW3 swoją grywalnością ma skutecznie konkurować z takim tytułami jak COD czy Battelfield, koszt ten ma drugorzędne znaczenie i na pewno nie będzie stanowił żadnej przeszkody” – podkreśla spółka.
 

World War 3 na miarę Battlefielda czy Call of Duty

Zakładamy, że Battlefield czy Call of Duty jest znane każdemu graczowi. Do shooterów, które mogą odnieść globalny sukces dołączy niebawem World War 3 od polskiej spółki The Farm 51. Pomimo że premiera gry odbyła się w październiku 2018 roku to był to jedynie wczesny dostęp. Gliwicka firma od tego czasu pracuje nad dokończeniem tytułu i może liczyć na wsparcie międzynarodowej spółki MY.GAMES.

Wydanie gry we wczesnym dostępie pozwoliło spółce zbudować community graczy, a dzięki rosnącej popularności tytułem zainteresowała się rosyjska firma MY.GAMES. Po kilku miesiącach negocjacji, podpisano wieloletnią umowę o współpracy. W połowie sierpnia zdecydowano o usunięciu na Steamie dostępu do wydanej wersji w 2018 roku.

MY.GAMES przy produkcji World War 3 zapewni polskiej spółce zaplecze finansowe oraz promocyjne. Otrzymana kwota od rosyjskiej firmy pozwoliła The Farm 51 na dokończenie prac nad grą. Jak wynika z oficjalnego komunikatu, „MY.GAMES zapewnia równocześnie dostęp do platformy dystrybucyjnej, co pozwoli na szeroki dostęp graczy w różnych lokalizacjach i na różnych rynkach”.

Międzynarodowa firma ma na swoim koncie już globalne sukcesy m.in. Warface ze 100 mln zarejestrowanych graczy. Blisko 40% przychodów MY.GAMES stanowi rynek gier w USA. Popularność pierwszoplanowych shooterów oraz współpraca z rosyjskim wydawcą może przynieść same korzyści polskiemu tytułowi.
 

Prace nad World War 3

The Farm 51 aktualnie pracuje nad dwoma tytułami, które są dostępne na Steamie w formule early access. Produkcja World War 3 jest już na ukończeniu, jednak prace nad tytułem są prowadzone od przełomu 2014 i 2015 roku. Dotychczasowy budżet na militarny tytuł wynosi 14 mln zł. A jak została oceniona gra? Na Steamie jest już ponad 18 tys. opinii użytkowników, z czego ponad 60% z nich jest pozytywna.

Premiera wczesnego dostępu odbyła się dokładnie 19 października 2018 roku i wtedy też gra osiągnęła najwyższy peak graczy – ponad 11,1 tys. osób. Wciąż nie znamy dokładnej daty premiery, jednak jest na co czekać.
 

Kurs akcji The Farm 51

The Farm 51

Zobacz także: Zima na polskim rynku gier będzie naprawdę gorąca. Najważniejsze premiery są zaplanowane na ostatni kwartał 2020 roku

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.