Klabater zapowiada nową grę. Premiera The Amazing American Circus już w I kwartale 2021
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
26 paź 2020, 09:01

Klabater zapowiada nowy własny tytuł. Premiera The Amazing American Circus odbędzie się w I kwartale 2021 roku

Klabater prezentuje najnowszy trailer gry The Amazing American Circus. Będzie to trzecie produkcja własna Klabatera, a  jej premiera odbędzie się w I kwartale 2021 roku równolegle na PC i konsole.

Do tej pory najważniejszą produkcją spółki gamingowej z NewConnect było Crossroads Inn, która została wydana w 2019 roku. Kilka dni temu symulator tawerny powrócił w jubileuszowej poprawionej wersji. Teraz Klabater prezentuje kolejny, własny projekt The Amazing American Circus, który wcześniej był znany pod roboczą nazwą Cyrk. Jest to pierwszy trailer produkcji, która będzie opowiadać życiu cyrkowców pod koniec XIX wieku w USA.

„The Amazing American Circus to tytuł skierowany do osób, które grają w gry karciane, a jednocześnie cenią sobie bogate narracyjnie gry przygodowe. Całość przyprawiliśmy obficie elementami charakterystycznymi dla symulacji ekonomicznych i gier RPG, więc również fani tych gatunków znajdą dla siebie miejsce w naszym cyrku” – komentuje Michał Gembicki, członek zarządu Klabatera. „Tworząc The Amazing American Circus inspirowaliśmy się takimi tytułami jak Slay the Spire – w części rozgrywki karcianej, Sid Meier’s Pirates – w części związanej z eksploracją świata oraz Darkest Dungeon w części związanej z zarządzaniem zespołem i taborem cyrkowym” – dodaje.
 

Kolejny własny tytuł w portfolio Klabatera

Klabater oprócz działalności wydawniczej konsekwentnie rozwija portfolio tytułów własnych. Ma już na swoim dwa tytuły. Pierwszym jest autorski Crossroads Inn, a kolejnym wykupiony na własność z wydawnictwa Heliborne. Dzisiaj spółka z NewConnect prezentuje kolejną, własną grę. Nowa, oficjalna nazwa brzmi The Amazing American Circus. Będzie to połączenie gry karcianej, symulacji ekonomicznej oraz przygody.

Najnowsza gra będzie wspólną produkcją Klabatera oraz Juggler Games. Prawa do gry należą do Klabatera, natomiast Juggler Games jest podwykonawcą tytułu. Jeszcze w zeszłym roku warszawska spółka otrzymała grant w wysokości 80 tys. zł od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Połowa pozyskanej kwoty została przeznaczona m.in. na stworzenie prototypu gry, jeszcze wtedy o nazwie Cyrk.

The Amazing American Circus przeniesie gracza do USA w XIX wieku, gdzie będzie zarządzać wędrownym cyrkiem. W tamtych czasach był to świetny okres dla rozkwitu rozrywki cyrkowej. Zadaniem gracza będzie stworzenie własnej trupy cyrkowej od zera. Grę ma wyróżniać oryginalny system walki.

„W The Amazing American Circus wrogiem gracza nie są potwory, bandyci , czy inne oczywiste „czarne charaktery”, a zwykła amerykańska publiczność. Bronią jaką będzie używał gracz, nie jest szpada, czy proch, a pokaz umiejętności i cyrkowy show, którego celem nie jest eliminacja przeciwnika, a jego rozbawienie. Efekt zamierzamy osiągnąć poprzez zróżnicowanie oczekiwań publiczności uzależnione od regionów, które będziemy odwiedzać wraz z naszym cyrkiem oraz poprzez zróżnicowanie artystów, których będziemy mogli rekrutować do naszej trupy cyrkowej” – opowiada Strefie Inwestorów Michał Gembicki.

Aktualnie prace nad grą zbliżają się do finalnego etapu produkcji. The Amazing American Circus w dniu premiery trafi na platformy PC oraz wszystkie platformy konsolowe. Premiera tytułu jest zaplanowana na I kwartał 2021 roku.

Kurs akcji Klabater od debiutu na NewConnect

Klabater

Zobacz także: Klabater robi ukłon w stronę graczy i wyda specjalną jubileuszową wersję Crossroads Inn

Cykl rewolucyjny Klabatera

Klabater na swoim koncie ma blisko 10 gier z portfolio wydawniczego m.in. We. The Revolution od studia Polyslash oraz Help Will Come Tomorrow od Arclight Creations. Wymienione tytuły stanowią tzw. cykl rewolucyjny gier. W pierwszej z nich przedstawiono Wielką Rewolucję Francuską, a produkcja odniosła sukces na rynku gier. Natomiast Help Will Come Tomorrow opowiada o rewolucji październikowej.

The Amazing American Circus będzie zwieńczeniem tego cyklu. Gra przedstawi rewolucję społeczną w XIX wieku, która miała miejsce w USA.

„Klabater ma już szerokie portfolio gier. Zbudowaliśmy nasz back-katalog i mamy w nim sporo bardzo mocnych, lubianych przez graczy pozycji, które świetnie będą współgrać z The Amazing American Circus. Historia, którą opowiada nasz najnowsza gra symbolicznie nawiązuje do opowieści przedstawionych w Help Will Come Tomorrow oraz We The Revolution i stanowić będzie zwieńczenie cyklu „Rewolucyjnego”. Opowiedzieliśmy już historię wielkiej rewolucji francuskiej, rewolucji październikowej teraz czas na opowieść o rewolucji społecznej w USA z przełomu XIX i XX wieku” – podsumowuje Michał Gembicki.
 

Cyrk Klabater

Zobacz także: Premiera gry Help Will Come Tomorrow, którą wydaje Klabater już dziś. Akcje spółki notują rekordowe obroty

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.