DRAGO entertainment przygotowuje się do kilku premier w tym roku i debiutu na rynku NewConnect
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
12 sty 2021, 06:45

DRAGO entertainment przygotowuje się do kilku premier w tym roku i debiutu na rynku NewConnect

DRAGO entertainment przygotowuje się do pierwszej premiery w tym roku, a Gas Station Simulator znalazł się na liście popularnych nadchodzących tytułów na platformie Steam.

Od ostatniej premiery krakowskiej spółki minęło już ponad 2 lata, kiedy wydano grę Treasure Hunter Simulator. DRAGO entertainment przygotowuje się do premiery Gas Station Simulator, która zadebiutuje w pełnej wersji w II kwartale 2021 roku. Wcześniej udostępniono demo gry, które spotkało się z pozytywnym odbiorem graczy. Spółka planuje jeszcze udostępnić prolog gry, przed oficjalną premierą.

„Fakt utrzymywania się Gas Station Simulator na jednej z pierwszych stron najpopularniejszych nachodzących tytułów na platformie Steam był dla nas olbrzymią dawką dodatkowej motywacji i potwierdzeniem, że idziemy w dobrym kierunku. Demo spotkało się z niesamowicie dobrym odbiorem, co potwierdziły wyniki przeprowadzonej przez nas ankiety. Nie odnotowaliśmy w zasadzie żadnych negatywnych opinii” – komentuje Joanna Tynor, prezes zarządu DRAGO entertainment.

Gas Station Simulator to nie jedyna premiera od DRAGO entertainment zaplanowana na ten rok. W tym roku zadebiutuje jeszcze Winter Survival Simulator, Food Truck Simulator oraz Airport Contraband.

Gas Station Simulator

Premiery DRAGO entertainment

DRAGO entertainment ma wieloletnie doświadczenie w produkcji gier. Aktualnie w swoim portfolio ma kilka symulatorów oraz jeden projekt o większym budżecie. Wydawcą wszystkich tytułów krakowskiej spółki będzie Movie Games. Wspólnie z wydawcą są podejmowane decyzje o datach premier. Pierwszą z nich w tym roku będzie wspomniany Gas Station Simulator.

Gas Station Simulator to pierwszy tytuł zapowiedziany przez spółkę po ogłoszeniu nowej strategii. Gra również ma najlepiej budującą się wishlistę na Steamie, dlatego też trafiła do zestawienia popularnych nadchodzących tytułów platformy. W tym roku powinny również zadebiutować inne produkcje – Food Truck Simulator oraz Airport Contraband.

Jednym z ostatnich zapowiedzianych tytułów jest Winter Survival Simulator. Symulator przetrwania powstaje we współpracy z podróżnikiem Markiem Kamińskim. W lutym, podczas zimowej edycji Festiwalu Steam, krakowska spółka pokaże graczom demo tytułu. „W tej chwili mocno koncentrujemy się także nad Winter Survival Simulator, projektem jaki tworzymy przy współpracy z survivalistą i znanym podróżnikiem Markiem Kamińskim. Demo tytułu zaprezentujemy podczas zimowej edycji Festiwalu Steam” – zapowiada Joanna Tynor.

Winter Survival Simulator

Zobacz także: DRAGO entertainment zaprezentuje demo Winter Survival Simulator w trakcie zimowego Festiwalu Steam

Największy projekt krakowskiego studia

Nie tylko symulatory wypełniają portfolio produkcyjne DRAGO entertainment. Spółka od początku założyła również produkcję większych projektów. Pierwszym z nich jest gra Red Frost, czyli średniobudżetowy tytuł utrzymany w konwencji FPS/survival. Najpierw zostanie udostępnione demo gry na Steamie, a następnie Red Frost zadebiutuje w formule wczesnego dostępu w połowie 2021 roku.

„Cały czas kontynuujemy prace nad naszym flagowym projektem Red Frost, który przeniesie graczy do mroźnej Syberii. Bardzo istotną kwestią jest dla nas, aby projekt zaprezentować w jak najlepszej odsłonie, dlatego demo projektu nie zostało jeszcze opublikowane. Wiemy jak duży wpływ będą miały mechaniki, które mamy jeszcze do zaimplementowania – dotyczy to zarówno efektów wizualnych jak i rozgrywki” – komentuje prezes DRAGO entertainment.

Debiut jeszcze w tym roku

W tym roku DRAGO entertainment planuje również dołączyć do grona notowanych spółek na rynku NewConnect. W ubiegłym roku spółka przekształciła się w spółkę akcyjną i przeprowadziła emisję akcji, w ramach której pozyskała 2 mln zł. Dzięki temu pozyskane finansowanie zostanie przeznaczone na wsparcie marketingowe realizowanych projektów oraz produkcję kolejnych tytułów.

„Wszelkie formalności dotyczące Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych mamy zakończone, finalizujemy kwestie związane z dokumentacją dla Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Liczymy na to, że nasze akcje zostaną dopuszczone do obrotu na rynku NewConnect w najbliższym czasie” – kończy Joanna Tynor.

Zobacz także: "Będziemy już niebawem gotowi do debiutu na NewConnect" - relacja z czatu z zarządem DRAGO entertainment

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.