Klabater stawia na produkcje własne. W 3 lata producent gier chce zarobić 16,5 mld zł
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
05 lut 2021, 10:03

Klabater stawia na własne produkcje. W tym roku spółka przygotowuje premiery The Amazing American Circus oraz Moonshiners The Game

Klabater od tego roku stawia na produkcje własne. W 2021 roku przygotowuje się do premiery The Amazing American Circus oraz Moonshiners The Game.

Klabater pod koniec 2020 roku uchwalił program motywacyjny oraz planuje przeniesienie notowań na główny rynek GPW. Od nowego roku spółka będzie skupiać się na produkcjach własnych. Aktualnie najważniejszym projektem realizowanym przez spółkę jest The Amazing American Circus, wieńczący cykl rewolucyjny gier, do którego należy We. The Revolution oraz Help Will Come Tomorrow.

„Jesteśmy na etapie produkcyjnym The Amazing American Circus, gdzie skończyliśmy już grę i szlifujemy nasz content. Przed nami jeszcze optymalizacja rozgrywki, którą niebawem rozpoczniemy. Do testów mamy nie tylko testerów gamingowych, ale również współpracujemy ze spółką zewnętrzną spoza branży. Testy będą kluczowe i mogą mieć one wpływ na ewentualne opóźnienia premiery. Wydamy grę 20 maja tego roku” – zapowiada Michał Gembicki, członek zarządu Klabatera.
 

Amazing American Circus screen


Oprócz The Amazing American Circus, spółka pracuje również nad Moonshiners The Game. Gra powstaje w oparciu o licencję znanego programu Bimbrownicy z Discovery TV. Będzie to największy projekt Klabatera. W portfolio spółka ma jeszcze tytuł Animal Planet, również bazujący na umowie z Discovery.

Najważniejszy projekt Klabatera

Pod koniec października ub. r. spółka zaprezentowała nową własną grę The Amazing American Circus, która wcześniej była znana pod roboczą nazwą „Cyrk”. Jednocześnie produkcja zwieńczy cykl rewolucyjny Klabatera, do którego należy jeszcze We. The Revolution oraz Help Will Come Tommorrow. Tym razem warszawska spółka opowie o życiu amerykańskich cyrkowców w XIX wieku i rewolucji społecznej w tamtych czasach.

The Amazing American Circus będzie połączeniem gry karcianej, symulacji ekonomicznej oraz przygody. Zadaniem gracza będzie zarządzanie grupą cyrkowców, która przemierza Amerykę Północną. Ważnym aspektem gry jest oryginalny system walki, w którym gracz musi zabawiać swoją publikę, a nie zawsze mu to wychodzi…

Spółka zakończyła już prace produkcyjne nad grą, a teraz przygotowuje się do optymalizacji rozgrywki. Jest to najważniejszy projekt studia, przy którym współpracuje ze spółką Juggler Games. Jednak to Klabater posiada prawa do gry, a studio jest podwykonawcą tytułu.
 


W 2019 roku spółka otrzymała grant w wysokości 80 tys. zł od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Połowa tej kwoty została przeznaczona na stworzenie prototypu gry The Amazing American Circus. Ponadto, Klabater przygotowuje się do startu zbiórki crowdfundingowej na Kickstarterze, która będzie elementem kampanii promocyjnej tytułu. Osoby, które wesprą zbiórkę otrzymają wersję beta gry.

„W przyszłym tygodniu startujemy ze zbiórką na Kickstarterze jako element kampanii promocyjnej The Amazing American Circus. Również na Festiwalu Gier Steam udostępniliśmy demo gry, która już spotyka się z pozytywnym odbiorem graczy. Osoby, które będą wspierać naszą kampanię na Kickstarterze, mogą liczyć na wersję beta naszej produkcji” – mówi Michał Gembicki.

Karcianka od Klabatera ma zapewnić graczom kilkanaście godzin rozgrywki. Spółka ma już nawet plany na rozwój gry po premierze, jednak na razie nie zdradza szczegółów. Premiera tytułu jest zaplanowana na 20 maja 2021 roku. Produkcja zadebiutuje równolegle w wersji na PC oraz konsolowej, w tym na Switchu.

Zobacz także: Klabater zapowiada nowy własny tytuł. Premiera The Amazing American Circus odbędzie się w I kwartale 2021 roku

Produkcje własne motorem napędowym Klabatera

W ubiegłym roku spółka skupiła się na swoim portfolio wydawniczym. Wśród premier można znaleźć takie tytuły jak Help Will Come Tomorrow od studia Arclight Creations, This is the Zodiac Speaking od Punch Punk czy Skyhill: Black Mist. Nie wszystkie produkcje zewnętrznych spółek spełniły oczekiwania graczy, dlatego Klabater zamierza skupić się na własnych tytułach.

Dotychczas wśród produkcji własnych Klabatera można wymienić Heliborne (wykupiony od studia gamingowego) oraz Crossroads Inn. The Amazing American Circus jest kolejnym tytułem autorskim spółki. Na ten rok Klabater planuje jeszcze premierę gry Moonshiners The Game, która ma być największym projektem dotychczas realizowanym.

„Moonshiners The Game jest zdecydowanie naszą największą produkcją. Jest to projekt większy od Crossroads Inn czy The Amazing American Circus. Produkcja gry jest ściśle powiązana z dofinansowaniem w ramach GameINN i projektu T.A.C.K.” - mówi członek zarządu Klabatera. 
 

Moonshiners The Game


Gry strategiczne typu Tycoon to strategiczny kierunek w którym chce zmierzać Klabater. Spółka realizuje projekt opracowanie i wdrożenie innowacjnej technologio zasięgu globalnym w postaci zestawu narzędzi i nakładki na silniki gier wideo.T.A.C.K. „Tycoons Autonomic Creation Tool”, który  posłuży do tworzenia zaawansowanych ekonomicznych gier z gatunku symulacyjno-ekonomicznych „tycoons”, które spółka wyprodukuje w najbliższych latach.

W lipcu 2020 roku spółka otrzymała na ten cel dofinansowanie w ramach programu GameINN na projekt T.A.C.K., czyli zestaw innowacyjnych narzędzi do tworzenia zaawansowanych ekonomicznych gier symulacyjnych. Kwota dofinansowania wyniosła ponad 2,5 mln zł. Aktualnie zrealizowano dwa z pięciu etapów programu. W tym roku spółka zamierza również przeportować kilka swoich tytułów. Aktualnie finalizuje prace nad przeniesieniem gry Crossroads Inn na konsole Xbox One oraz Heliborne zarówno na Xboxa jak i PlayStation 4.

Program motywacyjny na lata 2021-2023

Podczas walnego zgromadzenia akcjonariuszy w grudniu 2020 roku uchwalono program motywacyjny dla pracowników, współpracowników oraz członków zarządu. Aby zrealizować program w latach 2021-2023 wyniki brutto spółki z działalności kontynuowanej muszą być w wysokości nie mniejszej niż 16,5 mln zł zysku brutto. Oprócz celu wynikowego program motywacyjny zakłada również cel rynkowy, którym jest wzrost kursu akcji o co najmniej 100% więcej niż indeks WIG w objętym programem motywacyjnym okresie.

Klabater planuje również przeniesienie notowań na główny rynek GPW. Aktualnie kurs spółki znajduje się już poniżej 6 zł, czyli zdecydowanie poniżej ceny z debiutu. Kapitalizacja wynosi ponad 40 mln zł.

Notowania Klabatera

Klabater akcje

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.