Gra The Medium od Bloober team zbiera pierwsze oceny, a premiera już jutro
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
27 sty 2021, 16:03

Gra The Medium od Bloober Team zbiera pierwsze oceny, a premiera już jutro

Za kilkanaście godzin Bloober Team oficjalnie zaprezentuje swój pierwszy tytuł, który zapewni graczom symultaniczną rozgrywkę. Na portalu Metacritic pojawiły się już pierwsze oceny gry.

Na portalu Metacritic pojawiły się pierwsze recenzje gry. Z około 50 opinii The Medium otrzymał jak na razie 73 pkt na Xbox Series X. Natomiast ocena gry w wersji na PC to 75 pkt. Oto kilka z nich:

„The Medium to jeden z najlepszych horrorów, w jakie grałem od dłuższego czasu. Pomiędzy dwoma stworzonymi światami i wyjątkową ścieżką dźwiękową Bloober Team absolutnie rozwalił to. Fakt, że ta gra będzie w Game Pass w dniu premiery, jest niesamowity i powinien sprawić, że każdy, kto ma subskrypcję, musi ją pobrać” - Xbox Tavern.

„Ambitne, hipnotyzujące i przerażające równoległe światy The Medium zapewniają wspaniałą atmosferę, nie wykorzystując pełnego potencjału swoich obietnic (...)” - IGN France.

„Ze względu na swój makabryczny charakter The Medium nie będzie dla wszystkich - i na pewno nie jest zabójczą aplikacją na Xboxa - ale zdecydowanie warto spróbować, jeśli jesteś subskrybentem Xbox Game Pass” - Stevivor.
 

The Medium Metacritic


Na dzień przed premierą największy tytuł Bloobera znalazł się na 39 miejscu Global Top Wishlists Steam. Krakowska spółka od kilku miesięcy prowadzi również sprzedaż pre-orderów na Steamie. The Medium trafił już do pierwszej 20 zestawienia Top Sellers platformy chociaż premiera wciąż przed nami. Jak zapewniał nas prezes spółki, Piotr Babieno, sprzedaż pre-orderów jest zgodna z oczekiwania marketingowymi.

Zniecierpliwieni gracze mogą obejrzeć przed premierą 18-minutowy gameplay The Medium dedykowany na konsole Xbox Series X. Przypomnijmy, że na razie horror od Bloobera będzie dostępny na nowych urządzeniach od Microsoftu oraz komputerach osobistych. Tytuł trafi do Xbox Game Pass.
 

Zobacz także: Premiera The Medium od Bloober Team już w tym tygodniu. Co warto wiedzieć o największej produkcji krakowskiego studia?

The Medium na kilka godzin przed premierą

The Medium jest jednym z najbardziej wyczekiwanych tytułów na nową konsolę od Microsoftu. Krakowska produkcja jest exclusivem na ten sprzęt, dlatego na razie nie trafi na urządzenie od Playstation. Tytuł będzie również dostępny na komputerach osobistych, a na platformie Steam nadal można zakupić The Medium w promocyjnej cenie.

Sprzedaż pre-orderów rozpoczęła się kilka miesięcy temu, kiedy pierwotnie data premiery była zaplanowana na 10 grudnia. Ze względu na debiut Cyberpunka tego samego dnia, Bloober Team zrezygnował ze świątecznego okna sprzedażowego i przeniósł premierę na koniec stycznia. Na kilka godzin przed premierą The Medium trafiło do pierwszej 20 zestawienia Top Sellers platformy Steam. Jest to jedna z niewielu polskich produkcji, która znalazła się tak wysoko na liście.

Również na liście najbardziej wyczekiwanych tytułów The Medium awansował o kilkanaście miejsc w górę. Aktualnie znajduje się na 39 miejscu. Na kilka dni przed premierą Bloober Team opublikował live action trailer we współpracy ze spółką Platige Image. Dotychczas trailer na kilku kanałach na YouTube ma już ponad 3,8 mln odsłon. Przypomnijmy, że prace nad grą trwają od 2013 roku, a krakowska spółka opatentowała możliwość rozgrywki jednocześnie na dwóch ekranach. Polski horror jest inspirowany takimi hitami jak Silent Hill. Bloober Team zaprosił do współpracy Akirę Yamaokę oraz Arkadiusza Reikowskiego, którzy odpowiadają za ścieżkę dźwiękową.

The Medium, podobnie jak w przypadku premiery Cyberpunka, będzie można ściągnąć jeszcze przed premierą. Osoby, które zdecydowały się na zakup pre-orderu mogą wcześniej pobrać grę, aby w momencie jej premiery od razu zagrać.
 

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.