Rekord liczby graczy na Steam. Jednocześnie zalogowanych było ponad 25 milionów ludzi
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
05 sty 2021, 06:30

Rekord liczby graczy na Steam. Jednocześnie zalogowanych na platformie było ponad 25 milionów osób, oto najpopularniejsze tytuły

Platforma Steam ma za sobą udany początek 2021 roku. W weekend liczba jednocześnie zalogowanych użytkowników przekroczyła 25 mln osób.

Nowy rok to dla platformy Steam ustanowienie nowego rekordu pod względem liczby zalogowanych użytkowników jednocześnie. Jak podaje portal gry-online, w miniony weekend w godzinach popołudniowych przekroczyła ona 25 mln osób. Aktualny rekord, który padł 3 stycznia wynosi 25 418 674 zalogowanych użytkowników jednocześnie. Warto mieć na uwadze, że liczba mówi jedynie o osobach zalogowanych. To nie oznacza, że w tym samym czasie ponad 25 mln użytkowników grało w gry.

Obecnie najchętniej ogrywane tytuły na Steamie to m.in. Counter-Strike: Global Offensive, DOTA 2, PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS, Cyberpunk 2077 oraz GTA V.
 

Steam liczba użytkowników

Źródło: SteamDB

Steam z nowym rekordem

Platforma Steam należąca do firmy Valve Corporation w nowym roku bije kolejne rekordy. Jednak najpierw przypomnijmy, że już w zeszłym roku zyskiwała ona na popularności wśród graczy. Najpierw w czasie wiosennej pandemii, a później w połowie grudnia odnotowała 24,8 mln osób zalogowanych jednocześnie na platformie.

Rekord z 2020 roku został pobity już w miniony weekend. 2 stycznia w godzinach popołudniowych liczba osób jednocześnie zalogowanych na Steamie przekroczyła bowiem 25 mln graczy. Dzień później, 3 stycznia ustanowiono rekord na dokładną liczbę 25 418 674 użytkowników.

Jednym z głównych konkurentów Steama jest Epic Games Store. Platforma przyciąga do siebie graczy poprzez cotygodniowe oferowanie darmowych gier. W ubiegłym roku można było „upolować” za darmo GTA V czy Civilization VI. Mimo to platforma od Valve pozostaje numerem jeden wśród graczy preferujących produkcje na PC.

Zobacz także: Koronawirus sprawił, że Steam bije rekordy popularności, a większość użytkowników pochodzi z Chin

Najlepsze gry platformy Steam w 2020 roku

Wraz z zakończeniem roku, który był zdecydowanie jednym z najlepszych dla branży gamingowej, Steam opublikował 100 największych gier 2020 roku według przychodu brutto. Dlatego też w zestawieniu znajdują się tytuły wydane nawet kilka lat wcześniej, ale wciąż cieszą się popularnością wśród graczy. W szczególności wzrost zainteresowania widać podczas sezonowych wyprzedaży na platformie.

Wśród 12 najlepiej sprzedających się gier w 2020 roku znalazła się jedna polska produkcja. Chyba dla nikogo nie jest zaskoczeniem, że jest to Cyberpunk 2077 wydany zaledwie na początku grudnia. W pozostałej części zestawienia z polskich tytułów można znaleźć jeszcze trzecią część Wiedźmina oraz Dying Light.
 

steam 2020

Zobacz także: W gronie 100 najbardziej oczekiwanych gier na Steam, aż 20 to polskie produkcje

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.